تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت، امروز ۲۴ ژانویه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی او‌ام‌پی فینکس، اتریوم امروز در محدوده سبز معامله می‌شود. در زمان نگارش این گزارش، قیمت اتریوم  با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱,۶۳۷ دلار رسید. شروع متفاوت روز باعث شد این رمزارز در ابتدا به پایین‌ترین حد اولیه ۱۶۲۳ دلار سقوط و سپس بالاترین سطح ۱۶۴۲ دلار را رویت کند.

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

روند قیمتی اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم باید از سقوط زیر محور ۱۶۲۰ دلاری جلوگیری کند تا موفق شود سطح مقاومت اصلی اول (R1) را در ۱۶۵۶ دلار هدف قرار دهد. حرکت به سمت بالاترین سطح قیمتی روز دوشنبه یعنی ۱۶۴۹ دلار نشان‌دهنده یک جلسه معاملاتی صعودی است.

در صورت افزایش طولانی مدت این رمزارز، گاوها احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۱۶۸۵ دلار و مقاومت بعدی را در ۱۷۰۰ دلار آزمایش خواهند کرد. در صورت تداوم این روند افزایشی، رسیدن به سومین سطح مقاومت اصلی (R3) در ۱۷۵۰ دلار محتمل است.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت در ۱۶۲۰ دلار اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۱۵۹۱ دلار وارد بازی خواهد کرد. اتریوم برای پایان دادن به سناریوی نزولی باید از سقوط به زیر ۱۵۸۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱۵۵۵ دلار جلوگیری کند در غیر اینصورت احتمال رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم(S3) 1490 دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده، سیگنال صعودی ارائه دادند. اتریوم اکنون بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه که در حال حاضر ۱۵۸۰ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه دورتر شد و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که همه این موارد سیگنال‌های صعودی را ارائه کرد.

مطالعه بیشتر: به‌روزترین تحلیل و پیشبینی از بازار رمز ارز

اگر اتریوم بتواند بالاتر از اولین سطح حمایت اصلی در ۱۵۹۱ دلار و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱۵۸۰ دلار باقی بماند، این امر از عبور اتریوم از اولین سطح مقاومت (R1) در ۱۶۵۶ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی (R2) در ۱۶۸۵ دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از میانگین متحرک نمایی یعنی ۱۵۸۰ دلار باعث می‌شود خرس‌ها به سمت دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱۵۵۵ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در ۱۵۰۵ دلار حرکت کنند. سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه نشان دهنده تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران است.

تحلیل تکنیکال اتریوم با استفاده از EMA

این روزها بازار روند مثبت رو به رشدی را در پیش گرفته‌است، با توجه به روند صعودی اتریوم به نظر شما این رمزارز این‌هفته را با چه ارزشی به پایان خواهد رساند؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی اوام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا