انتخاب پایه بازار
بازارآخرین قیمت
تغییرات(24h)
حجم معاملات(24h)
تغییرات هفتگی

ارزهای هوش مصنوعی

یک ارز دیجیتال هوش مصنوعی به‌عنوان پروژه‌ای شناخته می‌شود که برای بهبود تجربیات کاربر، مقیاس‌پذیری و امنیت در شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین، از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. پیگیری، تجزیه‌ و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال دیجیتال هوش مصنوعی این امکان را به معامله‌گران ریسک‌پذیر می‌دهد که فرصت‌های ایدئال سرمایه‌گذاری را زودتر شناسایی کنند. این موضوع به آن دلیل است که به گفته اغلب کارشناسان، آینده فناوری به مسیری هدایت می‌شود که در آن هوش مصنوعی، ارزهای دیجیتال، بلاکچین و دیگر نوآوری‌های برتر حال حاضر همگرا شوند. این هماهنگی فقط یک فرضیه نیست، بلکه یک واقعیت در قالب ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی است.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (AI) به‌سرعت در حال تغییر نحوه تعامل و کار انسان‌ها است. به‌عنوان یک نمونه پیشرفت قابل‌توجه در این حوزه، می‌توان به چت‌ جی‌پی‌تی (ChatGPT) اشاره کرد که توسط شرکت اوپن‌ای‌آی (OpenAI) راه‌اندازی شد. چت جی‌پی‌تی درست شبیه به عملکرد یک انسان، برای تولید محتوا متنی سپس انجام وظایفی مانند؛ پردازش اطلاعات، پاسخگویی به سوالات و... طراحی شده است. همچنین در حال حاضر، این ابزار به طور قابل‌توجهی منجر به گسترش تأثیر هوش مصنوعی بر فضای رمزارزها شده هست.

هوش مصنوعی رشته‌ای از علوم کامپیوتر است که ماشین‌ها را قادر می‌سازد بر اساس داده‌ها تصمیم بگیرند و به طور فزاینده‌ای هوش انسان را تقلید کنند. این علم را می‌توان به انواع مختلفی از جمله؛ یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی و موارد دیگر دسته‌بندی کرد که هر کدام کاربردهای منحصربه‌فردی دارند. اساساً خروجی‌ ابزار‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند چت جی پی‌تی، می‌تواند به‌اندازه کافی به آنچه که یک شخص واقعی ممکن است ایجاد کند، نزدیک باشد. عملاً این ابزارها می‌توانند از نظر عملکرد و خروجی داده‌ها، به‌جای یک انسان ایفای نقش کنند.

ابزارهای هوش مصنوعی پیچیدگی بالایی دارند و کاربردهای این فناوری به طور مؤثری نامحدود است. به‌ویژه، این ابزارها در فضای ارزهای دیجیتال موارد استفاده خلاقانه‌ای دارند. آنها فعالانه از پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، بازارهای غیرمتمرکز و پیش‌بینی بازار گرفته تا مدیریت سبد دارایی‌ها پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، توکن‌های مبتنی بر ارز دیجیتال هوش مصنوعی، حقوق حاکمیتی را اعطا می‌کنند و تراکنش‌های درون اکوسیستم را تسهیل می‌بخشند.

پتانسیل هوش مصنوعی در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار گسترده‌تر نیز هست. زیرا برخی ابزارهای مبتنی بر این فناوری حتی می‌توانند برای شناسایی فعالیت‌های غیرقانونی، تجزیه‌و‌تحلیل روندهای بازار، شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ارائه برنامه‌های کاربردی مختلف آموزش داده شوند.

بهترین ارز دیجیتال هوش مصنوعی

در واقع، ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی توکن‌هایی هستند که پلتفرم‌های بلاکچینی مبتنی بر هوش مصنوعی مانند؛ گراف (GRT) را تقویت می‌کنند. کاربران این پلتفرم‌ها برای استفاده یکپارچه از آن‌ها و مزایای هوش مصنوعی، این نوع توکن‌ها را خرج می‌کنند. در ابتدای این صفحه از لیست قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی او ام پی فینکس ، محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی را مشاهده می‌فرمایید که امکان خریدوفروش و نگهداری آن‌ها در پلتفرم او ام پی فینکس وجود دارد.

پس از تحقیق و مطالعه کافی نسبت به هرکدام از این پروژه‌ها و انتخاب بهترین ارز دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه‌گذاری، می‌توانید وارد حساب کاربری خود در صرافی او ام پی فینکس شوید. سپس از بخش داشبورد حساب خود، روی قسمت «معاملات» کلیک کنید و رمزارز انتخابی خود را معامله کنید. در این قسمت امکان معامله در قیمت دلخواه یا معامله با قیمت لحظه‌ای بازار وجود دارد. همچنین در پلتفرم او ام پی فینکس این امکان وجود دارد که با دو ربات معامله‌گر: اسپات گرید و سفارش گذار، اقدام به سفارش‌گذاری در معامله بهترین ارز دیجیتال هوش مصنوعی منتخب یا هر رمزارز لیست شده‌ای دیگری، کنید.

قیمت ارز دیجیتال هوش مصنوعی

تجزیه‌وتحلیل نمودار قیمت ارزهای دیجیتال با استفاده از تمام ابزارهای تریدینگ ویو، در صرافی او او پی فینکس وجود دارد. کاربران حتی می‌توانند با استفاده از این پلتفرم، به‌صورت رایگان به برخی از ویژگی‌های پولی تریدینگ ویو دسترسی داشته باشند. به‌عنوان‌مثال، اگر سابقه تحلیل با تریدینگ ویو را داشته باشید، قطعاً مطلع هستید که در نسخه رایگان این پلتفرم، امکان استفاده از بیش از سه اندیکاتور وجود ندارد. اما کاربران او ام پی فینکس در زمان تجزیه‌وتحلیل نمودار قیمت یک ارز دیجیتال می‌توانند روی چارت مورد بررسی به تعداد دلخواه اندیکاتور اضافه کنند.

همچنین در نسخه رایگان تریدینگ ویو، امکان بیش از یک هشدار قیمت ‌گذاشتن نیست. درحالی‌که در صرافی او ام پی فینکس این قابلیت وجود دارد که شما روی چند رمزارز و در چند سطح قیمتی متفاوت، هشدار قرار دهید. سپس در صورت رسیدن قیمت به سطح مورد‌نظر تعیین شده، صرافی به شما پیام و ایمیل ارسال کند و خبر دهد.

به‌طور‌خلاصه، برای بررسی قیمت لحظه‌ای یک ارز دیجیتال هوش مصنوعی یا هر رمزارز دیگری، می‌توانید از پلتفرم او ام پی فینکس استفاده کنید و با استفاده از ابزارهای تحلیلی تریدینگ ویو، به آنالیز نمودار یک‌ساعته، چهار ساعته، روزانه، هفتگی، ماهانه و غیره از رمزارز مورد‌نظر بپردازید.

خرید ارز دیجیتال هوش مصنوعی

همانند رمزارزهای برتر بازار از جمله؛ بیت‌کوین و اتریوم می‌توان با استفاده از صرافی‌های مطرح ارزهای دیجیتال در جهان نظیر بایننس، کراکن، کوین بیس و... یک ارز دیجیتال هوش مصنوعی را خریداری کرد. اما ازآنجایی‌که امکان استفاده از اغلب این صرافی‌های مطرح برای کاربران با آی پی ایران وجود ندارد. بهترین گزینه برای این دسته کاربران استفاده از صرافی‌های داخلی است. او ام پی فینکس به‌عنوان یکی از معتبرترین صرافی‌های داخلی، همواره در تلاش‌ است که محبوب‌ترین رمزارزهای بازار کریپتوکارنسی را به پلتفرم معاملاتی خود اضافه کند. از‌این‌رو، برای خرید محبو‌ب‌ترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی نیز می‌توانید از این پلتفرم استفاده کنید.

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال هوش مصنوعی

قبل از سرمایه‌گذاری در یک ارز دیجیتال هوش مصنوعی، چند فاکتور حیاتی وجود دارد که باید برای تصمیم‌گیری آگاهانه و مسئولانه سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند. در زیر برخی از این پارامتر‌های کلیدی معرفی شده‌اند:

● فناوری پروژه را درک کنید: در مورد فناوری زیربنایی که پروژه ارز دیجیتال هوش مصنوعی موردنظر را نیرو می‌دهد، تحقیق کنید و آن را درک کنید. منحصربه‌فرد بودن، قابلیت زنده‌ماندن الگوریتم‌های هوش مصنوعی مورداستفاده و کاربردهای بالقوه آنها در سناریوهای دنیای واقعی را ارزیابی کنید. به دنبال پروژه‌هایی با مستندات فنی قوی و یک جامعه توسعه‌دهنده فعال باشید.

● تیم و پیشرفت پروژه: تیم پشت پروژه را ارزیابی کنید. به دنبال متخصصان، محققان و توسعه‌دهندگان باتجربه باشید که سابقه اثبات‌شده‌ای در هوش مصنوعی و بلاکچین دارند. همچنین روند پیشرفت و توسعه پروژه، نقشه راه آن و اینکه آیا تیم به نقاط عطف مهمی دست یافته‌اند را بررسی کنید.

● میزان تقاضا برای آن: اندازه تقاضای بازار برای راه‌حل‌های ارائه‌شده از پروژه را ارزیابی کنید. پروژه‌هایی که کاربرد واضح و قانع‌کننده‌ای دارند، به‌احتمال زیاد مورد پذیرش قرار می‌گیرند و دوام طولانی‌مدت دارند.

● توکنومیک و سود‌مندی: قبل از سرمایه‌گذاری روی هر ارز دیجیتالی، باید توکنومیک (Tokenomics) یا اقتصاد پروژه آن را درک کنید. همچنین کاربرد و عملکرد توکن را در اکوسیستم پروژه تعیین کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که طراحی توکن با اهداف پروژه مطابقت دارد یا خیر؟ و مکانیزم تورم‌زدایی آن به چه صورت است؟

● جامعه و پذیرش: جامعه و سطح پذیرش پروژه را بررسی کنید. پروژه‌هایی که دارای جامعه قوی و متعهدی هستند، احتمالاً در آینده کاربران جدید بیشتری جذب ‌کنند. برای این کار و سنجش محبوبیت پروژه می‌توانید کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌های تیم توسعه‌دهنده پروژه را زیر نظر بگیرید.

● امنیت و ممیزی: هنگام سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، همیشه امنیت را در اولویت قرار دهید. به دنبال پروژه‌هایی باشید که تحت ممیزی‌های امنیتی خارج از پروژه قرار گرفته‌اند تا مطمئن شوید که کد‌ قرارداد‌های هوشمند آن‌ها قوی و عاری از آسیب‌پذیری هستند. نقض امنیت می‌تواند به‌شدت بر ارزش و اعتبار ارز دیجیتال تأثیر بگذارد.

● انطباق با مقررات: محیط نظارتی را که پروژه در آن فعالیت می‌کند، بررسی کنید. رعایت قوانین و مقررات مربوطه برای موفقیت بلندمدت و پایداری پروژه بسیار مهم است.

● نقدینگی بازار: بررسی میزان نقدینگی یک ارز دیجیتال مهم است. حجم معاملات بالا و مناسب برای خریدوفروش آسان، تضمین بازاری سالم و به دور از دست‌کاری قیمت ضرروی خواهد بود.

● رقبا و مشارکت: رقبای پروژه را شناسایی کرده و ارزیابی کنید که چگونه خود را در بازار متمایز می‌کنند. علاوه بر این، به دنبال مشارکت‌ها و همکاری‌های استراتژیک باشید که می‌تواند پتانسیل پروژه را برای رشد و پذیرش افزایش دهد.

● تحمل ریسک: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ذاتاً بی‌ثبات و سوداگرانه است. میزان تحمل ریسک خود را درک کنید و تنها چیزی را سرمایه‌گذاری کنید که توانایی ازدست‌دادن آن را دارید. برای کاهش ریسک، سرمایه‌گذاری خود را در دارایی‌های مختلف متنوع کنید.

● در جریان باشید: بازار ارزهای دیجیتال و چشم‌انداز فناوری‌ها دائماً در حال تغییر هست. با آخرین اخبار، پیشرفت‌ها و روندها در حوزه هوش مصنوعی و بلاکچین به‌روز باشید تا تصمیمات آگاهانه بگیرید.

آینده ارز دیجیتال هوش مصنوعی

از آنجایی که پذیرش ارزهای دیجیتال در حال افزایش هست، داشتن مجموعه‌ای از ابزارها برای مقیاس‌پذیری و بهینه‌سازی شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین بسیار مهم است. هوش مصنوعی می‌تواند به فناوری بلاکچین در بهبود کارایی و عملکرد آن کمک کند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی همچنین می‌توانند چالش‌های این صنعت را کشف کنند، پروتکل‌های اجماع را بهینه کنند و مقیاس‌پذیری شبکه را با تجزیه‌و‌تحلیل داده‌های شبکه و الگوهای تراکنش، بهبود بخشند.