اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

هشدار یک تحلیلگر کریپتو در مورد کاهش دوج کوین و شیبا اینو

معامله تعهدی

یک تحلیلگر حوزه رمزارزها به نام «Altcoin Sherpa» اخیرا هشداری در مورد کاهش دوج کوین و شیبا اینو مطرح کرده‌است زیرا به باور وی بازارها همچنان نشانه‌هایی از آسیب‌پذیری دارند.

پادکست هشدار یک تحلیلگر کریپتو در مورد کاهش دوج کوین و شیبا اینو

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از وب‌سایت benzinga، این تحلیلگر روز شنبه در کانال یوتیوب خود گفت که اگر دوج کوین از سطح حمایت بعدی نیز کاهش یابد، ممکن است یک حرکت نزولی اصلاحی قابل توجه را تجربه کند.

وی توضیح داد: قیمت دوج کوین به آخرین سطح کلیدی ۰.۰۵۷ دلار نزدیک شده‌است. این منطقه جالبی است اما باز هم، من واقعا فکر نمی‌کنم موقعیت کنونی فرصتی برای خرید باشد. زیرا اگر قیمت دوج از این سطح کاهش یابد، سطح حمایت بعدی در حدود ۰.۰۴۵ دلار وارد بازی خواهد شد.

آلتکوین شرپا در مورد شیبا گفت: شیبا در یک الگوی نزولی باقی می‌ماند. با اینکه این رمزارز روند صعودی خوبی را آغاز کرد اما این حرکت ماندگار نبود. رمزارز یاد شده مشابه دوج کوین، میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه را در جهت نزولی شکست و اکنون به نظر می‌رسد که دوباره به برخی از سطوح پایین‌تر یعنی ۰.۰۰۰۰۰۷۴۲ دلار نزدیک می‌شود.

در زمان نگارش این مقاله، دوج کوین با قیمت ۰.۰۶۳۱ دلار معامله می‌شد که تقریبا ۲ درصد در هفت روز گذشته کاهش داشته‌است. قیمت ارز دیجیتال شیبا اینو نیز با کاهش ۴ درصدی طی هفت روز گذشته، با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۸۱۳۱ دلار معامله شد. در ادامه به تحلیل و بررسی روند قیمتی این ۲ رمزارز خواهیم پرداخت.

کمپین ارز دیجیتال شیبا؛ ثبت نام کن شیبا ببر

تحلیل و بررسی قیمت دوج کوین

رمزارز دوج کوین (DOGE) که زمانی جذابیت زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت، در حال حاضر با تغییر احساسات جامعه روبه‌رو شده‌است. در واقع، بالاترین نقطه‌ای که قیمت این میم‌کوین در سال ۲۰۲۳ به آن رسیده، ۰.۰۹۶۴ دلار بوده‌است. حتی برخی از تحلیلگران برجسته در این زمینه پیش بینی می‌کنند که ارزش دوج کوین تا پایان سال ۲۰۲۳ بین ۰.۰۸۹ تا ۰.۰۹۸ دلار خواهد بود.

قیمت دوج کوین اکنون به سطح حمایت اصلی ۰.۰۶۱ دلار آمریکا رسیده‌است. قیمت این میم‌کوین توانست به بالای سطح مقاومت ۰.۰۷۰۷ دلار بازگردد و با موفقیت، آن را به یک سطح حمایتی تبدیل کند.

اگر روندهای تاریخی تکرار شوند، دوج می‌تواند با حرکت صعودی به سمت سطح مقاومت بعدی یعنی ۰.۱۰۶۰ دلار حرکت کند. اما برای رسیدن به این سطح، رمزارز یاد شده باید از مقاومت میانی ۰.۰۸۱۴ دلار نیز بگذرد.

با این حال، شاخص‌های میانگین متحرک DOGE نشان می‌دهد که این رمزارز هنوز با آغاز یک رالی صعودی فاصله دارد، زیرا قیمت آن زیر میانگین متحرک ۵۰ هفته‌ای و ۲۰۰ هفته‌ای معامله می‌شود. برای رسیدن قیمت به مقاومت ۰.۱۰ دلاری، گاوها باید وارد بازی شوند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۵۰ و ۲۰۰ هفته‌ای هدایت کنند. در غیر اینصورت، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران باید انتظار آن را داشته‌باشند که قیمت به سطح حمایت ۰.۰۶۱ دلار آمریکا برسد.

در حال حاضر قیمت دوج کوین در حدود ۰.۰۶۵ دلار در نوسان است. آزمایش مجدد مقاومت ۰.۱۰۶۰ دلار به معنی رشد ۵۰ درصدی است. اگر روند صعودی در میان افزایش شور و شوق خرده‌فروشی ادامه یابد، این رمزارز ممکن است افزایش بیشتری را تجربه کند و به مقاومت ۰.۱۵۹۰ یا حتی ۰.۱۷۱۰ دلار برسد، که افزایش چشمگیری نزدیک به ۱۴۰ درصد است. در مقابل، کاهش به سطح حمایت ۰.۰۶۱ دلار ممکن است اجتناب ناپذیر باشد.

تحلیل و بررسی شیبااینو

سیتوشی کوساما توسعه‌دهنده اصلی شیبا اینو، روز دوشنبه آخرین به‌روزرسانی را در مورد مقیاس‌بندی شیباریوم منتشر و رسما بازگشایی شبکه L2 را برای عموم اعلام کرد. توسعه‌دهندگان این شبکه اعلام کردند که درحال‌حاضر، برداشت توکن‌های شیباریوم، لیش و رپد اتریوم بین ۴۵ دقیقه تا ۳ ساعت طول می‌کشد و برداشت توکن بون (BONE) نیز می‌تواند تا ۷ روز زمان ببرد.

قیمت شیبا اما با وجود راه‌اندازی مجدد شیباریوم همچنان تحت فشار بوده‌است. قیمت این میم کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۲ درصد کاهش یافت و در حال حاضر با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۷۹ دلار معامله می‌شود. پایین‌ترین و بالاترین قیمت ۲۴ ساعته شیبا اینو به ترتیب ۰.۰۰۰۰۰۷۹۲ دلار و ۰.۰۰۰۰۰۸۱۵ دلار است.

در همین حال، قیمت BONE با ۳ درصد کاهش طی ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۱.۳۳ دلار معامله شد. برای این رمزارز نیز پایین‌ترین و بالاترین قیمت ۲۴ ساعته به ترتیب ۱.۲۹ دلار و ۱.۳۸ دلار است.

با این حال، دارندگان SHIB و BONE به سرعت در حال افزایش هستند و اخیرا تریلیون‌ها توکن از این ۲ میم از صرافی‌ها خارج شده‌اند.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا