پایه بازار
undefinedلونا
تومان
تبدیل

قیمت ارز لونا

قیمت لونا

ارز دیجیتال لونا یکی از دارایی‌های دیجیتالی بود که در سال 2021 توانست با یک رشد قیمتی فوق العاده، بیشترین سود را از میان سایر رمزارزها نصیب هولدرها کند؛ 13 هزار درصد رشد قیمت در عرض تنها یک سال! در آوریل 2021 (اردیبهشت 1401) بود که با خبر سقوط اکوسیستم ترا و کاهش شدید ارزش استیبل کوین UST، ارز دیجیتال لونا (LUNA) ریزش قیمتی شدیدی را تجربه کرد.

قیمت لحظه ای لونا

قیمت لحظه ای لونا (LUNA) در هر ثانیه متغیر است و همچون سایر دارایی‌ها از قانون عرضه و تقاضا در اقتصاد پیروی می‌کند. به این معنا که هر چه تقاضا برای خرید LUNA افزایش یابد، قیمت لحظه ای لونا نیز افزایش خواهد یافت. بالعکس اگر فشار فروش بر بازار این ارز دیجیتال حاکم شود، قیمت لحظه ای آن دستخوش تغییرات منفی خواهد شد. بنابراین این ارتباط میان حجم عرضه و حجم تقاضا برای لونا (LUNA) است که قیمت لحظه ای آن را تعیین می‌کند.

ارز دیجیتال لونا (LUNA) در پلتفرم‌های معاملاتی بسیاری در سطح دنیا قابل معامله بوده و حجم سفارش‌های خرید و فروشی که توسط معامله‌گران برای این دارایی ثبت می‌شود، قیمت لحظه ای آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اکثر افراد در سراسر جهان بازا ارز دیجیتال را با ماهیت پرنوسان آن می‌شناسند و ارز لونا نیز از این قاعده مستثنی نیست و می‌تواند در یک بازه زمانی کوتاه، تغییرات نسبتا بزرگی را تجربه کند.

خرید لونا

خرید ارز لونا

خرید لونا (LUNA) همچون سایر ارزهای دیجیتال از طریق صرافی‌های آنلاین امکان‌پذیر است. پلتفرم‌های بسیاری در سطح جهان وجود دارند که امکان خرید لونا و فروش آن را برای معامله‌گران فراهم کرده‌اند. اگر قصد خرید لونا یا هر ارز دیجیتال دیگری را دارید می‌بایست در مرحله اول در یک صرافی ارز دیجیتال برای خود حساب کاربری ایجاد کنید و پس از شارژ کیف پول، به خرید لونا بپردازید.

صرافی‌های خارجی بسیاری همچون بایینس و کوکوین امکان معامله لونا را بر پایه دلار، تتر و بیت کوین فراهم کرده‌اند. اما از آن جایی که کار با پلتفرم‌های خارجی ممکن است تا حدودی برای بسیاری از افراد گمراه کننده باشد، همواره پیشنهاد می‌شود که از صرافی‌های داخلی برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که صرافی‌های خارجی فعالیت معامله‌گران ایرانی را ممنوع اعلام کرده‌اند و در صورتی که تشخیص دهند فردی با آی پی در حال معامله است، دارایی‌های او را بلوکه می‌کنند.از همین جهت بهتر است تا برای خرید لونا، از یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی استفاده کنید. صرافی او ام پی فینکس یکی از معتبرترین پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال در ایران است که امکان خرید و فروش لونا را بر پایه تومان و تتر برای معامله گران فراهم کرده است.

خرید ارز لونا در او ام پی فینکس

برای خرید لونا در او ام پی فینکس کافیست ابتدا از طریق وبسایت رسمی یا اپلیکیشن او ام پی فینکس ثبت نام و احراز هویت کنید. ثبت نام در او ام پی فینکس با استفاده از یک ایمیل کاربری امکان پذیر است. احراز هویت نیز طی تنها 3 مرحله و در کمتر از 5 دقیقه انجام می‌شود.

پس از تکمیل ثبت نام و احراز هویت در او ام پی فینکس می‌توانید کیف پول خود را به صورت آنلاین و اتصال به درگاه بانکی شارژ کنید خرید لونا را انجام دهید. خرید ارز دیجیتال در او ام پی فینکس به دو روش امکان پذیر است:

معامله سریع

با استفاده از قابلیت معامله سریع کاربران می‌توانند در قسمت "پرداخت می‌کنم" گزینه تومان یا تتر انتخاب کنند و در قسمت "دریافت می‌کنم" نیز ارز لونا را انتخاب کنند. در نهایت با وارد کردن مقدار تومانی یا تتری مورد نظر و زدن روی دکمه تبدیل، خرید لونا با موفقیت انجام خواهد شد.

معامله در بازار

با ورود به بازار معاملات او ام پی فینکس نیز کاربران می‌توانند با مشاهده نمودار لحظه ای قیمت لونا در بازارهای "لونا - تومان" و "لونا - تتر" و استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال، سفارش‌های خرید ارز لونا را به چهار روش سفارش بازار (Market)، سفارش محدود (Limit)، سفارش حد ضرر (Stop Limit) و سفارش حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market) ثبت کنند. در صفحه بازار همچنین امکان مشاهده تابلو سفارشات و عمق بازار نیز برای کاربران فراهم شده است.

فروش لونا

به طور مشابه برای فروش لونا نیز کاربران می‌توانند به دو روش معامله سریع و معامله در بازار، دارایی خود را به فروش برسانند. در حال معامله سریع کافیست در قسمت "پرداخت می‌کنم" گزینه لونا و در قسمت "دریافت می‌کنم" گزینه تومان یا تتر را انتخاب کنید. به این ترتیب با زدن روی دکمه تبدیل، ارز لونا به انتخاب شما به تتر یا تومان تبدیل خواهد شد.

در بازار معاملات نیز می‌توانید نمودار لحظه ای قیمت لونا را مورد بررسی قرار دهید و بر اساس سطوح حمایت و مقاومت قیمت لونا و تحلیل خود، به چهار روش سفارش بازار (مارکت)، سفارش محدود (لیمیت)، سفارش حد ضرر (استاپ لیمیت) و سفارش حد ضرر با قیمت بازار (استاپ مارکت) ارز دیجیتال لونا را به فروش برسانید.

کیف پول ارز لونا

تراست ولت یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین کیف پول‌های نرم افزاری ارز دیجیتال است که از ارز لونا (LUNA) نیز پشتیبانی می‌کند. تراست ولت به راحتی بر روی تلفن‌های همراه هوشمند نصب شده و امکان واریز و برداشت لونا در این کیف پول به راحتی وجود دارد.

صرافی او ام پی فینکس نیز دارایی کاربران را به صورت کاملا آفلاین و درون کیف‌ پول‌های سرد نگهداری می‌کند. بنابراین هیچ خطری مبنی بر هک یا از دست رفتن دارایی، سرمایه کاربران را مورد تهدید قرار نمی‌دهد. استفاده از کیف پول او ام پی فینکس نیز کاملا رایگان بوده و محدویت زمانی نخواهد داشت.

رمز ارز لونا چیست؟

ارز لونا چیست

پس از سقوط شبکه ترا و ریزش قابل توجه قیمت لونا، بنیان‌گذار این ارز دیجیتال برای جبران خسارت‌های وارد شده به کاربران، این شبکه را با انجام یک هاردفورک به دو شبکه مجزا تقسیم کرد. رمزارز لونا (LUNA) که برخی افراد آن را با نام لونا2 (LUNA2) نیز می‌شناسند، ارز بومی شبکه جدید ترا یعنی ترا 2 محسوب می‌شود.

وایت پیپر ارز لونا

تیم توسعه شبکه ترا در وایت پیپر لونا اعلام کرده که "ثبات و پذیرش" را اصلی‌ترین محوریت تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های توسعه‌ای این شبکه قرار داده‌است. در وایت پیپر ارز لونا همچنین عنوان شده که شبکه ترا قرار است در آینده‌ای بسیر نزدیک پلتفرمی برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز یا همان DAPPها باشد.

آینده ارز لونا

آینده ارز دیجیتال اونا ضمن در نظر گرفتن سقوط اخیر شبکه ترا به طور قطعی قابل پیش بینی نیست. اما با توجه به برنامه‌هایی که توسعه دهندگان لونا در برنامه‌های آتی خود به آن اشاره کرده‌اند، می‌توان پیشبینی کرد در صورت اعتماد دوباره سرمایه گذاران به این شبکه، اکوسیستم ترا می‌تواند به یک پتلفرم محبوب دیفای تبدیل شود.

سوالات متداول

دو کوان (Do Kwon) مهندس سابق نرم افزار در شرکت اپل اقدام به توسعه این ارز دیجیتال کرد و هم اکنون مدیر عامل اکوسیستم ترا نیز می‌باشد.

ارز دیجیتال لونا برای اولین بار در سال 2018 به بازار عرضه شد و پس از سقوط شبکه ترا، لونای جدید (LUNA) در می 2022 (اردیبهشت 1401) به بازار عرضه شد.

با ثبت نام و احراز هویت در صرافی او ام پی فینکس می‌توانید به خرید لونا بر پایه تومان و تتر بپردازید

با افزایش سرمایه گذاران سازمانی و همچنین سرمایه گذاران خرد در اکوسیستم ترا می‌توانیم در مرور زمان شاهد توسعه و افزایش قیمت این رمزارز باشیم.

کارمزد معاملات او ام پی فینکس بر اساس حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بین 0.0035 تا 0.001 از حجم معامله متغیر است.