تحلیل ریپل

تحلیل ریپل و بررسی روند قیمت؛ امروز ۲۷ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت ریپل (Ripple / XRP) روز گذشته تا ۰.۶۶ درصد کاهش داشت و بخشی از رشد ۲.۰ درصدی خود در جمعه را اصلاح کرد. قیمت این رمزارز در انتهای روز به ۰.۵۲۰۱ دلار رسید. بر اساس آمار وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، قیمت ارز دیجیتال ریپل هنگام نشر این خبر در سطح ۰.۵۲۰۱ دلار قرار دارد و می‌توان گفت که نسبت به ۲۴ ساعت اخیر، بدون تغییر به فعالیت خود در بازارها ادامه می‌دهد.

پادکست تحلیل ریپل امروز ۲۷ فروردین


در ادامه، بررسی روند و تحلیل ریپل امروز را ملاحظه می‌کنید:

عملکرد قیمت ریپل در روزهای اخیر
عملکرد قیمت ریپل در روزهای اخیر – TradingView


در رابطه با پروژه ارز دیجیتال ریپل، پرونده جاری این کمپانی با سازمان SEC همچنان مهم‌ترین مسئله‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. در همین راستا، سرمایه‌گذاران ریپل در انتظار واکنش سازمان SEC به پاسخ ریپل به ثبت آخرین درخواست این سازمان در دادگاه است. ریپل که در همان روزِ ثبت درخواست SEC به این اقدام پاسخ داد، موفق شد موضع استوار و مطمئنی از خود در این پرونده نشان دهد و به همین ترتیب، امیدها در مورد پیروزی ریپل در این پرونده منجر به رشد قیمت این رمزارز تا مرز ۰.۵۰ دلار شد.


در حال حاضر اثرگذارترین عامل بر قیمت ریپل، جریانات دادگاه این کمپانی با SEC و خبرهای جدید پیرامون آن است و سرمایه‌گذاران علاوه‌بر این مسئله و واکنش SEC به پاسخ ریپل، باید اخبار مرتبط با کل بازار رمزارزها را نیز زیر نظر داشته باشند. به‌علاوه، صحبت‌ها در مورد صرافی‌های بایننس (Binance) و کوین‌بیس (Coinbase) و همچنین فعالیت نهادهای نظارتی مانند SEC و CFTC نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند.


دسترسی سریع: خرید بیت کوین

تحلیل ریپل با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل ریپل در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، این رمزارز جهت رسیدن به نخستین سطح مقاومتی مهم (R1) خود در ۰.۵۲۵۲ دلار و سقف ۰.۵۲۶۲ دلاری روز شنبه، باید بتواند نقطه پیوت (Pivot) در ۰.۵۲۱۲ دلار را پشت سر بگذارد. بازگشت قیمت ریپل به سطح ۰.۵۲۵۰ دلار، یک سیگنال صعودی برای این رمزارز تلقی می‌شود که البته، انتشار اخبار مثبت در مورد دادگاه این کمپانی برای حمایت از یک شکست صعودی ضروری است.

نمودار 1 روزه قیمت ریپل
نمودار ۱ روزه قیمت ریپل – TradingView


چنانچه ریپل بتواند مسیر صعودی خود را ادامه دهد، احتمالاً مقاومت مهم دوم (R2) در سطح ۰.۵۳۰۳ دلار را تست کند. سومین مقاومت جدی (R3) در برابر XRP در سطح ۰.۵۳۹۴ دلار وجود دارد.


دسترسی سریع: خرید تتر

تحلیل قیمت ریپل در سناریوی نزولی

در صورتی که قیمت ریپل در عبور از نقطه پیوت موفق ظاهر نشود، بازگشت به اولین حمایت مهم (S1) در ۰.۵۱۶۱ دلار یک سناریوی احتمالی خواهد بود. با این وجود، ریپل برای جلوگیری از فروش دسته‌جمعی سرمایه‌گذاران خود، باید سطح ۰.۵۱ دلار را حفظ کند. حمایت قوی دوم (S2) ریپل در سطح ۰.۵۱۲۰ دلار می‌تواند مانع از این اتفاق شود. سومین حمایت جدی (S3) ریپل نیز در ۰.۵۰۲۹ دلار برآورد شده است.

نمودار 1 ساعته قیمت ریپل
نمودار ۱ ساعته قیمت ریپل – TradingView


بررسی میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs) و نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل، سیگنال‌هایی صعودی را نشان می‌دهند. قیمت ارز دیجیتال XRP هنگام نشر این تحلیل، بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۵۰D EMA)، واقع در سطح ۰.۵۱۳۹ دلار، قرار دارد. این اندیکاتور از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (۱۰۰D EMA) دور شده و به همین ترتیب، این میانگین متحرک از همتای ۲۰۰ روزه (۲۰۰D EMA) خود فاصله گرفته است. در حال حاضر، این اندیکاتورها برای قیمت XRP سیگنال‌هایی صعودی را نشان می‌دهند.

مطالعه بیشتر: بهترین اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

نمودار 4 ساعته قیمت ریپل
نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل – TradingView


حفظ حمایت اول (S1) یعنی ۰.۵۱۶۱ دلار و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه در ۰.۵۱۳۹ دلار، می‌تواند تشکیل یک شکست صعودی از مقاومت نخست (R1) در ۰.۵۲۵۲ دلار و رسیدن به مقاومت مهم دوم (R2) در ۰.۵۳۰۳ دلار را حمایت کند. اما چنانچه قیمت ریپل از حمایت اول (S1) خود (۰.۵۱۶۱ دلار) و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۰.۵۱۳۹ دلار) به‌سمت پایین عبور کند، احتمال بازگشت تا حمایت مهم دوم (S2) در ۰.۵۱۲۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (۰.۵۰۳۹ دلار) را به‌وجود خواهد آورد. عبور قیمت این رمزارز از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به‌سمت پایین، یک سیگنال نزولی برای رپیل خواهد بود.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت ریپل (XRP) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب_مسئولیت_تحلیل_ریپل_27_فروردین
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *