اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاردانو ششمین سالگرد ایجاد بلاکچین را جشن می‌گیرد

معامله تعهدی

درست شش سال پیش، کاردانو (ADA) سفری را آغاز کرد که باعث شد به یکی از برجسته‌ترین پلتفرم‌های بلاک چین در فضای ارزهای دیجیتال تبدیل شود. از آنجایی که جامعه کاردانو ششمین سالگرد ایجاد بلاک اولیه یا جنسیس بلاک خود را جشن گرفت، اکنون فرصت مناسبی است تا در این گزارش نگاهی به دستاوردها، چالش‌ها و چشم‌انداز این شبکه بیاندازیم.

پادکست کاردانو ششمین سالگرد ایجاد بلاکچین را جشن می‌گیرد

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از وب‌سایت یوتودی، در حال حاضر، قیمت کاردانو تقریبا ۰.۲۴ دلار معامله می‌شود. با وجود اینکه قیمت ADA ممکن است در بالاترین حد خود نباشد، اما به یاد داشته باشید که یکی از مهمترین ویژگی‌های کاردانو اقدامات موثر در توسعه و تحقیقات در سطح سازمانی است. به عبارت دیگر، تمرکز اصلی این شبکه هرگز روی حدس و گمان صرف نبوده بلکه توسعه دهندگان آن همواره برای ایجاد یک پلتفرم بلاک چین پایدار و مقیاس پذیر تلاش کرده‌اند. در ادامه تصویری از روند فعالیت بلاکچین کاردانو طی ۶ سال اخیر را مشاهده می‌کنید:

فعالیت بلاکچین کاردانو طی 6 سال اخیر
فعالیت بلاکچین کاردانو طی ۶ سال اخیر

تعهد کاردانو به تحقیقات آکادمیک دقیق و روش‌های بررسی شده، آن را از بسیاری دیگر از پروژه‌های بلاک چین دیگر متمایز کرده است. این تعهد به کیفیت و نوآوری، جامعه‌ای را برای آن به ارمغان آورده که اولویت خود را به جای کسب دستاوردهای کوتاه مدت روی توسعه بلندمدت گذاشته است.

 جامعه کاردانو به خاطر اعضای پرشور خود که به چشم‌انداز پروژه اعتقاد و ایمان دارند و مایل به حمایت از آن هستند، شناخته شده است. با این حال، در زمان‌های اخیر، کاردانو تلاش‌هایی را برای بهره‌برداری از بخش دیفای با هدف جذب سرمایه‌ انجام داده‌است. همانطور که می‌دانید، موج محبوبیت روزافزون دیفای، محرک قابل توجهی برای رشد صنعت ارزهای دیجیتال بوده است. ورود کاردانو به این فضا نشان دهنده قصد این شبکه برای تنوع بخشیدن و گسترش اکوسیستم خود است. کاردانو امیدوار است با ارائه ابزار و زیرساخت برای پروژه‌های دیفای به مرکزی برای نوآوری و آزمایش‌های مالی تبدیل شود.

با این حال، شایان ذکر است که کاردانو نیز مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال اخیرا روندی کاهشی را در پیش گرفته‌است. البته همانطور که اشاره شد، این کاهش را می‌توان به وضعیت کلی صنعت ارزهای دیجیتال نسبت داد که از وضعیت خوبی برخوردار نبودند. با رکود بازار به صورت گسترده‌، بسیاری از پروژه‌ها از جمله کاردانو، عملکرد ضعیفی از خود نشان دادند. نبود حرکتی صعودی و مثبت در صنعت کریپتو باعث شده است که حفظ همان سطح اشتیاق و فعالیت قبلی نیز برای شبکه‌ها به موضوع چالش برانگیزی تبدیل شود.

تحلیل و بررسی روند کاردانو

نمودار فعالیت توسعه‌ای کاردانو
نمودار فعالیت توسعه‌ای کاردانو

طی هفته گذشته فعالیت‌های مربوط به توسعه‌ ADA و تعداد مشارکت کنندگان فعال در این فرایند با روندی افزایشی مواجه شد. با وجود اینکه این توکن نزدیک به ۲ درصد کاهش یافت، اما اعتماد سرمایه گذاران به کاردانو همچنان بالا بود.

همانطور که در بالا اشاره شد، فعالیت توسعه‌دهندگان کاردانو طی هفت روز گذشته به شدت افزایش یافته است که نشان دهنده تلاش توسعه‌دهندگان برای بهبود بلاک چین است. وب‌سایت Input Output Global همچنین آخرین نسخه از گزارش توسعه هفتگی کاردانو را منتشر و کار انجام شده توسط تیم‌های مختلف در هفته گذشته را افشا کرد. در حالی که توسعه در زمینه بلاک چین افزایش یافت، قیمت ADA طی چند روز گذشته با کاهش مواجه شده‌است.

سرمایه گذاران کاردانو تحت فشار هستند

آدرس‌های روزانه ADA
آدرس‌های روزانه ADA

اگرچه فعالیت‌های مربوط به توسعه ADA همچنان بالا بود، اما نتوانست تاثیر مثبتی بر قیمت این رمزارز داشته‌باشد. با توجه به داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، کاردانو در هفت روز گذشته حدود ۲ درصد کاهش یافته‌است.

در زمان نگارش این خبر، ADA با ارزش بازار بیش از ۸.۶ میلیارد دلار با قیمت ۰.۲۴۵۶ دلار معامله می‌شد. کاردانو همچنین هفته گذشته شاهد کاهش آدرس‌های فعال روزانه بود که موضوعی نگران کننده به نظر می‌رسید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا