اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

نگاهی به روند بازار رمزارزها، امروز ۲۲ مهر

مسترکارت کارت مسافرتی

بازار کریپتو در روز شنبه با افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران و رشد قیمت‌ ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. بازار رمزارزها در روز شنبه، ۱۴ اکتبر سبزپوش بود، زیرا به نظر می‌رسید سرمایه گذاران دوباره اعتماد خود را به این صنعت به دست آورده‌اند. در همین حال، رمزارزهای اصلی نیز در محدوده مثبت قرار داشتند که نشان دهنده یک احساس مثبت در بازار است. شایان ذکر است، شاخص ترس و طمع بازار کریپتو در سطح ۴۰ قرار دارد که نشان‌دهنده یک سناریوی خنثی در بازار بود.

پادکست نگاهی به روند بازار رمزارزها، امروز ۲۲ مهر

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از وب‌سایت کوین گیپ، بازار در این هفته یک دوره پر تلاطم را پشت سر گذاشته‌است و ارزهای دیجیتال شاهد نوسانات شدیدی بوده‌اند. تنش‌ها و آشفتگی‌های ژئوپلیتیکی و سایر عوامل کلان اقتصادی، احساسات فعالان بازار را در طول هفته نزولی کرده بود.

در زمینه قیمت‌ رمزارزهای بازار کریپتو باید گفت که، قیمت بیت‌کوین (BTC) طی ۲۴ ساعت گذشته ۰.۳۹ درصد افزایش داشت و در حال حاضر در سطح ۲۶,۸۷۳ دلار معامله می‌شود. در حالی که حجم یک روزه آن با جهش ۵۶.۸۷ درصدی به ۱۴.۲۶ میلیارد دلار رسید. ارزش بازار این ارز دیجیتال با ۰.۳۸ درصد افزایش نسبت به دیروز در محدوده ۵۲۴.۳۸ میلیارد دلار قرار گرفت.

نمودار روند قیمت BTC در تایم فریم یک ساعته
نمودار روند قیمت BTC در تایم فریم یک ساعته

در میان سایر ارزهای دیجیتال، قیمت اتریوم (ETH) 0.04 درصد افزایش یافت و اینک در سطح ۱,۵۴۷ دلار معامله می‌شود. همچنین، ارزش بازار آن با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸۶,۱۱۲ میلیارد دلار رسید. از سوی دیگر، حجم یک روزه معاملات این رمزارز با ۲۰.۴۹ درصد کاهش در سطح ۴,۱۵۲ میلیارد دلار قرار گرفت.

نمودار روند قیمت ETH در تایم فریم یک ساعته
نمودار روند قیمت ETH در تایم فریم یک ساعته

قیمت ریپل (XRP)تا این لحظه با ۰.۵۳ درصد افزایش به ۰.۴۸۵۳ دلار رسیده‌است. افزون بر آن، ارزش بازار این رمزارز با ۰.۵۷ درصد افزایش به ۲۵,۹۳۱ میلیارد دلار و حجم یک روزه معاملات این رمزارز با ۱۴.۲۱ درصد کاهش به ۵۹۰,۰۸۰ میلیارد دلار رسید.

نمودار روند قیمت XRP در تایم فریم یک ساعته
نمودار روند قیمت XRP در تایم فریم یک ساعته

قیمت سولانا (SOL) امروز و تا زمان حاضر با ۳.۱۲ درصد افزایش به ۲۲.۰۴ دلار رسید. مارکت کپ آن نیز با ۳.۲۹ درصد افزایش به ۹,۱۷۰,۶۲۹میلیارد دلار رسیده و حجم معاملات آن نیز با افزایش چشمگیر ۹.۵۶ درصد در محدوده ۲۸۸,۳۴۸ میلیارد دلار قرار دارد.

نمودار روند قیمت SOL در تایم فریم یک ساعته
نمودار روند قیمت SOL در تایم فریم یک ساعته

در میان میم کوین‌ها، قیمت دوج کوین (DOGE) با ۱.۰۷ درصد افزایش به ۰.۰۵۸۵۲ دلار و حجم آن با جهش ۱۹.۲۴ درصدی به ۱۳۳.۱۴ میلیون دلار رسید. از سوی دیگر، قیمت شیبا اینو (SHIB) با ۱.۸۳ درصد افزایش در قیمت ۰.۰۰۰۰۰۶۹۵۶ دلار معامله می‌شود.

قیمت میم کوین پپه (PEPE) هم ۳.۰۲ درصد افزایش یافته‌است و در روز شنبه با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۶۴۶۲ دلار معامله شد. در همین حال، روند صعودی اکثر رمزارزهای اصلی به روند افزایشی در بازار گسترده‌تر کمک کرده‌است.

ارزش جهانی بازار کریپتو با ۰.۷۸ درصد افزایش به ۱.۰۵ تریلیون دلار رسید، در حالی که حجم آن در ۲۴ ساعت گذشته با ۱۶.۸۶ درصد افزایش به ۲۶.۴۴ میلیارد دلار رسیده‌است. همه این موارد در حالی اتفاق می‌افتد که اخیرا بازار کریپتو شاهد معاملات پرتلاطمی بوده‌است زیرا سرمایه‌گذاران نگران عدم قطعیت‌های موجود در بازار هستند.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا