فروش و خرید استارگیت فایننس STG، مشاهده قیمت لحظه ای استارگیت فایننس

پایه بازار
undefinedاستارگیت فایننس
تومان
تبدیل
 • استارگیت فایننس - تومان ‎−2.25%

  معامله
  29,085
 • استارگیت فایننس - تتر ‎−4.21%

  معامله
  0.4963

قیمت استارگیت فایننس

استارگیت فایننس (Stargate Finance / STG) یک پل بین‌شبکه‌ای و بلاک‌چینی است که عملکرد منحصربه‌فردی نسبت به همتاهای خود دارد. پروژه استارگیت برخلاف اکثر پل‌های بلاکچینی که از مدل نقدینگی شکسته (Fractured Liquidity) و استخرهای مجزا برای هر توکن استفاده می‌کنند، توانسته این الزام را از طریق مکانیزمی ویژه از بین ببرد؛ در این مکانیزم، توکن‌های مربوطه در مبدا و بلاک چین منبع خود سوزانده (Burn) شده و در بلاک چین مقصد مینت (Mint) و تولید می‌شوند که به این ترتیب، نقدینگی موجود یکپارچه‌سازی شده و عملیات تبادل ارز دیجیتال به‌صورت آنی تکمیل می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوامل رشد محبوبیت و قیمت استارگیت فایننس STG، همین مکانیزم است.

فروش و خرید استارگیت فایننس STG، مشاهده قیمت لحظه ای استارگیت فایننس


به‌علاوه، پروتکل استارگیت فایننس از یک الگوریتم متعادل‌کننده و مکانیزم ویژه برای پل میان‌شبکه‌ای خود تحت عنوان الگوریتم دلتا (Delta Algorithm) استفاده می‌کند تا به کمبودهای سه‌گانه شبکه‌های بلاک چین و پل‌های بین شبکه‌ای یعنی امنیت، تمرکززدایی و مقیاس‌پذیری رسیدگی کند. در این پروژه، ارز دیجیتال استارگیت فایننس با نماد STG توکن بومی، کاربردی و حاکمیتی این پلتفرم بوده و کاربران با استیک (سپرده‌گذاری / Stake) این رمزارز، توکن‌های امانی رأی‌گیری استارگیت با نماد veSTG را دریافت می‌کنند.

این پروتکل برای ارائه پاداش‌ها، از سیستمی استفاده کرده که برای مدت‌زمان استیکینگ ارزش بیشتری قائل شده و کاربرانی که برای مدت طولانی‌تری سرمایه خود را قفل کرده‌اند، پاداش‌های بزرگ‌تری را دریافت خواهند کرد. هرچه میزان فعالیت کاربران در استیک ارز دیجیتال STG بیشتر شود، قیمت ارز استارگیت فایننس نیز به‌مرور رشد پیدا می‌کند.


استارگیت فایننس یک پل بلاک چینی برای تبدیل و ترکیب دارایی‌های بومی هر شبکه است و توانسته با تبدیل یک‌به‌یک (1:1) توکن بومی هر بلاک چین، فرآیند طاقت‌فرسا و پرخطای تبدیل رمزارزها به یکدیگر میان شبکه‌ها را از بین ببرد. برای مثال، شما می‌توانید در پلتفرم استارگیت توکن‌های تتر (USDT) خود در شبکه اتریوم را به همین رمزارز در یک شبکه دیگر یا استیبل کوینی دیگر، مثلاً یو‌اس‌دی کوین (USDC) در شبکه فانتوم به‌صورت آنی سواپ (Swap) کنید. فرآیند تبدیل ارز دیجیتال در این پلتفرم تقریباً در لحظه انجام شده و کارمزدهای کمی برای کاربر اعمال می‌شوند که این ویژگی، باعث شده تقاضا برای این رمزارز و متعاقباً قیمت استارگیت فایننس STG افزایش پیدا کنند.

قیمت لحظه ای استارگیت فایننس STG

استارگیت فایننس از طریق ساده‌سازی تراکنش‌های بین شبکه‌ای در حوزه دیفای (DeFi)، سعی در بهبود عملکرد کلی اکوسیستم رمزارزها دارد. این پلتفرم به کاربران اجازه داده رمزارزهای خود را بین بلاک چین‌های مختلف، شبکه‌های لایه 2 (Layer-2) و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) به‌صورت آنی انتقال دهند یا به رمزارزهای دیگری تبدیل کنند. این ویژگی برای کاربرانی که در پروتکل‌های دیفای و اپلیکیشن‌های متعددی مشغول فعالیت هستند، بسیار کاربردی و بهینه است که فعالیت آن‌ها، رابطه مستقیم با تغییرات قیمت لحظه ای استارگیت فایننس STG دارد.


به‌علاوه، کاربران در پلتفرم استارگیت فایننس می‌توانند به تامین نقدینگی در استخرها، استیک ارز دیجیتال و ییلد فارمینگ (کشت سود / Yield Farming) بپردازند و به عملکرد کلی بخش دیفای ارزهای دیجیتال کمک کنند. مدیریت پروژه از طریق دائو استارگیت (Stargate DAO) نیز، به شرکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران این رمزارز که تمایل به حضور فعالانه در این پلتفرم را دارند، اجازه داده تا در توسعه و آینده این پروژه نقش داشته باشند که به‌دلیل استفاده از ارز دیجیتال STG، این فعالیت‌ها نیز بر قیمت لحظه ای استارگیت فایننس STG اثرگذار هستند.


لازم به ذکر است نمودار لحظه ای قیمت ارز استارگیت فایننس در بالای همین صفحه قابل مشاهده است؛ همچنین، می‌توانید با مراجعه به صفحه «معامله» این رمزارز از بخش «بازارها»، علاوه بر نمودار لحظه ای قیمت استارگیت فایننس STG در تایم فریم‌های روزانه، ساعتی و . . .، به ابزار تحلیل تکنیکال و انواع سفارش‌ها برای خرید و فروش استارگیت فایننس نیز دسترسی داشته باشید.

خرید استارگیت فایننس STG

خرید استارگیت فایننس STG

در حال حاضر صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر دنیا نظیر بایننس (Binance)، بای‌بیت (ByBit)، کوکوین (KuCoin) و همچنین، صرافی‌های غیرمتمرکز پنکیک سواپ (Pancakeswap) و یونی سواپ (Uniswap)، امکان خرید استارگیت فایننس را برای کاربران خود ایجاد کرده‌اند. اما سرمایه‌گذاران ساکن ایران دراستفاده از این پلتفرم‌ها جهت خرید ارز دیجیتال، با چالش‌هایی مانند زبان انگلیسی محیط کاربری، محدودیت در پرداخت‌ها، احراز هویت و تحریم‌های بین‌المللی روبرو می‌شود.


از این رو پیشنهاد می‌شود جهت خرید استارگیت فایننس STG، ابتدا چندین صرافی معتبر داخلی را مورد مقایسه قرار دهید و سپس یکی از آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنید. در صورتی که پیرامون خرید ارز استارگیت فایننس STG سوالی داشتید، کارشناسان واحد پشتیبانی او ام پی فینکس به‌صورت 24 ساعته پاسخگوی شما خواهند بود.

خرید ارزان استارگیت فایننس STG

برای خرید ارزان استارگیت فایننس STG، بهتر است به تحلیل تکنیکال و فاندامنتال این پروژه بپردازید و پس از بررسی شرایط کلی بازار، یک نقطه ورود مناسب برای خرید توکن STG پیدا کنید. در صرافی او ام پی فینکس می‌توانید با مراجعه به صفحه «معامله» استارگیت، به ابزارهای معاملاتی مختلف و همچنین نمودار لحظه ای ارز استارگیت فایننس STG دسترسی داشته باشید و بر اساس تحلیل خود، بهترین نقطه ورود را پیدا کنید و برای آن سفارش ثبت کنید.


پس از ایجاد حساب کاربری و تکمیل احراز هویت، امکان خرید و فروش ارز استارگیت فایننس با کمترین مبلغ برای شما امکان‌پذیر خواهد بود.

خرید استارگیت فایننس STG در او ام پی فینکس

در صورتی که قصد خرید ارز استارگیت فایننس STG در او ام پی فینکس را دارید، باید حساب کاربری تشکیل داده و احراز هویت خود را تکمیل کنید. این فرآیندها با ارائه یک شماره تماس و کارت شناسایی و با حضور کارشناسان واحد مربوطه، در کمتر از چند دقیقه انجام می‌شوند و حساب کاربری جهت خرید ارز استارگیت فایننس STG در او ام پی فینکس، در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در مرحله بعدی باید از طریق پرداخت تومان در درگاه بانکی و یا ارسال رمزارز تتر (USDT) به کیف پول کاربری، حساب شما شارژ شود. سپس سفارش خرید ارز استارگیت فایننس را طبق یکی از روش‌های زیر ثبت کنید.


معامله سریع: چنانچه برای خرید نیازی به تحلیل تکنیکال و یک سطح دقیق در قیمت استارگیت فایننس ندارید، می‌توانید با مراجعه به صفحه «داشبورد» و بخش «معامله سریع» سفارش خود را ثبت کنید. در این قسمت، ارز پرداختی را تومان (IRT) یا تتر (USDT) و ارز دریافتی را توکن STG انتخاب کنید و پس از واردکردن مقادیر مربوطه، روی دکمه «تبدیل» زده تا سفارش خرید استارگیت فایننس با قیمت لحظه ای بازار برای شما به‌صورت آنی تکمیل شود.


معامله در بازار: اما اگر برای خرید ارز استارگیت فایننس STG در او ام پی فینکس، به ابزار تکنیکال و یک نقطه ورود دقیق نیاز دارید، به صفحه «معامله» این رمزارز در صفحه «بازارها» رجوع کرده و پس از بررسی نمودار لحظه ای قیمت استارگیت فایننس STG و پیداکردن سطح مورد نظر، طبق یکی از این انواع سفارش خرید خود را ثبت کنید: سفارش بازار (Market)، سفارش محدود (Limit)، سفارش با حد ضرر (Stop Limit) یا سفارش حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market).

فروش استارگیت فایننس STG

فروش استارگیت فایننس STG در او ام پی فینکس مشابه با خرید این رمزارز صورت می‌گیرد؛ به این شکل که در بخش «معامله سریع» ارز پرداختی را توکن STG و ارز دریافتی را تومان یا تتر انتخاب می‌کنید و سپس با واردکردن مقادیر مد نظر خود، سفارش فروش استارگیت فایننس STG را با کلیک بر روی دکمه «تبدیل» ثبت کرده تا سفارش شما با قیمت لحظه ای استارگیت فایننس تکمیل شود.


به همین ترتیب در صفحه «معامله» ارز STG، می‌توانید از طریق یکی از سفارش‌های بازار، محدود، حد ضرر یا حد ضرر با قیمت بازار، فروش استارگیت فایننس STG در او ام پی فینکس را انجام دهید.

کیف پول ارز دیجیتال استارگیت فایننس STG

کیف پول ارز دیجیتال استارگیت فایننس STG یک نرم‌افزار یا دستگاه دیجیتال است که موجودی توکن STG یا هر ارز دیجیتال شما را ذخیره می‌کند. این کیف پول دیجیتال در واقع کلیدهای رمزنگاری‌شده حساب STG شما را ذخیره می‌کند که از طریق آن‌ها به موجودی خود دسترسی پیدا می‌کنید و عملیات ارسال یا دریافت استارگیت فایننس را انجام می‌دهید. به بیان دقیق باید گفت کیف پول ارز دیجیتال استارگیت فایننس STG در انواع موبایلی، تحت وب، دسکتاپ و دستگاه سخت‌افزاری موجود است؛ اما به‌طور کل، کیف پول‌های کریپتویی در دوسته سخت‌افزاری یا سرد (Hardware / Cold Wallet) و نرم‌افزاری یا گرم (Software / Hot Wallet) قرار می‌گیرند.

نوع کیف پول نام ویژگی‌ها نحوه استفاده
دسکتاپ (گرم) اکسودوس (Exodus) خرید و فروش ارز دیجیتال
استیک (Stake)
پشتیبانی از شبکه‌های متعدد
رایگان
موبایل (گرم) تراست ولت (TrustWallet) استیک ارز دیجیتال
صرافی غیرمتمرکز
پشتیبانی از شبکه‌های متعدد
رایگان
تحت وب (گرم) متامسک (MetaMask) خرید و فروش ارز دیجیتال
اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز
استیک
رایگان
سخت‌افزاری(سرد) ترزور (Trezor)
لجر (Ledger)
کیف پول اچ دی
ذخیره ارز آفلاین
پشتیبانی از کیف پول‌های گرم
سازگاری با انواع سیستم عامل‌های کامپیوتری
پولی

کارمزد خرید و فروش STG

کارمزد خرید و فروش استارگیت فایننس STG و سایر ارزهای دیجیتال در او ام پی فینکس، بر اساس سطح کاربری شما تعیین می‌شود. برای مثال در سطح کاربری «آبی»، خرید استارگیت فایننس STG با کمترین کارمزد در سطح 0.0035 درصد از حجم سفارش شما انجام می‌شود.


لازم به ذکر است کارمزد خرید و فروش استارگیت فایننس از طریق ربات معامله گر او ام پی فینکس، 0.1 درصد در نظر گرفته می‌شود و فعال‌سازی ربات معامله‌گر شامل هیچ هزینه‌ای نمی‌شود. با مراجعه به صفحه «کارمزدها»، کارمزد خرید و فروش استارگیت فایننس STG در تمام سطوح کاربری را مشاهده فرمایید.

استارگیت فایننس STG چیست؟

استارگیت فایننس STG چیست؟

استارگیت فایننس یک پروتکل و پل بین‌شبکه‌ای است که فرآیند انتقال رمزارزهای بومی بلاک چین‌های مختلف را بدون نیاز به ایجاد رپد توکن (Wrapped Token) تسهیل می‌کند. هدف این پروژه، ارائه یک پل بلاک چینی بی‌نقص و انجام هر انتقال در آن تنها با ایجاد یک تراکنش است تا پیچیدگی‌های فعالیت پل‌های بلاک چینی قدیمی را نداشته باشد. استارگیت فایننس مکانیزم‌های مختلفی را جهت رفع مشکلات مربوط به نقدینگی در پل‌های بلاک چینی به‌کار گرفته و از زیر ساخت شبکه لِیِر زیرو (Layer Zero) استفاده می‌کند که یک پروتکل اُمنی‌چین (Omnichain) جهت ارتباط بلاک چین‌های مختلف با یکدیگر است. از این رو، صرافی‌های غیرمتمرکز نظیر یونی سواپ می‌توانند برای تبدیل آنی رمزارزهای خود، از پروتکل استارگیت استفاده کنند.


ارز دیجیتال STG، در نقش توکن بومی پلتفرم استارگیت فایننس عمل می‌کند و کاربردهای مختلفی از جمله توکن حاکمیتی دائو استارگیت برای فرآیندهای رأی‌دهی و تصمیم‌گیری و همچنین استیکینگ دارد. کاربرانی که در این بخش‌ها فعالیت دارند، برای دریافت پاداش واجد شرایط خواهند بود و با انجام هر تراکنش انتقال، در قالب استیبل کوین پاداش دریافت ‌می‌کنند. این پروتکل با چندین شبکه بلاک چین از جمله سولانا (Solana)، ترا (Terra) و کازماس (Cosmos) ادغام شده تا فرآیندهای انتقال و تبدیل ارزهای دیجیتال، به‌صورت مستقیم و بدون مشکل انجام شوند. در ادامه، به بررسی مهم‌ترین فعالیت‌های پلتفرم استارگیت فایننس می‌پردازیم:


انتقال ارز دیجیتال: پلتفرم استارگیت فایننس عملیات تبادل ارز دیجیتال بلاک چین‌های مختلف را تسهیل و ساده‌سازی کرده است. در این عملیات، کاربران تنها کارمزدهای گس (Gas Fee) هر تراکنش را پرداخت می‌کنند و هزینه‌ای دیگر شامل حال آن‌ها نمی‌شود و پلتفرم، فقط برای تراکنش‌های ارزهایی غیر از STG، کارمزدی به‌میزان 0.06 درصد دریافت می‌کند. کاربران این اختیار را دارند که برای تراکنش‌های خود، یک کارمزد گس دلخواه تعیین کنند. کارمزد تراکنش‌های غیر از ارز دیجیتال استارگیت فایننس STG، جهت برقراری تعادل نقدینگی در استخرها استفاده می‌شوند.


استیک ارز دیجیتال STG: استارگیت فایننس از مدل حاکمیتی (Governance) برای مدیریت پروژه خود استفاده می‌کند که یعنی، کاربران می‌توانند به طرح‌های پیشنهادی پروژه در دائو استارگیت رأی بدهند. سرمایه‌گذاران با استیک این ارز دیجیتال، توکن veSTG را دریافت کرده و از طریق آن، می‌توانند در دائو استارگیت شرکت و سود استیک دریافت کنند.


استخر نقدینگی: پلتفرم استارگیت فایننس، برای کاربران دسترسی به چندین استخر نقدینگی ایجاد کرده که از صرافی غیرمتمرکز استارگیت (Stargate DEX) پشتیبانی می‌کنند و کاربران می‌توانند در نقش تامین‌کننده نقدینگی (Liquidity Provider)، در ازای سرمایه قرارداده شده پاداش دریافت کنند.


کشت سود: کاربران می‌توانند با هولد توکن‌های مربوط به تامین نقدینگی در استخرهای استارگیت، به عملیات فارمینگ یا کشت سود بپردازند و ارز دیجیتال استارگیت فایننس STG را به‌عنوان پاداش دریافت کنند. این یعنی که کاربران این پلتفرم می‌توانند از طریق فعالیت‌هایی نظیر تامین نقدینگی، استخراج نقدینگی و استیکینگ، به کسب درآمد در استارگیت فایننس بپردازند.


تبدیل ارز دیجیتال: کاربران می‌توانند در استارگیت فایننس، توکن‌های بومی بلاک چین‌های مختلف را در استخر نقدینگی یکپارچه استارگیت، بدون کاهش در ارز دریافتی به یکدیگر تبدیل کنند؛ به این معنی که برای این تبادلات، نیازی به رپد توکن‌ها و کارمزدهای آن‌ها نیست و تراکنش‌ها در بلاک چین مقصد مستقیماً تایید می‌شوند.


استخراج نقدینگی: پلتفرم استارگیت به‌منظور تامین نقدینگی لازم در پروتکل امنی‌چین (Omnichain) خود، یک مکانیزم ویژه برای ارائه پاداش به کاربران استخراج‌کننده نقدینگی در قالب استیبل کوین‌ها طراحی کرده که در آن، شرکت‌کنندگان در ازای همکاری خود ارز دیجیتال استارگیت فایننس STG را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.


استارگیت فایننس را می‌توان یک پروتکل انتقال نقدینگی به‌صورت ترکیب‌پذیر در نظر گرفت که در قلب شبکه‌های امنی‌چین در حوزه دیفای قرار دارد. کاربران و اپلیکیشن‌ها در این حوزه، قادرند با استفاده از پلتفرم استارگیت و استخر نقدینگی یکپارچه آن، دارایی‌های بومی شبکه‌های مختلف را در کمترین زمان ممکن به شبکه‌ای دیگر انتقال دهند و یا به توکنی دیگر تبدیل کنند.

استارگیت فایننس نخستین پروژه‌ای است که از نودهای فوق سبک (Ultra Light Nodes) پروتکل لیر زیرو (Layer Zero) استفاده می‌کند که نقش آن‌ها، تسهیل تبادلات ارز دیجیتال بین شبکه‌های مختلف است. استارگیت در عین حال، قابلیت استخراج نقدینگی از استیبل کوین‌های چندشبکه‌ای نظیر تتر (USDT)، یو‌اس‌دی کوین (USDC)، بایننس یو‌اس‌دی (BUSD) و . . . را دارد و برای این بخش، سود سالانه 20 درصدی به کاربران مربوطه می‌دهد.


همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، ارز دیجیتال STG توکن بومی این پلتفرم است و عرضه کل آن 1 میلیارد واحد STG تعیین شده است. از این توکن برای تامین نقدینگی، استیکینگ و تصمیم‌گیری‌های پروژه در دائو استفاده می‌شود که استیک ارز STG، به کاربران توکن veSTG داده که می‌توانند با قفل‌کردن آن در بازه‌های طولانی‌تر، پاداش‌های بزرگ‌تری را دریافت کنند. استارگیت فایننس توسط تیم لیر زیرو لبز (Layer Zero Labs) توسعه یافته که لیر زیرو، یک استارت‌آپ بلاک چینی در شهرهای ونکوور و بریتیش کلمبیا کانادا بوده و کارآفرینانی نظیر برایان پیگرینو (Bryan Pellegrino)، رایان زاریک (Ryan Zarick) و کیلب بنیستر (Caleb Banister) از بنیان‌گذاران آن هستند.

وایت پیپر استارگیت فایننس STG

وایت پیپر استارگیت فایننس STG

در وایت پیپر استارگیت فایننس STG، این پروژه در قالب نخستین سازمان جامعه-محور جهت تبدیل و ترکیب دارایی‌های بومی شبکه‌های مختلف تعریف شده و همچنین، نخستین اپلیکیشن غیرمتمرکزی است که تحت شبکه لِیِر زیرو ساخته شده است. هدف اصلی پروژه استارگیت فایننس نیز، انجام انتقالات بین شبکه‌ای به‌صورت بی‌نقص و تنها در یک تراکنش تعریف شده است. این یعنی که کاربران دیفای رمزارزها، می‌توانند بدون این‌که ابتدا توکن‌های خود را به نسخه رپد تبدیل کنند، به‌طور مستقیم و در یک تراکنش، دارایی‌های خود را به توکن بومی بلاک چین مقصد تبدیل و انتقال دهند.


برای مثال در پلتفرم استارگیت می‌توان تنها با یک تراکنش چه در صرافی غیرمتمرکز استارگیت یا در صرافی که به این پروتکل متصل شده، توکن USDC شبکه اتریوم را به توکن USDT شبکه بایننس تبدیل کرد. نقدینگی لازم برای انجام این تبادلات در استخر نقدینگی یکپارچه استارگیت و توسط اعضای جامعه استارگیت تامین شده است. استارگیت فایننس نخستین پلتفرمی است که توانسته چالش‌های اصلی پل‌های بلاک چینی را برطرف کند که این کار را از طریق ویژگی‌های زیر انجام داده است:


تکمیل آنی تراکنش‌ها: کاربران و اپلیکیشن‌ها از طریق استارگیت، این اطمینان را دارند که تراکنش آن‌ها در بلاک چین مبدأ، با موفقیت در بلاک چین و ارز مقصد انجام می‌شود.


دارایی‌های بومی: کاربران و اپلیکیشن‌های فعال در استارگیت، نیازی به تبدیل توکن‌های خود به نسخه‌های رپد (Wrapped Token) ندارند که یعنی، برای انجام تراکنش‌ ارزهای مختلف محدودیت نداشته و کارمزد اضافی برای آن‌ها اعمال نمی‌شود.


نقدینگی یکپارچه: استارگیت فایننس یک استخر نقدینگی یکپارچه و جامع متشکل از توکن‌ها و شبکه‌های مختلف برای کاربران ارائه کرده که باعث شده نقدینگی عمیق‌تری برای تراکنش‌ها موجود باشد و فرآیندها با اطمینان تکمیل شوند.


وایت پیپر استارگیت فایننس STG، در رابطه با یکی از مهم‌ترین ویژگی این پلتفرم یعنی تکمیل آنی و تضمین‌‌شده تراکنش‌ها (IGF)، نوشته که عملکرد این پروتکل بستگی به این دارد که بلاک چین‌های مقصد، توکن‌های لازم برای تراکنش‌های جدید را موجود داشته باشند. در این فرآیندها، پلتفرم استارگیت و بلاک چین‌های ادغام‌شده باید جهت تبدیل توکن‌ها، در موجودی آن‌ها در شبکه‌های مبدأ و مقصد تعادل برقرار کنند. از این رو، برای انگیزه‌دادن به کاربران جهت تامین موجودی لازم یک دارایی در یک شبکه و همچنین جلوگیری از آن‌ها برای انجام تراکنش‌های بزرگی که موجودی یک توکن را تمام می‌کنند، استارگیت یک کارمزد متعادل‌سازی (Rebalancing Fee) در نظر گرفته که بر اساس حجم تراکنش و موجودی توکن‌های مربوطه متغیر است.


طبق نوشته وایت پیپر استارگیت فایننس STG، فرآیند حاکمیت و مدیریت پروژه (Governance) در این پلتفرم از طریق هولدرهای توکن و در یک سیستم رأی‌گیری امانی و شرایطی (Voting Escrow) انجام می‌شود. این مدل در تمرکززدایی و عملکرد مستقل پروتکل استارگیت نقشی حیاتی داشته و فرآیندهایی نظیر توسعه پروژه، ادغام با پروتکل‌ها و شبکه‌ها، اقتصاد توکنی STG و توزیع پاداش‌ها، همگی از طریق این سیستم انجام می‌شوند. در رویدادهای رأی‌گیری دائو استارگیت، به عامل زمان اعتبار و ارزش ویژه‌ای داده شده تا هولدرهای بلندمدت ارز دیجیتال STG، قدرت و کنترل بیشتری برای مدیریت پروتکل استارگیت داشته باشند.


قدرت رأی در دائو استارگیت توسط توکن veSTG مشخص می‌شود که از طریق استیک ارز STG به‌دست می‌آید و قابل انتقال نیست. کاربر هرچه به مدت آزادسازی توکن‌های استیک‌شده یا قفل‌شده STG خود نزدیک‌تر شود، قدرت رأی او در قالب توکن veSTG، کاهش پیدا می‌کند. سرمایه‌گذاران بر اساس مدت‌زمان استیکینگ خود، توکن veSTG دریافت می‌کنند که باعث شده موجودی توکن‌های veSTG در مدل رأی‌گیری مشروط استارگیت فایننس به تعادل برسد.


بخش دیگری از وایت پیپر استارگیت فایننس STG، در مورد بنیاد استارگیت (Stargate Foundation) نوشته که هدف این نهاد، کمک به رشد و توسعه پروژه و پایداری و حفظ عملکرد صحیح پروتکل استارگیت است. فعالیت‌های بنیاد استارگیت شامل برگزاری رویدادهای جدید توسط جامعه این رمزارز نظیر ارائه پاداش‌های ویژه به شرکت‌کنندگان، مشارکت با دیگر پلتفرم‌های دیفای و کمپانی‌های کریپتویی، فعالیت‌های مارکتینگ و اطلاع‌رسانی و انجام امور روزمره و حفظ عملکرد پروتکل استارگیت می‌شود.


دستورالعمل انجام تراکنش در این پلتفرم، بر اساس وایت پیپر استارگیت فایننس STG به‌شرح زیر است:

 • مراجعه به صفحه “stargate.finance”
 • اتصال کیف پول ارز دیجیتال به پلتفرم
 • انتخاب گزینه انتقال (Transfer) در منوی موجود
 • انتخاب توکن مد نظر، شبکه مبدأ (From Network)، شبکه مقصد (To Network) و مقدار کل تراکنش (Total Amount)
 • کلیک بر روی گزینه تایید (Approve)

در پلتفرم استارگیت فایننس، می‌توان توکن‌های STG را بین شبکه‌های مختلف انتقال داد که برای این انتقالات، کارمزدی دریافت نمی‌شود و کاربر تنها هزینه گس مربوطه را پرداخت می‌کند. تراکنش‌های رمزارزهای دیگر شامل 0.06 درصد کارمزد بوده و بر اساس وضعیت استخرهای مربوط به شبکه‌های مبدأ و مقصد، استارگیت ممکن است یک کارمزد متعادل‌سازی (Rebalance Fee) را نیز برای تراکنش شما اعمال کند.

آینده استارگیت فایننس STG

آینده استارگیت فایننس STG

استارگیت فایننس توانسته یک جایگاه برتر در حوزه پروتکل‌ها و پل‌های بلاک چینی غیرمتمرکز را میان کاربران حوزه دیفای رمزارزها و شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) پیدا کند. این پلتفرم یکی از قدرتمندترین ساختارهای تعامل‌پذیر را داشته و با کمک تیم متخصص لیر زیرو لبز (Layer Zero Labs)، موفق شد به گزینه‌ای امن برای انتقال ارز دیجیتال در شبکه‌های مختلف تبدیل شود. از این رو، می‌توان گفت آینده استارگیت فایننس STG امیدوارکننده به نظر می‌رسد.


در همین راستا، ارز دیجیتال استارگیت فایننس STG چشم‌اندازی مثبت را برای سرمایه‌گذاری در آن نشان می‌دهد، چرا که تمامی فعالیت‌های این پلتفرم، با محوریت این رمزارز صورت می‌گیرند. این ویژگی باعث شده هولدرهای این ارز دیجیتال در موفقیت پروژه سهیم باشند و از ریسک‌های احتمالی نیز در امان بمانند.


با محبوبیت و شناخت روزافزون پروتکل‌های غیرمتمرکز در دیفای رمزارزها، استارگیت فایننس در مسیر خوبی برای تبدیل‌شدن به یکی از اصلی‌ترین عوامل حاضر در این بازار قرار دارد. پروژه استارگیت فایننس به‌همرام تیم توسعه قدرتمند و پلتفرم تحول‌آفرین خود، خیلی سریع جایگاهی ویژه در این صنعت پیدا کرده و اکنون، با هدف رهبری در حوزه دیفای پیش‌روی می‌کند. آینده استارگیت فایننس روشن دیده می‌شود، چرا که تعهد خود را به تعامل‌پذیری بلاک چین‌ها نشان داده و مشکلات مربوطه به نقدینگی در این زمینه را حل کرده است.

سرمایه گذاران شخصی و حقوقی استارگیت فایننس STG

سرمایه گذاران شخصی و حقوقی استارگیت فایننس STG در مارس 2022 (اسفند 1400)، با شرکت در یک رویداد عرضه اولیه (ICO) موفق شدند 120 میلیون واحد ارز دیجیتال STG را به مبلغ 30 میلیون دلار خریداری کنند. از میان برترین سرمایه گذاران استارگیت فایننس، می‌توان به اسامی کرایتریون (Criterion VC)، دلفی ونچرز (Delphi Ventures)، الکتریک آرت (Electric Art)، کرونوس ریسرچ (Kronos Research) و پروتوفاند (Protofund) اشاره کرد.


سرمایه گذاران شخصی و حقوقی استارگیت فایننس STG تا ژانویه 2024، بیش از 36,000 کیف پول با موجودی بیشتر از صفر از این رمزارز ایجاد کرده‌اند.

تیم توسعه دهنده استارگیت فایننس STG

تیم توسعه دهنده استارگیت فایننس STG توسط کمپانی لیر زیرو لبز (LayerZero Labs) تشکیل شده است. هم‌بنیان‌گذاران این پروژه، برایان پیگرینو (Bryan Pellegrino) در نقش مدیرعامل، رایان زاریک (Ryan Zarick)، مدیر ارشد فناوری و کیلب بنیستر (Caleb Banister) هستند. این سه نفر فارق‌التحصیل رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه نیوهمپشایر بوده و سابقه فعالیت‌های برجسته‌ای را تا قبل از راه‌اندازی پروژه استارگیت فایننس دارند.


از این فعالیت‌ها، می‌توان تاسیس کمپانی نرم‌افزاری کدر دن (Coder Den)، اِیتی تریل (80Trill) و مینیمال ای‌آی (Minimal AI) را نام برد و در سال 2021، کمپانی لیر زیرو لبز را راه‌اندازی کردند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تیم توسعه دهنده استارگیت فایننس STG، می‌توانید به وب‌سایت رسمی پروژه و صفحه‌های آن در رسانه‌های اجتماعی رجوع کنید.

سوالات متداول

بنیانگذار استارگیت فایننس یک تیم سه نفره به‌نام‌های برایان پیگرینو (Bryan Pellegrino)، رایان زاریک (Ryan Zarick) و کیلب بنیستر (Caleb Banister) هستند.

ارز دیجیتال استارگیت فایننس STG در مارس 2022 (اسفند 1400) وارد بازار رمزارزها شد.

خرید ارز استارگیت فایننس در صرافی‌های معتبر بزرگی نظیر بایننس، کوکوین، پنکیک سواپ و یونی سواپ امکان‌پذیر است. شما کاربران گرامی نیز می‌توانید به‌منظور سهولت بیشتر، خرید ارز دیجیتال استارگیت فایننس STG را در صرافی او ام پی فینکس انجام دهید.

بهترین صرافی برای خرید ارز استارگیت فایننس، پلتفرمی است که اصلی‌ترین ویژگی‌ها مانند کارمزد کم، رابط کاربری آسان، پشتیبانی قوی و اعتبار بالایی داشته باشد. پلتفرم دانش‌بنیان او ام پی فینکس همواره در تلاش است تا این ویژگی‌ها را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهد تا خرید ارز دیجیتال را آسان‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر انجام دهید.

آخرین ایردراپ استارگیت فایننس در جولای 2023  (خرداد 1402) برگزار شد. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت دپ‌ریدار (DappRadar) یا صفحه مدیوم (Medium) و وب‌سایت رسمی پروژه، از آخرین رویدادهای ایردراپ استارگیت فایننس باخبر شوید.

بله. شما می‌توانید پس از تکمیل ثبت نام و احراز هویت، با پرداخت تومان (IRT) یا تتر (USDT) به خرید ارز دیجیتال استارگیت فایننس در صرافی او ام پی فینکس بپردازید.