توقف کار صرافی کوینکس

شکایت دادستان نیویورک از صرافی کوینکس منجر به توقف آن شد!

بر اساس بیانیه مطبوعاتی در ۲۲ فوریه، لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان کل نیویورک، از صرافی کوینکس به دلیل عدم ثبت قانونی شرکت خود در این ایالت شکایت کرده است. در پی این اقدام، صرافی ارز دیجیتال کوینکس به تمام خدمات‌دهی خود در کل ایالت‌های آمریکا پایان داد. در ادامه این مقاله از صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس بیشتر به جزئیات این موضوع می‌پردازیم.

پادکست توقف خدمات کوینکس در آمریکا

تقریباً ۴ روز پیش دفتر دادستان کل نیویورک بیان کرد که شرکت کوینکس به دروغ ادعا کرده که یک صرافی است. اگرچه این شرکت خدمات خرید، فروش و معاملات ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد، اما به عنوان یک صرافی اوراق بهادار ملی در سازمان کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و یا در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ثبت نام نکرده است.

این نهاد ناظر همچنین اعلام کرد پس از صدور احضاریه برای صرافی کوینکس مبنی بر افشای اطلاعات بیشتر در مورد فعالیت‌های این صرافی در نیویورک، صرافی هیچ اقدامی نکرده است. به گفته برخی تحلیلگران، هدف دادخواست این نهاد ناظر این است که کوینکس با مسدود کردن کاربران خود از طریق آدرس‌ IPها و فناوری GPS، ارائه خدمات در ایالت نیویورک را متوقف کند. این نهاد همچنین به دنبال این است که کوینکس دیگر خود را به عنوان یک صرافی معرفی نکند.

طبق آخرین گزارشات منتشر شده در ساعات اخیر، کوینکس اعلام کرده است که به تمام فعالیت‌های خود در سرتاسر آمریکا پایان خواهد داد. ظاهراً با توجه به الزامات قانونی جدید، صرافی کوینکس دیگر نمی‌خواهد خدماتی را به شهروندان یا ساکنان تمام ایالت‌های آمریکا ارائه دهد.

این شرکت کاربران آمریکایی خود را با آدرس IP آن‌ها شناسایی کرد و از آن‌ها خواسته است که دارایی‌های خود را ظرف ۶۰ روز کاری (قبل از ۲۴ آوریل) برداشت کنند و گفته است که پس از آن تاریخ حساب‌های باقی مانده از این سطح جغرافیایی را مسدود خواهد کرد.

لازم به ذکر است در ماه دسامبر سال گذشته، اتفاق مشابهی برای شرکت وام دهی نکسو (Nexo) افتاد. این شرکت نیز به دلیل نگرانی‎‌های نظارتی از بازار خدمات دهی به مشتریان آمریکایی خارج شد، علیرغم این واقعیت که هیچ قانون‌گذاری مستقیماً این شرکت را مجبور به انجام این کار نکرده بود.

ارز CET از صرافی کوینکس
نمودار قیمت ارز دیجیتال کوینکس توکن (CET) در ۲۴ ساعت گذشته

کوینکس یک صرافی نسبتاً شناخته‌شده است که توکن تحت حاکمیتی خود را با نماد CET منتشر کرده است. این توکن در حال حاضر تا حدی تحت تاثیر این خبر قرار گرفته و تقریباً در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲.۵ درصد ریزش کرده است. همچنین به نظر می‌رسد حجم معاملات این صرافی تحت تأثیر این اخبار قرار گرفته، به طوری که حجم معاملات امروز ۶.۲ درصد طی ۲۴ ساعت کاهش داشته است.

به نظر شما این دسته اقدامات ایالات متحده آمریکا در پی ممنوعیت کلی بازار رمزارزها در این کشور است؟

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
اشتراک‌گذاری

حسین قطبی؛ کارشناس ارشد ریاضیات مالیست که از اواخر سال ۱۳۹۵ به فعالیت در حوزه‌ی بازارهای مالی مشغول است و تقریباً ۴ سال اخیر را به صورت مستمر و تخصصی در زمینه رمزارزها و بلاکچین فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *