تحلیل ریپل

تحلیل ریپل و بررسی روند قیمت امروز، ۶ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، در روز شنبه، قیمت ریپل (XRP) میزان ۴.۲۱ درصد افزایش یافت. این رمزارز با جبران افت ۴.۲۰ درصدی روز جمعه، معاملات روز گذشته را با قیمت ۰.۴۶۵۱۳ دلار به پایان رساند. شایان ذکر است که رمزارز یادشده برای سومین روز متوالی و برای سومین بار از نوامبر ۲۰۲۲ تاکنون، از سقوط به زیر ۰.۴۱ دلار جلوگیری کرد.

شروع متفاوت روز باعث شد که قیمت ریپل قبل از صعود، به پایین‌ترین حد اولیه یعنی ۰.۴۲۳۴۱ دلار سقوط کند. با فاصله گرفتن از اولین سطح حمایت اصلی (S1) در ۰.۴۱۲۲ دلار، این رمزارز در اواخر بعدازظهر به بالاترین سطح یعنی ۰.۴۶۵۱۳ دلار رسید. ریپل روز گذشته با عبور از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۰.۴۴۱۸ دلار، روز را با قیمت ۰.۴۴۳۶۵ دلار به پایان رساند.

پادکست تحلیل ریپل

خوش‌بینی سرمایه‌گذاران، آشفتگی‌های بخش بانکی را بی‌تاثیر می‌کند

طبق تحلیل وبسایت اف‌ایکس امپایر، شنبه روز معاملاتی آرامی بود، بدون هیچ اخباری مربوط به به‌روزرسانی پرونده جاری ریپل که بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر بگذارد. عدم به‌روزرسانی باعث شد سرمایه‌گذاران نتایج آخرین پرونده‌های دادگاه را مد نظر قرار دهند.

روز دوشنبه، ریپل با استناد به احکام دادرسی ورشکستگی شرکت کریپتویی ویجر دیجیتال (Voyager Digital) و اظهارات قاضی ویلز در آن پرونده، نامه‌ای را برای حمایت از دفاع عادلانه خود به آنالیسا تورس، قاضی منطقه‌ای آمریکا، ارائه کرد. پاسخ قاضی تورس به اعتراضات SEC نسبت به این نامه، امید به پیروزی ریپل را تقویت کرد. در توضیح بیشتر باید گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در واکنش به این نامه گفت: «مدافعین به طرز بی‌شرمانه‌ای بیانیه‌های دادگاه ورشکستگی وویجر را اشتباه تشخیص می‌دهند و در تلاشی نادرست برای تقویت دفاع عادلانه بی‌فایده خود عباراتی را به صورت انتخابی از متن خارج می‌کنند».

ریپل در این نامه به چندین حکم از پرونده ورشکستگی Voyager Digital اشاره کرد. با این حال، یک بند ممکن است کمیسیون بورس و اوراق بهادار را آزار دهد. در بخشی از نامه خطاب به آنالیسا تورس، قاضی منطقه‌ای آمریکا آمده‌است: «قاضی وایلز دریافت که فعالان بازار ارزهای دیجیتال در یک محیط نظارتی عمل می‌کنند که در بهترین حالت می‌توان آن را بسیار نامطمئن توصیف کرد. با این حال به نظر نمی‌رسد خود قانون‌گذاران در مورد اینکه آیا رمزارزها کالاهایی هستند که باید تحت نظارت CFTC قرار گیرند یا نه، اوراق بهادار هستند یا خیر و اینکه مشمول قوانین اوراق بهادار باشند یا نباشند، تصمیمی گرفته باشند. حتی تصمیمی برای اینکه بر اساس چه معیارهایی باید این معیار‌ها اعمال شود نیز گرفته نشد.  

قاضی تورس در پاسخ گفته که با وجود اینکه چندین سال است که مبادلات ارزهای دیجیتال وجود داشته‌است؛ اما عدم قطعیت همچنان در این صنعت ادامه دارد. همچنین، مونیکا لانگ، رئیس جدید ریپل نیز پس از این ماجرا به خوش‌بینی بازار را در مورد پیروزی ریپل اشاره کرد.

اخبار مثبت حوزه ریپل باعث شد که این ارز دیجیتال طی هفته گذشته بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. داده‌های وب‌سایت لونارکراش (LunarCrush) نشان می‌دهد که در یک هفته گذشته، نرخ مشارکت و کل منشن‌های مربوط به این ارز دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی به‌ترتیب ۹۵ و ۳۵.۶ درصد رشد کرده‌اند. علاوه بر این، ۳,۴۴۰ حساب کاربری نیز درباره این ارز دیجیتال صحبت کرده‌اند. گفتنی است که قیمت ریپل در یک هفته گذشته بیش از ۱۸ درصد افزایش یافته است.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ریپل در روز جاری

به‌روزرسانی‌های پرونده SEC v Ripple همچنان به عنوان مهم‌ترین موضوع باقی خواهد ماند. نظرات مربوط به پرونده‌های این هفته و احکام دادگاه نیز می‌تواند بر بازار تاثیر اساسی بگذارد. با این حال، فقدان به‌روزرسانی‌های مربوط به پرونده ریپل باعث می‌شود سرمایه‌گذاران بر اخبار بایننس و کوین بیس تمرکز کنند.

بررسی روند قیمت ریپل

در زمان نگارش این مقاله، ریپل با ۱.۳۲ درصد افزایش به ۰.۴۴۹۵۲ دلار رسید. شروع متفاوت روز باعث شد این رمزارز ابتدا به پایین‌ترین سطح اولیه ۰.۴۴۱۰۴ سقوط و سپس به بالاترین سطح یعنی ۰.۴۴۹۷۲ دلار برسد.

روند قیمت ریپل

تحلیل ریپل با بررسی تغییرات تکنیکال

ریپل برای هدف قرار دادن اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۰.۴۶۴۷ دلار و بالاترین قیمت شنبه یعنی ۰.۴۶۵۱۳ دلار باید از سقوط به زیر نقطه پیوت (Pivot) یعنی ۰.۴۴۴۱ دلار اجتناب کند. شایان ذکر است که بازگشت به ۰.۴۵ دلار نشانه یک روز معاملاتی صعودی است. با این حال، اخبار بازار رمزنگاری و نتیجه پرونده ریپل باید از این رالی صعودی حمایت کند. در صورت تداوم روند صعودی، ریپل احتمالاً دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۰.۴۸۵۸ دلار و مقاومت بعدی را در ۰.۵۰ دلار هدف قرار می‌دهد. ادامه روند افزایشی سومین سطح مقاومت اصلی (R3) را در ۰.۵۲۷۵ دلار وارد بازی خواهد کرد.

تحلیل قیمت ریپل در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت سطح حمایت اصلی اول (S1) را در ۰.۴۲۳۰ دلار وارد بازی می‌کند. با این حال، ریپل برای مهار سناریوی نزولی باید از سقوط زیر ۰.۴۱ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۰.۴۰۲۳ دلار جلوگیری کند. در غیر این‌صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) در ۰.۳۶۰۶ دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ریپل

میانگین‌های متحرک نمایی (EMAs) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته زیر سیگنال‌های صعودی ارائه کردند. در زمان نگارش این مقاله، XRP بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۰.۴۲۰۳۵ دلار ، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه فاصله گرفت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه بیشتر شد که همه این موارد سیگنال‌های صعودی ارائه کردند.

اگر ریپل بتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه باقی بماند، این امر از عبور قیمت از اولین سطح مقاومت اصلی و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه و اولین سطح حمایت اصلی، میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه  یعنی ۰.۴۰۴۲۹ دلار و دومین سطح حمایت اصلی را وارد بازی خواهد کرد. شایان ذکر است که سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه سیگنالی نزولی ارسال می‌کند.

تحلیل ریپل با EMA

با توجه به عملکرد شایان توجه ریپل طی هفته گذشته و سیگنال‌های صعودی که تحلیل‌های تکنیکال ارائه می‌دهند، پیش‌بینی شما از ادامه روند چیست؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *