آینده ارز چیلیز

آینده ارز چیلیز ؛ تحلیل عملکرد و آینده ارز دیجیتال چیلیز

بررسی آینده ارز چیلیز به عنوان یکی از رمز ارزهای طرفداری در بازار کریپتو برای معامله‌گران مهم است. وجود پیشبینی از تغییراتی که ممکن است در آینده برای این ارز اتفاق بیافتد در واقع پاسخی است به سوالاتی از قبیل، آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید چیلیز است؟ آیا بررسی‌ها، روندهای صعودی یا نزولی را نشان می دهند؟ پیش‌بینی قیمت ارز چیلیز در سال ۲۰۲۳ به چه صورت خواهد بود؟


در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قصد داریم آینده ارز چیلیز را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم و به مواردی از قبیل تاثیر جام جهانی ۲۰۲۲ بر ارز چیلیز و پیش بینی قیمت چیلیز بپردازیم.


ارز چیلیز (Chiliz) یک استارت‌آپ کریپتویی با علامت (CHZ) متمرکز بر حوزه ورزش و سرگرمی است که هدف اصلی آن، تبدیل هوادارن تیم‌های ورزشی از تماشاکنندگان منفعل به اینفلوئنسرهای تاثیرگذار و پر جنب و جوش است. این کمپانی با عملکرد منحصربه‌فرد و مشارکت‌های بزرگ در سال ۲۰۲۱، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرد و به جرأت می‌توان گفت آینده ارز چیلیز را تا حد خوبی درخشان ساخت. اما عملکرد ارز دیجیتال چیلیز دقیقاً چگونه است؟ و پیش بینی ها از آینده قیمت ارز چیلیز چیست؟


در ابتدا باید گفت که هر شبکه مبتنی بر فناوری بلاک چین، رمز ارز ویژه خود را دارد و پلتفرم سوسیوز (Socios.com) نیز، ارز دیجیتال چیلیز را با نماد CHZ جهت انجام فعالیت‌های خود پیاده‌سازی کرده است. رمز ارز چیلیز در نظر دارد تا از طریق فناوری ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های بلاک چینی، طرفداران حوزه ورزش و بازی‌های آنلاین را به عواملی تاثیرگذار تبدیل کند.


در حال حاضر، ارز چیلیز تحت شبکه‌های بلاک چین اتریوم (ERC-20)، بایننس (BEP2) و سولانا (Solana) فعالیت دارد و کاربران با خرید چیلیز و استفاده از قرارداد هوشمند در پلتفرم سوسیوز، می‌توانند در تصمیمات باشگاه مورد علاقه خود حق رأی داشته باشند. جهت اطلاع از جزئیات پروژه ارز دیجیتال چیلیز، بر روی لینک «قیمت چیلیز» در پاراگراف دوم مقاله کلیک کنید.

آینده ارز چیلیز

آینده ارز چیلیز

طی سالیان اخیر دانشمندان و ریاضی‌دانان زیادی سعی در پیاده‌سازی فناوری بلاک چین در صنایع گوناگون داشته‌اند. با این حال اغراق نیست اگر بگوییم که تنها شبکه بلاک چینی که با شجاعت و جاه‌طلبی تمام وارد معامله و کسب و کار با صنعت ورزش شد، شبکه و ارز چیلیز بود.


چیلیز نه تنها در ادغام بلاک چین با دنیای ورزش و سرگرمی موفق ظاهر شد، بلکه از طریق توکن CHZ توانست از سرمایه کاربران خود نیز محافظت کند. به‌علاوه، چیلیز مشارکت‌های گسترده‌ای در هر نقطه از دنیا با دیگر کمپانی‌ها تشکیل داد که مجموع این موارد، شاید بتوان گفت روشنی آینده ارز چیلیز را به‌همراه خواهد داشت.


وجود چنین دستاوردهایی در راستای تقویت سطح تمرکز زدایی (Decentralization) بلاک چین چیلیز بوده است. یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در آینده ارز چیلیز، استفاده از الگوریتم اجماع اثبات اعتبار (Proof-of-Authority / PoA) در بلاک چین چیلیز است. این مکانیزم اجماع توسط الگوریتم تحمل خطای بیزانس (BFT) مدیریت و اجرا می‌شود که سطح امنیت شبکه را به حداکثر می‌رساند. مسئله‌ای که به‌ویژه در روزهای جاری و با فروپاشی پلتفرم‌ها و پروژه‌های مختلف ارزهای دیجیتال، اهمیتی دوچندان پیدا کرده است.


شبکه چیلیز در سال ۲۰۲۲ همواره در حال ارتقا و پیشرفت بوده است و بسیاری از تحلیل‌گران در مورد آینده ارز چیلیز دیدگاهی خوش‌بینانه به‌دست آورده‌اند؛ به‌طوری که در راستای این پیشرفت‌ها، پیش بینی شده آینده قیمت ارز چیلیز خیلی سریع از سقف تاریخی آن یعنی ۰.۸۷ دلار عبور خواهد کرد.


اما شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار باید بدانید که برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باید بسیار هشیارانه عمل کرد، چرا که قیمت رمزارزها نوسانات شدیدی را تجربه می‌کنند و علاوه بر صعود قیمت، شاهد کاهش آن‌ها نیز خواهید بود. در نتیجه، بدون انجام تحقیقات کامل در مورد یک پروژه، به هیچ عنوان به سرمایه‌گذاری در آن نپردازید و تنها هزینه‌ای را به فعالیت خود اختصاص دهید که از دست رفتن آن برای شما خطری ایجاد نکند.

تاثیر جام جهانی ۲۰۲۲ و آینده ارز چیلیز

تاثیر جام جهانی بر ارز چیلیز

قیمت ارز چیلیز چند روز قبل از شروع جام جهانی ۲۰۲۲ شاهد یک پامپ ۱۵ درصدی بود که نتیجه فعالیت خریداران آن محسوب می‌شود. اما تاثیر جام جهانی بر ارز چیلیز چگونه است؟

ارز دیجیتال چیلیز با نزدیک‌شدن به جام جهانی قطر، جایگاه برتر بازار را با ۳۰ درصد رشد قیمت به خود اختصاص داد. از جایی که چیلیز یک اکوسیستم مختص توکن های هواداری فوتبال (Fan Token) است، بسیاری از سرمایه‌گذاران در راستای بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی دنیا یعنی جام جهانی، به آینده ارز چیلیز و رشد قیمت آن امیدواراند و نتیجه تحلیل ارز چیلیز با توجه به ذهنیت و تمایلات مثبت سرمایه‌گذاران، چیزی جز رشد قیمت آن نیست.


در همین راستا معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار نیز برای آینده ارز دیجیتال چیلیز در جام جهانی، رشد قیمت آن را پیش بینی کردند. در واقع تاثیر جام جهانی بر ارز چیلیز و پیش بینی های صعودی پیرامون آن، هم‌اکنون در عملکرد قیمت CHZ طی روزهای اخیر قابل مشاهده است. چیلیز در روز قبل از بازی افتتحایه جام جهانی به سقف قیمت روزانه خود در ۰.۲۶ دلار رسید و بیش از ۱۵ درصد رشد را تجربه کرد.


تحلیل ارز چیلیز توسط کمپانی آماری کوین‌گلس (Coinglass) نشان داد شاخص اپن اینترست چیلیز (سود باز / Open Interest) در معاملات آتی (Futures) آن، طی یک روز موفق به ثبت رشد چشم‌گیری به‌میزان ۶۵.۵۳ درصد شد. با سبزشدن کندل‌ها در نمودار چیلیز، رشد شاخص اپن اینترست نشانه‌ای صعودی مبنی بر خرید سنگین این رمزارز در بازار محسوب می‌شود. این مسئله به‌طور واضح تاثیر جام جهانی بر ارز چیلیز است که بدون شک آینده ارز چیلیز را نیز دست‌خوش تغییرات خواهد کرد.


همچنین، رشد قیمت این رمزارز در روزهای اخیر با افزایش تعداد آدرس‌های کیف پول چیلیز همراه بوده است. داده‌های پلتفرم اینتودِبلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهند طی سی رو اخیر، تعداد آدرس هولدرهای ارز دیجیتال چیلیز ۱۲.۶۱ درصد رشد داشته و این رقم در افزایش تعداد آدرس کیف پول معامله‌گران به بزرگی ۲۱۵ درصد بوده است.


ارز چیلیز و جام جهانی ۲۰۲۲ به‌دلیل زمینه فعالیت این پروژه رمزارز رابطه نزدیکی با هم دارند و اتفاقات گوناگون در جام جهانی و تیم‌های حاضر در آن، در آینده ارز چیلیز تاثیرگذار خواهند بود.

نمودار تغییرات و بیشترین قیمت چیلیز

تاریخچه قیمت ارز چیلیز

قیمت رمز ارز چیلیز در اواسط فوریه سال ۲۰۲۰ (بهمن ۱۳۹۸) به یک سقف جدید در ۰.۰۱۴ دلار رسید، اما پس از آن در ماه‌های مارس و آوریل (اسفند و فروردین) به سطح قبلی خود در ۰.۰۰۶ دلار کاهش پیدا کرد. چیلیز ادامه سال را با رشد قیمت خود ادامه داد و در نهایت در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) به سقف جدید ۰.۰۲۸ دلاری دست یافت.


اما سال ۲۰۲۱ صعودهایی نجومی برای قیمت چیلیز در پی داشت. این رمزارز از ابتدای مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹) شروع به رشد کرد و توانست در ۱۳ مارس به سقف تاریخی خود در ۰.۸۹۱۵ برسد. توکن CHZ علی‌رغم کاهش در تابستان این سال، موفق شد در ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان ۱۴۰۰) به سقف ۰.۵۹۳۵ دلاری برسد. تحلیل‌گران احتمال این رشدها را عواملی چون راه‌اندازی NFT ها، توکن های هواداری جدید، مشارکت‌ها و لیست‌شدن ارز چیلیز در صرافی‌های دیگر پیش بینی کردند.


ارز دیجیتال چیلیز در سال ۲۰۲۲ فعالیت‌های زیادی را انجام داده است. در مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) و پس از عقد قرارداد ۲۰ میلیون دلاری با لیونل مسی و فعالیت وی به‌عنوان سفیر بین‌المللی چیلیز، قیمت توکن چیلیز رشدی به‌میران ۲۵ درصد را تجربه کرد. همچنین در ماه آگوست (مرداد ۱۴۰۱)، صرافی ارز دیجیتال بای‌بیت (ByBit) از راه‌اندازی معاملات توکن های هواداری از طریق شبکه چیلیز خبر داد. اکنون چیلیز مشغول اجرای بلاک چین رسمی خود (Chiliz Chain 2.0) در شبکه آزمایشی (Testnet) است و در نظر دارد تا برای توکن CHZ بلاک چین بومی راه‌اندازی کند.


به‌طور کل، این‌گونه فعالیت‌ها در آینده ارز دیجیتال چیلیز نقش مثبتی ایفا می‌کنند که اولین و اصلی‌ترین پیامد آن، رشد قیمت توکن چیلیز خواهد بود.

پیش بینی قیمت چیلیز

پیش بینی قیمت چیلیز

تقریباً تمامی کارشناسان در مورد آینده ارز چیلیز و افزایش قیمت آن پیش بینی‌های مشابهی ارائه کرده‌اند و تنها در میزان رشد قیمت این رمزارز اختلاف نظر داشته‌اند.


پلتفرم تریدینگ‌بیستس (Trading Beasts) در رابطه با پیش بینی قیمت چیلیز دیدگاهی صعودی داشت و اظهار کرد میانگین قیمت ارز چیلیز تا پایان سال ۲۰۲۳ در محدوده ۰.۳۲ دلار خواهد بود.


والت‌اینوِستور (Wallet Investor) عنوان کرد قیمت این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۷ به ۱.۴۷ دلار خواهد رسید. چنانچه برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال چیلیز یک برنامه ۵ ساله داشته باشید، نزدیک به ۶۲۲ درصد رشد سرمایه خواهید داشت. یعنی با خرید ۱۰۰ دلار چیلیز، سرمایه شما در سال ۲۰۲۷ ممکن است به ۷۲۲ دلار برسد.


پلتفرم جی او وی کپیتال (Gov Capital) نیز در مورد پیش بینی قیمت و آینده ارز دیجیتال چیلیز تا یک سال بعد، معتقد است قیمت CHZ رشد ۳۴۲ درصدی خواهد داشت و به ۰.۸۶ دلار خواهد رسید. یعنی سرمایه ۱۰۰ دلاری شما تا یک سال آینده به ۴۴۲ دلار می‌رسد.


معروف‌ترین پلتفرم پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال یعنی پرایس پرِدیکشِن (Price Prediction)، کمترین سطح قیمت برای چیلیز در سال ۲۰۲۵ را ۰.۷۳ دلار پیش بینی کرد و معتقد است ارز چیلیز در این سال به سقف ۰.۹۱ دلار دست خواهد یافت.


فراموش نکنید که سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و دیگر بازارهای مالی نیازمند تحقیقات کامل، مشاوره با کارشناس و برنامه‌ریزی دقیق است و عملکرد بی‌پروا و از روی هیجان (فاد و فومو)، پیامدهای مثبتی در پی نخواهد داشت. چنانچه در مورد آینده ارز چیلیز و به‌طور کل این پروژه منحصربه‌فرد، تجربه شخصی، پیشنهاد و یا انتقادی داشتید می‌توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

پاسخ به سوالات مهم در مورد آینده ارز چیلیز (CHZ)

آینده ارز چیلیز چگونه پیش بینی می‌شود؟

چیلیز از لحاظ بنیادی یک پروژه قوی و هدفمند محسوب می‌شود، سرمایه‌گذاران زیادی دارد و بسیاری از کارشناسان در مورد آینده ارز چیلیز دیدگاهی مثبت ارائه کرده‌اند.

آیا خرید چیلیز خوب است؟

بله، احتمالاً خرید چیلیز و سرمایه گذاری چندساله در آن می‌تواند با رشد همراه باشد؛ اما سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال فقط باید با تحقیق و بررسی کامل شخص سرمایه‌گذار انجام شود.

استخراج چیلیز چگونه است؟

به‌دلیل استفاده از الگوریتم PoA در شبکه، استخراج چیلیز و یا استیک کردن آن امکان‌پذیر نیست و جهت انجام آن، برخی پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهای شخص ثالث این قابلیت‌ها را ایجاد کرده‌اند.

۳.۷/۵ - (۴ امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

یک نظر

 1. Martin Rauch پاسخ

  ممنون از مطلب جالبی که آماده کردید. به نظر پروژه جذابی میاد. چه خوب میشه که برای بقیه ارزها هم مقالات معرفی بگذارید.

  1. پوریا کریم‌زاده نویسنده پاسخ

   خواهش می‌کنم. سعی می‌کنیم برای پروژه هایی که پتانسیل خوبی دارن تحلیل فاندامنتال بزاریم

  1. پوریا کریم‌زاده نویسنده پاسخ

   خواهش می‌کنم. ارز چیلیز پروژه منحصر به فردی داره که احتمالاً آینده خوبی خواهد داشت.

 2. سارا پاسخ

  سلام ایا امکان رشد چیلیز در چند روز ایندە هست من خرید زدم ولی متاسفانە نزدیک یە ماە ثابت ورشد نمیکنە

  1. پوریا کریم‌زاده نویسنده پاسخ

   سلام. چون در دوره جام جهانی هستیم ارز چیلیز می‌تونه نوسانات زیادی داشته باشه. اما برای کوتاه مدت باید اول از لحاظ تکنیکال تحلیل بشه. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بهتره برای بلندمدت انجام بشه، یعنی حداقل یک الی دو سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *