تحلیل ریپل

تحلیل ریپل و بررسی روند قیمت؛ امروز ۱۰ اردیبهشت

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت ریپل (Ripple / XRP) روز گذشته با کاهش ۰.۳۷ درصدی خود، بخشی از رشد ۲.۸۱ درصدی جمعه را اصلاح کرد. این رمزارز محبوب علی‌رغم روند نزولی جاری، برای نخستین بار از تاریخ ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) تاکنون، موفق به حفظ سطح ۰.۴۷ دلار شد و روز خود را با قیمت ۰.۴۷۸۳ دلار به پایان رساند. قیمت حال حاضر ریپل طبق داده‌‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، با کاهش ۰.۲۰ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته در سطح ۰.۴۷۶۶ دلار قرار دارد.

پادکست تحلیل ریپل امروز ۱۰ اردیبهشت


در ادامه، بررسی روند و تحلیل ریپل امروز را ملاحظه می‌کنید:

قیمت ریپل
عملکرد قیمت ریپل در روزهای اخیر – TradingView


رمزارز ریپل آخر هفته نسبتاً آرامی را پشت سر گذاشت و خبر جدیدی در مورد پرونده این کمپانی با سازمان SEC منتشر نشد که تمایلات خریداران را تحت تاثیر خود قرار دهد. نبود خبر جدید، سرنوشت قیمت ریپل را در دستان صحبت‌ها پیرامون پیدایش رکود و سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو آمریکا قرار داد. اکنون نگرانی‌ها در مورد رخداد یک بحران بانکی دیگر در بحبوحه شرایط نه‌چندان خوب اقتصادی در سطح کلان، ذهنیت و تمایلات (Sentiment) سرمایه‌گذاران را تحت تاثیر قرار داد. البته، سقوط یک بانک آمریکایی دیگر ممکن است منجر به توقف روند سخت‌گیرانه فدرال رزرو در رابطه با سیاست‌های پولی آن شود. از این رو احتمال دارد که سرمایه‌گذاران در بازارهای سنتی جهت پوشش در برابر ضررها، به بازارهای کریپتو روی آورند.


اما گزارش فصلی کمپانی ریپل در روز پنجشنبه، آمارهای چشم‌گیری را ارائه داد و منجر به تشکیل حمایت برای قیمت ارز دیجیتال XRP شد. به‌علاوه، انتشار اخبار مشارکت بین چاینابنک (ChinaBank) و بانک ملی قطر جهت ارسال حواله‌های بین بانکی از طریق شبکه ریپل، به حمایت‌ها برای قیمت این رمزارز افزود.


در حال حاضر، سرمایه‌گذاران ریپل باید توجه ویژه‌ای به اخبار جدید در مورد دادگاه ریپل با سازمان SEC و فعالیت قانون‌گذاران آمریکایی داشته باشند. همچنین، صحبت‌های جدید در مورد صرافی‌های بایننس (Binance) و کوین‌بیس (Coinbase) و وضعیت بانک فرست ریپابلیک (First Republic Bank) نیز، از عوامل تاثیرگذار بر بازار به‌شمار می‌آیند. ناگفته نماند که در چهارشنبه هفته جاری، قرار است نرخ بهره فدرال رزرو اعلام شود که پیش‌بینی‌ها در این مورد، حاکی از افزایش ۰.۲۵ درصدی آن هستند.

تحلیل ریپل با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل ریپل در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، این رمزارز در نمودار ۱ روزه جهت رشد تا اولین سطح مقاومتی (R1) در ۰.۴۸۶۲ دلار، باید بتواند از نقطه پیوت (Pivot) در سطح ۰.۴۷۸۹ دلار عبور کند. بازگشت قیمت ریپل به ۰.۴۸ دلار، ممکن است منجر به یک حرکت صعودی برای این رمزارز شود که البته برای تشکیل چنین حرکتی، اخبار مثبت بازار کریپتو و دادگاه این کمپانی با سازمان SEC از عوامل ضروری به‌شمار می‌آیند.

نمودار 1 روزه قیمت ریپل
نمودار ۱ روزه قیمت ریپل – TradingView


در صورتی که ریپل در تشکیل حرکت صعودی خود موفق ظاهر شود، احتمالاً مقاومت مهم دوم (R2) در ۰.۴۹۴۱ دلار و مقاومت ۰.۵۰ دلاری را تست خواهد کرد. سومین مقاومت جدی (R3) برای ریپل، در سطح ۰.۵۰۹۳ دلار وجود دارد.

تحلیل قیمت ریپل در سناریوی نزولی

چنانچه قیمت ریپل نتواند از نقطه پیوت عبور کند، ممکن است تا حمایت اول (S1) در ۰.۴۷۱۰ دلار کاهش داشته باشد. با این حال، جهت جلوگیری از فروش دسته‌جمعی سرمایه‌گذاران، ریپل باید سطوح ۰.۴۶۵۰ دلار و حمایت مهم دوم (S2) خود در ۰.۴۶۳۷ دلار را حفظ کند. سومین سطح حمایتی بزرگ (S3) ریپل، در ۰.۴۴۸۵ دلار قرار دارد.

نمودار 1 ساعته قیمت ریپل
نمودار ۱ ساعته قیمت ریپل – TradingView


بررسی نمودار ۴ ساعته قیمت XRP با میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs)، سیگنال‌هایی ضد و نقیض را نشان می‌دهد. ریپل در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۵۰D EMA)، واقع در سطح ۰.۴۷۳۳ دلار، قرار دارد. این میانگین متحرک به همتای ۲۰۰ روزه (۲۰۰D EMA) خود نزدیک شده و این در حالی است که، میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (۱۰۰D EMA) نزدیک به اندیکاتور ۲۰۰ روزه بسته شده است. این اندیکاتورها، شرایط واضحی را برای مسیر بعدی قیمت ریپل مشخص نمی‌کنند.

نمودار 4 ساعته قیمت ریپل
نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل – TradingView


عبور قیمت از میانگین متحرک‌های نمایی ۲۰۰ و ۱۰۰ روزه، به‌ترتیب در سطوح ۰.۴۷۷۴ دلار و ۰.۴۷۹۸ دلار، برای تشکیل یک شکست صعودی از مقاومت اول (R1) در ۰.۴۸۶۲ دلار جهت رشد تا مقاومت دوم (R2) در ۰.۴۹۴۱ دلار و سپس ۰.۵۰ دلار، می‌تواند برای رمزارز ریپل پشتوانه و حمایت به‌وجود آورد. اما کاهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۰.۴۷۳۳ دلار) و حمایت اول (S1) در ۰.۴۸۱۰ دلار، ممکن است منجر به کاهش قیمت تا حمایت مهم دوم (S2) در سطح ۰.۴۶۳۷ دلار شود. کاهش قیمت ریپل از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، یک سیگنال نزولی برای این رمزارز محسوب می‌شود.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت ریپل (XRP) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب-مسئولیت-تحلیل-ریپل-10-اردیبهشت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *