تحلیل ریپل

تحلیل ریپل و بررسی روند قیمت؛ امروز ۵ اردیبهشت

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت ریپل (Ripple / XRP) در دوشنبه ۰.۹۶ درصد پایین‌تر آمد که هم‌راستا با کاهش ۱.۶۰ درصدی روز یکشنبه بود. رمزارز XRP علی‌رغم روند نزولی خود، موفق شد برای نخستین بار طی چهار سشن معاملاتی (Session) متوالی، به سطح ۰.۴۹ دلار بازگشت داشته باشد که البته، در انتهای روز به سطح ۰.۴۶۰۴۶ دلار رسید. قیمت ریپل بر اساس آمار کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap) با ۱.۱۴ درصد کاهش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، به ۰.۴۵۳۳ دلار رسیده است.

پادکست تحلیل ریپل امروز ۵ اردیبهشت


در ادامه، بررسی روند و تحلیل ریپل امروز را ملاحظه می‌کنید:

عملکرد قیمت ریپل در روزهای اخیر
عملکرد قیمت ریپل در روزهای اخیر – TradingView


بازار کریپتو هفته جاری را نسبتاً آرام آغاز کرده است و پیرامون دادگاه ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، اخبار جدیدی منتشر نشده است. به این ترتیب، عملکرد فعلی قیمت XRP به اعلام آمار شاخص‌های اقتصادی ایالات متحده و مسائل کلی بازار رمزارزها بستگی دارد.


اعلام شاخص‌های مرتبط با بخش صنایع در روز گذشته، شکاف‌های موجود در نظام اقتصادی آمریکا را نشان داد و باعث شد نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ‌ها و تشدید سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو، بیش از پیش شوند که این موارد در نهایت بر دارایی‌های پرریسک اثر منفی می‌گذارند.


در حال حاضر، توجه سرمایه‌گذاران ریپل باید به به‌روزرسانی‌های خبری در مورد پرونده این کمپانی با سازمان SEC باشد، چراکه ممکن است تا پایان هفته حکم دادگاه مربوطه صادر شود. به‌علاوه، فعالیت نهادهای نظارتی و صحبت‌ها در مورد صرافی‌های بایننس (Binance) و کوین‌بیس (Coinbase) نیز از عوامل تاثیرگذار بر بازار محسوب می‌شوند. همچنین، اعلام آمار مربوط به شاخص اطمینان مصرف‌کننده (Consumer Confidence Index) در بعد از ظهر روز جاری، از دیگر عوامل مهم برای بازارهای مالی به‌شمار می‌آید.

تحلیل ریپل با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل ریپل در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، این رمزارز در نمودار ۱ روزه برای رسیدن به مقاومت مهم اول (R1) در سطح ۰.۴۸۱۲۱ دلار و سقف ۰.۴۸۴۹ دلاری روز دوشنبه، ابتدا باید نقطه پیوت (Pivot) در ۰.۴۶۴۲ دلار را پشت سر بگذارد. بازگشت قیمت ریپل به سطح ۰.۴۷۵۰ دلار، یک سیگنال صعودی برای این رمزارز محسوب می‌شود که جهت تشکیل یک شکست صعودی، به حمایت اخبار مثبت در مورد پرونده شرکت با سازمان SEC و شاخص‌های اقتصادی نیاز خواهد داشت.

نمودار 1 روزه قیمت ریپل
نمودار ۱ روزه قیمت ریپل – TradingView


چنانچه ریپل موفق به تشکیل این شکست صعودی شود، پتانسیل تست مقاومت مهم دوم (R2) در ۰.۵۰۲۰ دلار را به‌دست می‌آورد. سومین سطح مقاومتی جدی (R3) برای ریپل نیز، سطح ۰.۵۳۹۷ دلار است.

تحلیل قیمت ریپل در سناریوی نزولی

در صورتی که ریپل نتواند از نقطه پیوت عبور کند، احتمال کاهش قیمت تا اولین حمایت مهم (S1) در ۰.۴۴۳۵ دلار به‌وجود خواهد آمد. گرچه ارز دیجیتال XRP برای جلوگیری از فروش دسته‌جمعی سرمایه‌گذاران، باید سطوح ۰.۴۴ دلار و دومین حمایت مهم (S2) خود در ۰.۴۲۶۵ دلار را حفظ کند. سومین حمایت مهم (S3) رمزارز ریپل نیز در سطح ۰.۳۸۸۸ دلار قرار دارد.

نمودار 1 ساعته قیمت ریپل
نمودار ۱ ساعته قیمت ریپل – TradingView


اما در بررسی نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل و میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs)، سیگنال‌هایی نزولی به چشم می‌خورند. قیمت XRP هنگام نشر این تحلیل، پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۵۰D EMA) در ۰.۴۷۸۸ دلار قرار دارد. این میانگین متحرک پس از تشکیل یک تقاطع نزولی (Bearish Cross) با میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (۲۰۰D EMA)، از آن فاصله گرفته است و همتای ۱۰۰ روزه (۱۰۰D EMA) این اندیکاتورها، به میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در حال نزدیک‌شدن است. مجموع این موارد برای ریپل، علامتی مبنی بر کاهش قیمت تلقی می‌شود.

مطالعه بیشتر: ۵ اندیکاتور بسیار مهم برای تحلیل تکنیکال

نمودار 4 ساعته قیمت ریپل
نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل – TradingView


عبور قیمت ریپل از میانگین متحرک‌های نمایی ۵۰ و ۲۰۰ روزه به‌ترتیب در سطوح ۰.۴۷۸۸ دلار و ۰.۴۸۰۳ دلار و همچنین مقاومت اول (R1) در ۰.۴۸۱۲ دلار، می‌تواند آغازگر یک حرکت صعودی با هدف رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (۰.۴۸۸۱ دلار) و مقاومت بزرگ دوم (R2) در ۰.۵۰۲۰ دلار باشد. اما در صورتی که ریپل نتواند میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۰.۴۷۸۸ دلار) را پشت سر بگذارد، احتمال کاهش قیمت تا حمایت اول (S1) در ۰.۴۴۳۵ دلار به‌وجود خواهد آمد. به‌طور کل، عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه برای ریپل، یک سیگنال صعودی محسوب می‌شود.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت ریپل (XRP) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب-مسئولیت-تحلیل-ریپل-5-اردیبهشت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *