تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل ریپل و بررسی روند قیمت امروز ۱۶ فوریه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، ریپل امروز روندی صعودی داشته و تا این لحظه قیمت ریپل با ۵.۲۶ درصد رشد نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۰.۴ دلار رسیده‌است.

پادکست تحلیل ریپل

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل ریپل امروز را ملاحظه کنید:

روند قیمت ریپل

تحلیل ریپل با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل وبسایت اف ایکس امپایر، ریپل برای اینکه بتواند اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۰.۴۱۰۱ دلار هدف قرار دهد، باید از سقوط به زیر محور ۰.۳۹۳۴ دلار جلوگیری کند. حرکت به سمت اوج صبحگاهی یعنی ۰.۴۰۴۴۷ دلار نشان دهنده یک جلسه معاملاتی صعودی است. در صورت ادامه این رالی صعودی، ریپل احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۰.۴۱۹۰ دلار و مقاومت بعدی را در ۰.۴۲۵۰ دلار هدف قرار می‌دهد. در صورت تداوم این روند، سطح مقاومت اصلی سوم (R3) یعنی ۰.۴۴۴۷ دلار محتمل است.  

تحلیل ریپل در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت سطح حمایت اصلی اول (S1) را با ۰.۳۸۴۵ دلار وارد بازی می‌کند. ریپل برای پایان دادن به روند نزولی باید از رسیدن به قیمت‌های زیر ۰.۳۸ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۰.۳۶۷۸ دلار اجتناب کند در غیر این صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) در ۰.۳۴۲۲دلار محتمل است.

تحلیل تکنیکال ریپل

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده یک سیگنال صعودی ارائه می‌دهند. در زمان نگارش این گزارش، ریپل بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه که در حال حاضر ۰.۳۹۰۴۲ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه کاهش یافت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه پس از یک تلاقی صعودی در روز چهارشنبه از متحرک نمایی ۲۰۰ فاصله گرفت که همه این موارد سیگنال‌های صعودی ارائه دادند.

تقاطع نزولی میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه با میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه و ۱۰۰ روزه، از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۰.۴۱۰۱ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی (R2) در ۰.۴۱۹۰ دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در۰.۳۹۰۴۲ دلار و ۲۰۰ روزه در ۰.۳۹۰۲۳ دلار، قیمت‌هایی در سطح میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه در ۰.۳۸۵۷۴ دلار و اولین سطح حمایت را در ۰.۳۸۴۵ دلار وارد بازی می‌کند. سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال نزولی ارسال می‌کند.

تحلیل ریپل با EMA

با توجه به سیگنال‌های صعودی و رشد قابل توجه این رمزارز، به نظر شما ریپل روند افزایشی را تا کجا ادامه خواهد داد؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او ام پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا