اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

نشانه‌هایی از آغاز حرکت صعودی در بازار کریپتو

«کوین کلی» یکی از بنیان‌گذاران دلفی دیجیتال، معتقد است که تغییر اخیر در شاخص شاخص مدیریت عرضه (ISM) آمریکا از رشد ارزهای دیجیتال حکایت دارد.

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از وب‌سایت کوین تلگراف، یکی از بنیانگذاران دلفی دیجیتال اظهار داشت که چندین معیار و نمودار روی زنجیره سیگنال‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌توانند به آغاز چرخه جدید بازار ارزهای دیجیتال بی‌انجامد.

پادکست نشانه‌هایی از آغاز حرکت صعودی در بازار کریپتو

کوین کلی در ۱۴ آگوست، اظهار داشت که روند در بازارهای رمزنگاری به‌صورت چرخه‌ای و تکرار شونده است و به همین دلیل می‌توان حرکت بعدی رمزارزها را پیش‌بینی کرد. موضوعی که اهمیت زیادی برای سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال دارد. به گفته وی، شواهد نشان می‌دهد که ما در مراحل اولیه یک چرخه جدید هستیم.

مشاهده قیمت لحظه‌ای و خرید اتریوم در صرافی ارز دیجیتال

بنیان‌گذار دلفی دیجیتال همچنین نمودار مربوط به ۸ آگوست بیت کوین را به اشتراک گذاشت و تاکید کرد که بیت کوین از چرخه‌های چهار ساله با الگوهای متمایزی پیروی می کند که به طور قابل اطمینانی در سه چرخه گذشته تکرار شده‌اند. طبق این نمودار، بیت کوین در اولین چرخه با کاهش ۸۰ درصدی مواجه و سپس با روند صعودی مواجه شد.

نمودار بیت کوین در مقایسه با شاخص ISM و PMI
نمودار بیت کوین در مقایسه با شاخص ISM و PMI

کلی خاطرنشان کرد که قله‌های چرخه بیت‌کوین معمولا با قله‌های شاخص مدیریت عرضه (ISM) هم‌خوانی دارد؛ شاخصی که سلامت بخش‌های تولید و خدمات را در آمریکا بررسی می‌کند. وی توضیح داد وقتی که چرخه تجاری شروع به بهبود می‌کند، بازار کریپتو نیز با رشد مواجه می‌شود. او در توضیح بیشتر افزود: «نقاط عطف در چرخه ISM از لحاظ تاریخی فرصت‌های مناسبی برای افزایش مواجهه با ریسک و رشد بازار کریپتو بوده‌است».

شایان ذکر است که بازارهای بیت‌کوین و کریپتو در حدود پنج ماه گذشته در حالت رنج زدن بوده‌اند، اما تحلیلگران بر این باورند که که چندین عامل اساسی مانند تاییدیه ETF، پایان افزایش نرخ‌های بهره و ارتقای مقیاس اتریوم می‌تواند رمزارزها را از خواب زمستانی خارج کرده و روند صعودی بازار آغاز شود.

طبق آخرین پیش‌بینی‌های صورت گرفته، نووگراتز مدیرعامل گلکسی دیجیتال طبق اطلاعاتی که از منابع آگاه شرکت‌های بلک راک و اینوسکو داشت، مدعی شد که صندوق قابل معامله بیت کوین در بورس (ETF) احتمالا قبل از فوریه توسط SEC تایید شود.

همچنین، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی کرده است که فدرال رزرو کاهش نرخ بهره را در سه ماهه دوم سال آینده آغاز می‌کند. اقتصاددانان این بانک در یادداشتی نوشتند: «دلیل این کاهش تمایل به متعادل‌کردن نرخ بهره در زمانی است که تورم به نرخ هدف خود نزدیک شود، نه رکود». گلدمن ساکس تنها شرکتی نیست که کاهش نرخ بهره را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی کرده‌است. پیش از این، بنک آو امریکا نیز اعلام کرده‌بود که انتظار دارد روند کاهش نرخ بهره از اردیبهشت سال آینده آغاز شود.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا