تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتالتحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

تحلیل ریپل و بررسی روند قیمت، امروز ۱۶ اسفند

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت ارز دیجیتال ریپل (Ripple / XRP) روز دوشنبه ۰.۹۲ درصد رشد داشت و توانست بخشی از کاهش ۱.۷۹ درصدی خود در روز یکشنبه را جبران کند و در سطح ۰.۳۷۰۲۴ دلار این روز را به پایان برساند.

پادکست تحلیل ریپل، ۱۶ اسفند


در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل ریپل امروز را ملاحظه کنید:

تحلیل ریپل 03
نمودار ۱ روزه قیمت ریپل – TradingView

علی‌رغم روند صعودی برای ریپل، قیمت این رمزارز برای دومین بار از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) تاکنون به زیر سطح ۰.۳۶ دلار رسید و صبح روز دوشنبه تا کف روزانه ۰.۳۵۹۳۶ دلار کاهش یافت. ارز دیجیتال XRP اولین سطح حمایتی مهم (S1) در ۰.۳۶۲۷ دلار را شکست؛ اما موفق شد در ادامه به سقف ۰.۳۷۳۶۲ دلار برسد. ریپل با رسیدن به محدوده نخستین سطح مقاومتی مهم (R1) در ۰.۳۷۴ دلار، تا پایان روز به ۰.۳۷۰۲۴ دلار رسید.


اما شروع هفته جاری برای ارز دیجیتال ریپل نسبتاً شلوغ بود و حکم دادگاه ریپل با سازمان SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا)، حمایتی برای شروع صعودی این رمزارز در هفته جدید بود. قاضی این پرونده، آنالیزا تورس، برخی دادخواست‌های طرفین پرونده را رد و پذیرفت؛ اما دادگاه‌ها درخواست‌های بیشتری از سازمان SEC را مبنی بر حذف شهادت‌نامه رد کردند که این مسئله جایگاه ریپل در این پرونده را مستحکم‌تر کرد.


صدور این احکام به این معنی است که قاضی پرونده تا مشخص‌شدن نتیجه آن حکم‌ها منتظر نمی‌ماند و می‌تواند برای دادخواست‌های باقی‌مانده حکم خود را صادر کند. صدور حکم مربوط به اسناد هینمن (Hinman Documents) می‌تواند اثر قابل توجهی در این پرونده و قیمت ارز دیجیتال ریپل داشته باشد. سازمان SEC پس از عدم موفقیت در حفظ این اسناد تحت امتیاز وکیل-موکل، درخواست ویرایش برخی محتوای خاص از آن اسناد را ثبت کرده است. چنانچه حکمی علیه این درخواست صادر شود، می‌تواند زمزمه‌های مصالحه و تسویه حساب (Settlement) در پرونده را قوی‌تر کند.


تاکنون پیش‌بینی شد که این اسناد می‌تواند بر موضع سازمان SEC و پرونده آن علیه کمپانی ریپل لبز (Ripple Labs) اثرگذار واقع شود. برد گارلینگ‌‌هوس، مدیر عامل ریپل، نیز در مورد این اسناد اظهار کرد زمانی که این اسناد فاش شوند، از خود خواهید پرسید که چرا سازمان SEC باید چنین پرونده‌ای علیه ریپل تشکیل دهد، وقتی که خود این سازمان نظر دیگری پیرامون این اتهامات دارد.


انتشار اخبار بیشتر پیرامون دادگاه ریپل و SEC تاثیر بیشتری نسبت به دیگر رویدادها در دنیای ارزهای دیجیتال دارد و بخش بزرگی از عملکرد XRP وابسته به به‌روزرسانی‌های خبری در این مورد است. همچنین، سرمایه‌گذاران باید توجه ویژه‌ای به اتفاقات پیرامون صرافی بایننس، FTX و بانک سیلورگیت (Silvergate) داشته باشند. فعالیت‌ها پیرامون مسائل قانونی و نظارتی و همچنین، شهادت‌نامه رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، در روز جاری نیز اهمیت بسیار زیادی برای بازار رمزارزها دارند.

تحلیل ریپل با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل ریپل در وب‌سایت تحلیلی-خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، قیمت ریپل هنگام نشر این خبر با ۰.۰۳ درصد کاهش در محدوده ۰.۳۷۰۱۴ دلار قرار گرفته است. این رمزارز روز جاری را با فراز و نشیب آغاز کرد و پیش از رسیدن به سقف ۰.۳۷۰۸۱ دلار، تا کف روزانه ۰.۳۶۸۰۷ دلار کاهش داشت.

تحلیل ریپل 01
نمودار قیمت ۱ ساعته ریپل – TradingView

ریپل برای هدف قراردادن اولین سطح مقاومتی مهم (R1) در ۰.۳۷۶۱ دلار، باید از نقطه پیوت (Pivot) در سطح ۰.۳۶۷۷ دلار فاصله بگیرد. عبور از سقف روزانه دوشنبه در ۰.۳۷۳۶۲ دلار می‌تواند یک سیگنال صعودی برای قیمت XRP باشد. با این حال، این حرکت صعودی نیاز به حمایت از سوی اخبار پیرامون دادگاه ریپل و عملکرد کلی بازار دارد.


چنانچه حرکت صعودی ریپل ادامه پیدا کند، ممکن است دومین مقاومت مهم (R2) در سطح ۰.۳۸۲۰ دلار و سپس مقاومت ۰.۳۸۵۰ دلاری را نیز ببیند. سومین سطح مقاومتی مهم برای ارز XRP در ۰.۳۹۶۳ دلار وجود دارد.

تحلیل قیمت ریپل در سناریوی نزولی

حرکت نزولی ریپل با رسیدن به نقطه پیوت، احتمالاً کاهش قیمت تا اولین حمایت مهم (S1) در ۰.۳۶۱۹ دلار را در پی خواهد داشت؛ اما ریپل جهت اجتناب از یک فروش کلی در بازار، باید مانع از کاهش قیمت به زیر سطح ۰.۳۵۵۰ دلار شود. سطوح حمایتی مهم دوم (S2) و سوم (S3) برای ریپل، به‌ترتیب ۰.۳۵۳۵ دلار و ۰.۳۳۹۲ دلار برآورد شده‌اند.

تحلیل ریپل 02

میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs) در نمودار قیمت ۴ ساعته ریپل سیگنال‌هایی نزولی را نشان می‌دهند. در هنگام نشر این تحلیل، قیمت XRP پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۵۰D EMA) در سطح ۰.۳۷۳۳۹ دلار رسیده است. عقب‌نشینی میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (۱۰۰D EMA) و متعاقباً دورشدن این میانگین متحرک از همتای ۲۰۰ روزه (۲۰۰D EMA) خود، به‌منزله سیگنال‌هایی نزولی تلقی می‌شوند.

مطالب بیشتر: بهترین اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال


عبور قیمت ریپل از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۰.۳۷۳۳۹ دلار) و مقاومت اول (R1) در ۰.۳۷۶۱ دلار، می‌تواند یک حرکت صعودی تا میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (۰.۳۷۸۷۴ دلار) و مقاومت دوم (R2) یعنی ۰.۳۸۲۰ دلار را به‌همراه داشته باشد. عبور قیمت XRP از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی در نظر گرفته می‌شود؛ اما عدم عبور از آن، احتمالاً کاهش قیمت تا سطوح مهم حمایتی را در پی خواهد داشت.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت ریپل (XRP) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب_مسئولیت

پوریا کریم‌زاده

من پوریا کریم‌زاده هستم و بیشتر از چهار سال است که به‌طور رسمی وارد بازارهای مالی فارکس و کریپتو شدم. از کودکی عاشق هر نوع فناوری و زبان انگلیسی بودم و امروز تمرکز کاری خود را روی ارائه تحلیل فاندامنتال، اقتصاد کلان، اخبار بازار ارز دیجیتال و مقالات تخصصی در مورد بلاک چین و رمزارزها در نظر گرفته‌ام. شخصاً سرمایه‌گذاری را در بازه بلندمدت انجام می‌دهم و معتقدم که بلاک چین، بیت کوین و سایر پروژه‌های نوآورانه در صنعت کریپتو، آینده فرآیندهای مالی و نظام اقتصادی کشورها را شکل می‌‎دهند.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا