تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل ریپل و بررسی روند قیمت؛ امروز ۲۰ اسفند

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت ریپل در روز جمعه ۰.۰۲ درصد پایین‌تر آمد. این حرکت در ادامه کاهش ۴.۵۷ درصدی در روز پنجشنبه بود و در نهایت، رمزارز XRP در سطح ۰.۳۷۱۱۵ دلار روز خود را به پایان رساند. ریپل در هر ۴ سِشِن (Session) معاملاتی خود به زیر سطح ۰.۳۶ دلار بازگشت داشت.

پادکست تحلیل ریپل


در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل ریپل امروز را ملاحظه کنید:

تحلیل ریپل 01
نمودار ۱ روزه قیمت ریپل – TradingView


قیمت ارز دیجیتال ریپل پیش از بازگشت به سطوح پایین موفق شد تا سقف روزانه ۰.۳۷۴۶۸ دلار رشد داشته باشد. ریپل با رسیدن به اولین سطح مقاومتی مهم (R1) خود در ۰.۳۹۰۸ دلار، تا کف روزانه ۰.۳۵۷۴۴ دلار کاهش قیمت داشت. با این حال، این رمزارز توانست در اولین سطح حمایتی مهم (S1) در ۰.۳۵۸۰ دلار باقی بماند و پیش از ورود به محدوده قرمز بازار، تا سطح ۰.۳۷۳ دلار رشد داشته باشد.


در حال حاضر پیرامون دادگاه ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) خبر تازه‌ای منتشر نشده است و شرایط فعلی بازار را موشکافی‌های قانونی و مشکلات بانکی در ایالات متحده رقم زده‌اند. در این بحبوحه، قیمت ریپل در روز جمعه تغییر چندانی نداشت و حمایت قیمت از سوی امید سرمایه‌گذاران در پیروزی این کمپانی در پرونده قانونی آن به‌وجود آمده است.

ریپل در هفته‌ای که گذشت عملکرد بهتری نسبت به مجموع بازار داشت و در حالی که مارکت کپ کل بازار رمزارزها ۷.۲ درصد کاهش یافته، این رمزارز در روز جاری تاکنون ۱.۰۳ درصد رشد داشته است. در حال حاضر، روند پرونده ریپل با توجه به شهادت کارشناسان (Expert Testimony)، به‌سود این کمپانی پیش می‌رود و وکیل مدافع ریپل، استورات آلدِروتی، نیز اظهار کرد که همچنان مانند گذشته از اعتماد به نفس بالایی در این نبرد قانونی برخوردار هستند.

تحلیل ریپل با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل ریپل در وب‌سایت تحلیلی-خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، قیمت ریپل هنگام نشر این خبر با ۰.۵۵ درصد رشد در محدوده ۰.۳۷۳۱۸ دلار قرار دارد و این رمزارز پیش از رسیدن به سقف ۰.۳۷۷۱۸ دلاری، ابتدا در سطح ۰.۳۶۹۷۶ دلار به کف روزانه خود رسید.

تحلیل ریپل 02
نمودار ۱ ساعته قیمت ریپل – TradingView


ارز دیجیتال XRP برای رسیدن به نخستین مقاومت جدی (R1) خود در ۰.۳۷۸۱ دلار باید از نقطه پیوت (Pivot) در سطح ۰.۳۶۷۸ دلار فاصله بگیرد. عبور این رمزارز از سقف روزانه ۰.۳۷۷۱۸ دلار یک سیگنال صعودی برای قیمت محسوب می‌شود. البته عملکرد کلی بازار و اخبار پیرامون دادگاه ریپل و سازمان SEC برای حمایت از این حرکت صعودی لازم است.


چنانچه ریپل روند صعودی خود را ادامه دهد، می‌تواند تا مقاومت مهم دوم (R2) در سطح ۰.۳۸۵۰ دلار و سپس مقاومت ۰.۳۹ دلاری رشد قیمت داشته باشد. سومین سطح مقاومتی مهم (R3) برای ریپل در ۰.۴۰۲۲ دلار وجود دارد.

تحلیل قیمت ریپل در سناریوی نزولی

در صورتی که قیمت ریپل با رسیدن به نقطه پیوت دچار کاهش شود، این احتمال وجود خواهد داشت که تا اولین سطح حمایتی مهم (S1) در ۰.۳۶۰۸ دلار این مسیر را ادامه دهد. ناگفته نماند که ریپل برای جلوگیری از یک فروش دسته‌جمعی در بازار، باید سطح ۰.۳۵ دلار را حفظ کند. حمایت مهم دوم (S2) ریپل در سطح ۰.۳۵۰۵ دلار می‌تواند مانع از این اتفاق شود. سومین سطح حمایتی جدی (S3) رمزارز XRP نیز در محدوده ۰.۳۳۳۳ دلار قرار دارد.

تحلیل ریپل 03
نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل – TradingView


میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs) در نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل سیگنال‌هایی نزولی را نشان می‌دهند. هم‌اکنون قیمت XRP پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۵۰D EMA) خود و در سطح ۰.۳۷۶۶۲ دلار قرار دارد. این میانگین متحرک از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (۱۰۰D EMA) عقب‌نشینی کرده و به همین شکل، میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه نیز از همین اندیکاتور در بازه ۲۰۰ روزه (۲۰۰D EMA) دور شده است که مجموع این موارد برای قیمت ریپل نشان از کاهش دارند.


چنانچه ریپل از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۰.۳۷۶۶۲ دلار) عبور کند، ممکن است یک شکست صعودی از مقاومت مهم اول (R1) در ۰.۳۷۸۱ دلار و سپس میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه یعنی ۰.۳۷۸۷۶ دلار داشته باشد که هدف قیمت به این ترتیب، میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در ۰.۳۸۲۲۳ دلار خواهد بود. اما عدم موفقیت در عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به منزله احتمال کاهش قیمت تا حمایت نخست (S1) در سطح ۰.۳۶۰۸ دلار است.

با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت ریپل (XRP) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب_مسئولیت

پوریا کریم‌زاده

من پوریا کریم‌زاده هستم و بیشتر از چهار سال است که به‌طور رسمی وارد بازارهای مالی فارکس و کریپتو شدم. از کودکی عاشق هر نوع فناوری و زبان انگلیسی بودم و امروز تمرکز کاری خود را روی ارائه تحلیل فاندامنتال، اقتصاد کلان، اخبار بازار ارز دیجیتال و مقالات تخصصی در مورد بلاک چین و رمزارزها در نظر گرفته‌ام. شخصاً سرمایه‌گذاری را در بازه بلندمدت انجام می‌دهم و معتقدم که بلاک چین، بیت کوین و سایر پروژه‌های نوآورانه در صنعت کریپتو، آینده فرآیندهای مالی و نظام اقتصادی کشورها را شکل می‌‎دهند.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا