فروش و خرید رادﯾﺎنت کپیتال RDNT، مشاهده قیمت لحظه ای رادﯾﺎنت کپیتال

پایه بازار
undefinedرادیانت کَپیتال
تومان
تبدیل
  • رادیانت کَپیتال - تومان 4.21%

    معامله
    11,555
  • رادیانت کَپیتال - تتر 2.18%

    معامله
    0.1971

قیمت رادیانت کپیتال

پروژه رادیانت کپیتال (Radiant Capital / RDNT) در نظر دارد اولین بازار مالی با قابلیت پشتیبانی از تمام بلاک چین‌ها (Omnichain) باشد تا کاربران بتوانند از طریق این پلتفرم، هر رمزارز از هر بلاک چینی را واریز کنند و رمزارز مورد نظر خود را از شبکه‌های دیگر در قالب وام قرض بگیرند. در این سیستم، کاربرانی که اقدام به تامین نقدینگی و قرض‌دادن دارایی‌های خود به شبکه می‌کنند، درآمدی را به‌صورت غیرفعال (Passive Income) کسب خواهند کرد. این پروژه علی‌رغم حضور کوتاه‌مدت در بازار ارزهای دیجیتال، توجهات زیادی را به خود جلب کرده و فعالیت سرمایه‌گذاران در این شبکه منجر به رشد قیمت رادیانت کپیتال با نماد RDNT شده است.

فروش و خرید رادﯾﺎنت کپیتال RDNT، مشاهده قیمت لحظه ای رادﯾﺎنت کپیتال


محصولات سرمایه‌گذاری حوزه دیفای (DeFi) به‌جای استفاده از واسطه‌های انسانی، خدمات مالی خود نظیر وام‌دهی و استقراض ارز دیجیتال را از طریق قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) ارائه می‌دهند. پروتکل‌های مختلف این حوزه با استفاده از نقدینگی ارائه‌شده توسط کاربران، برای پلتفرم خود و کاربران فعال کسب درآمد می‌کنند که مشابه با سازمان‌های سنتی بوده، با این تفاوت که این فرآیندها توسط یک نهاد واحد و مرکزی صورت نمی‌گیرند. رادیانت کپیتال نیز طبق همین شیوه فعالیت‌های خود را پیش می‌برد. به این ترتیب، کاربران می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به یک دفتر مرکزی یا فروش دارایی‌های یا بستن موقعیت‌های معاملاتی خود، با استفاده از ارز دیجیتال رادیانت کپیتال و وثیقه قراردادن آن وام کریپتویی دریافت کنند و به نقدینگی بیشتری دسترسی داشته باشند؛ ویژگی که در رشد پروژه و قیمت رادیانت کپیتال نقش به‌سزایی را ایفا کرده است.


ناگفته نماند که مهم‌ترین عامل محرک قیمت ارز دیجیتال، قانون عرضه و تقاضا است. همچنین، اخبار جدید در مورد یک پروژه یا فاکتورهای فاندامنتال در سطح اقتصاد کلان نیز می‌توانند قیمت ارز رادیانت کپیتال RDNT را تحت تاثیر قرار دهند. همچنین، سنتیمنت یا تمایلات سرمایه‌گذاران در برابر این پلتفرم ارز دیجیتال از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت رادیانت کپیتال محسوب می‌شود. ارزهای دیجیتال به نوسانات شدید خود معروف هستند، لذا توصیه می‌شود پیش از هر اقدامی، ابتدا تحقیقات خود را در رابطه با موارد فوق تکمیل کنید.

قیمت لحظه ای رادﯾﺎنت کپیتال

پروتکل‌های مختلف رادیانت کپیتال بدون حضور توکن RDNT نمی‌توانند فعالیت‌های خود را به‌طور صحیح پیش ببرند، چرا که ارز دیجیتال RDNT توکن حاکمیتی (Governance Token) پروژه بوده و از آن برای ارائه پاداش‌های سپرده‌گذاری یا همان استیکینگ (Staking) نیز استفاده می‌شود. از این رو افزایش یا کاهش فعالیت‌های مالی در این پلتفرم، قیمت لحظه ای رادیانت کپیتال را دست‌خوش تغییرات می‌کنند.


هولدرهای ارز دیجیتال Radiant Capital می‌توانند در پروپوزال‌های بهبود پروژه، مانند لیست‌کردن دارایی‌های جدید در این پروتکل حق رأی داشته باشند. این افراد می‌توانند با قراردادن سرمایه‌ خود در این پروتکل، بخشی از درآمد کسب‌شده پلتفرم که توسط وام‌گیرندگان پرداخت می‌شود را دریافت کنند و با ارائه نقدینگی و استیک در استخرهای سرمایه (LP) رادیانت کپیتال، از کارمزدهای شبکه و پاداش‌های مربوطه کسب درآمد کنند. کاهش و افزایش فعالیت کاربران در این پلتفرم منجر به رشد خرید و فروش توکن RDNT شده که قیمت لحظه ای رادیانت کپیتال را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ارز دیجیتال Radiant Capital مشابه با رمز ارز AAVE در پروتکل خود قفل شده و در مواقع کمبود نقدینگی در پلتفرم، از آن استفاده می‌شود تا عملکرد پلتفرم به‌شکل صحیح خود پیش برود و تجربه کاربران در اکوسیستم رادیانت کپیتال مختل نشود.


لازم به ذکر است شما کاربران عزیز در قسمت بالای همین صفحه نمودار لحظه ای قیمت رادیانت کپیتال را بر اساس نمودارهای جهانی در اختیار دارید. همچنین، می‌توانید با مراجعه به صفحه «معامله» این رمزارز از بخش «بازارها» علاوه‌بر نمودار قیمت لحظه ای ارز دیجیتال رادیانت کپیتال در تایم فریم‌های 1 روزه، ساعتی و . . .، به ابزارهای تحلیل تکنیکال Radiant Capital و انواع سفارش‌گذاری برای خرید و فروش این ارز دیجیتال دسترسی داشته باشید.

خرید رادﯾﺎنت کپیتال

خرید رادﯾﺎنت کپیتال

خرید رادیانت کپیتال در صرافی‌های معتبر زیادی مانند بایننس (Binance) و کوکوین (KuCoin) امکان‌پذیر است. برای خرید ارز دیجیتال در صرافی‌ها، ابتدا باید یک حساب کاربری ساخته و مراحل احراز هویت خود را بگذرانید. اما کاربران ساکن ایران برای خرید ارز رادیانت کپیتال RDNT در صرافی‌های بین‌المللی، چالش‌های متعددی را از قبیل زبان انگلیسی پلتفرم‌ها، پیچیدگی برخی فرآیندها، محدودیت در پرداخت‌ها و تحریم‌های بین‌المللی تجربه می‌کنند.


از این رو پیشنهاد می‌شود برای خرید Radiant Capital، ابتدا تحقیقات خود را در مورد پلتفرم‌های داخلی معتبر تکمیل کنید و خرید رمزارز را از طریق یکی از صرافی‌های ایرانی انجام دهید. در صورت داشتن سوال در مورد خرید ارز دیجیتال، کارشناسان واحد پشتیبانی او ام پی فینکس به‌صورت 24 ساعت در خدمت شما خواهند بود.

خرید ارزان رادﯾﺎنت کپیتال

برای خرید ارزان رادیانت کپیتال، بهتر است به تحلیل تکنیکال و فاندامنتال این پروژه بپردازید و پس از بررسی شرایط کلی بازار، یک نقطه ورود مناسب برای خرید رادیانت کپیتال پیدا کنید. در صرافی او ام پی فینکس می‌توانید با مراجعه به صفحه معامله توکن RDNT، به ابزارهای معاملاتی مختلف و همچنین نمودار لحظه ای ارز دیجیتال رادیانت دسترسی داشته باشید و بر اساس تحلیل خود، بهترین نقطه ورود را پیدا کنید و برای آن سفارش ثبت کنید.


پس از ایجاد حساب کاربری و تکمیل احراز هویت، امکان خرید و فروش ارز RDNT با کمترین مبلغ برای شما امکان‌پذیر خواهد بود.

خرید ارز رادﯾﺎنت کپیتال در او ام پی فینکس

در صورتی که قصد خرید ارز رادﯾﺎنت کپیتال در او ام پی فینکس را دارید، باید حساب کاربری تشکیل داده و احراز هویت خود را تکمیل کنید. این فرآیندها با ارائه یک شماره تماس و کارت شناسایی، با حضور کارشناسان واحد مربوطه، در کمتر از چند دقیقه انجام می‌شوند و حساب کاربری جهت خرید ارز رادﯾﺎنت کپیتال در او ام پی فینکس، در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در مرحله بعدی باید از طریق پرداخت تومان در درگاه بانکی و یا ارسال رمزارز مانند تتر (USDT) به کیف پول کاربری، حساب شما شارژ شود. سپس سفارش خرید ارز رادﯾﺎنت کپیتال را طبق یکی از روش‌های زیر ثبت کنید.


معامله سریع: چنانچه برای خرید نیازی به تحلیل تکنیکال و یک سطح دقیق در قیمت رادﯾﺎنت کپیتال ندارید، می‌توانید با مراجعه به صفحه «داشبورد» و بخش «معامله سریع» سفارش خود را ثبت کنید. در این قسمت، ارز پرداختی را تومان (IRT) یا تتر (USDT) و ارز دریافتی را توکن RDNT انتخاب کنید و پس از واردکردن مقادیر مربوطه، روی دکمه «تبدیل» زده تا سفارش خرید رادﯾﺎنت کپیتال با قیمت لحظه ای بازار برای شما به‌صورت آنی تکمیل شود.


معامله در بازار: اما اگر برای خرید ارز رادﯾﺎنت کپیتال در او ام پی فینکس، به ابزار تکنیکال و یک نقطه ورود دقیق نیاز دارید، به بخش «معامله» این رمزارز در صفحه «بازارها» رجوع کرده و پس از بررسی نمودار لحظه ای قیمت رادﯾﺎنت کپیتال و پیداکردن سطح مورد نظر، طبق یکی از این انواع سفارش خرید خود را ثبت کنید: سفارش بازار (Market)، سفارش محدود (Limit)، سفارش با حد ضرر (Stop Limit) یا سفارش حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market).

فروش ارز رادﯾﺎنت کپیتال

فروش ارز رادﯾﺎنت کپیتال در او ام پی فینکس مشابه با خرید این رمزارز صورت می‌گیرد؛ به این شکل که در بخش «معامله سریع» ارز پرداختی را توکن RDNT و ارز دریافتی را تومان یا تتر انتخاب می‌کنید و سپس با واردکردن مقادیر مد نظر خود، سفارش فروش ارز رادﯾﺎنت کپیتال RDNT را با کلیک بر روی دکمه «تبدیل» ثبت کرده تا سفارش شما با قیمت لحظه ای رادﯾﺎنت کپیتال تکمیل شود.


به همین ترتیب در صفحه «معامله» ارز دیجیتال رادﯾﺎنت کپیتال، می‌توانید از طریق یکی از سفارش‌های بازار، محدود، حد ضرر یا حد ضرر با قیمت بازار، فروش ارز RDNT در او ام پی فینکس را انجام دهید.

کیف پول ارز دیجیتال رادﯾﺎنت کپیتال

کیف پول ارز دیجیتال رادﯾﺎنت کپیتال

کیف پول ارز دیجیتال رادﯾﺎنت کپیتال یک نرم‌افزار یا دستگاه دیجیتال است که موجودی توکن RDNT یا هر ارز دیجیتال شما را ذخیره می‌کند. این کیف پول دیجیتال در واقع کلیدهای رمزنگاری‌شده حساب رادیانت کپیتال شما را ذخیره می‌کند که از طریق آن‌ها به موجودی خود دسترسی پیدا می‌کنید و عملیات ارسال یا دریافت این توکن را انجام می‌دهید. به‌طور دقیق باید گفت کیف پول ارز دیجیتال رادﯾﺎنت کپیتال در انواع موبایلی، تحت وب، دسکتاپ و دستگاه سخت‌افزاری موجود است؛ اما به‌طور کل، کیف پول‌های کریپتویی در دوسته سخت‌افزاری یا سرد (Hardware / Cold Wallet) و نرم‌افزاری یا گرم (Software / Hot Wallet) قرار می‌گیرند.

نوع کیف پول نام ویژگی‌ها نحوه استفاده
دسکتاپ (گرم) اتمیک (Atomic) خرید و فروش ارز دیجیتال
استیک (Stake)
کش‌بک (Cash Back)
پشتیبانی از شبکه‌های متعدد
رایگان
موبایل (گرم) تراست ولت (TrustWallet) استیک ارز دیجیتال
صرافی غیرمتمرکز
پشتیبانی از شبکه‌های متعدد
رایگان
تحت وب (گرم) متامسک (MetaMask) خرید و فروش ارز دیجیتال
اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز
استیک
رایگان
سخت‌افزاری(سرد) ترزور (Trezor)
لجر (Ledger)
کیف پول اچ دی
ذخیره ارز آفلاین
پشتیبانی از کیف پول‌های گرم
سازگاری با انواع سیستم عامل‌های کامپیوتری
پولی

 

کارمزد خرید و فروش ارز رادﯾﺎنت کپیتال

کارمزد خرید و فروش ارز رادﯾﺎنت کپیتال و سایر رمزارزها در او ام پی فینکس، بر اساس سطح کاربری شما تعیین می‌شود. برای مثال در سطح کاربری «پلاتینیوم»، خرید ارز رادﯾﺎنت کپیتال RDNT با کمترین کارمزد در سطح 0.2 درصد از حجم سفارش شما انجام می‌شود.


لازم به ذکر است کارمزد خرید و فروش ارز رادﯾﺎنت کپیتال از طریق ربات معامله گر او ام پی فینکس، 0.1 درصد در نظر گرفته می‌شود و فعال‌سازی ربات معامله‌گر شامل هیچ هزینه‌ای نمی‌شود. با مراجعه به صفحه «کارمزدها»، کارمزد خرید و فروش ارز رادﯾﺎنت کپیتال در تمام سطوح کاربری را مشاهده فرمایید.

ارز رادﯾﺎنت کپیتال چیست؟

ارز رادﯾﺎنت کپیتال چیست

رادیانت کپیتال یک پروتکل وام‌دهی کریپتویی با قابلیت پشتیبانی از رمزارزها و بلاک چین‌های مختلف (Omnichain) است که به کاربران اجازه داده با تامین نقدینگی در شبکه، به وام‌دهی و استقراض ارزهای دیجیتال بپردازند و بهره وام را به‌عنوان درآمد خود کسب کنند. رادیانت کپیتال نخستین بازار پولی چند‌شبکه‌ای است که فرآیندهای وام‌دهی و قرض‌گرفتن رمزارزهای مختلف را ساده‌سازی کرده است. ارز دیجیتال رادیانت کپیتال با نماد RDNT توکن بومی این پلتفرم است که نقشی محوری در تمام فرآیندهای اکوسیستم رادیانت ایفا می‌کند.


پیش از آن‌که پروژه رادیانت کپیتال شروع به کار کند، اکثر پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتویی فقط امکان فعالیت کاربر در یک شبکه و رمزارز مشخص را ایجاد کرده بودند و کاربران دسترسی به سایر بلاک چین‌ها و توکن‌های آن‌ها نداشتند. رادیانت کپیتال فرآیند وام‌گیری ارزهای دیجیتال و کسب سود از طریق تامین نقدینگی را متحول ساخت و به‌طور ویژه، تمرکز خود را بر پشتیبانی از اکثر بلاک چین‌های معتبر دنیا قرار داد. این پلتفرم که تماماً توسط جامعه سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان آن مدیریت می‌شود، سودهای خوبی را برای فعالیت‌های مختلف کاربران به آن‌ها ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذاران در پلتفرم رادیانت کپیتال می‌توانند از طریق قفل سرمایه یا قرض‌دادن آن به پلتفرم، سود دریافت کنند یا با قراردادن وثیقه ارز دیجیتال، میزان وام خود را افزایش دهند تا بتوانند با سرمایه بیشتری فعالیت‌های خود را پیش ببرند.


بنیان‌گذاران و توسعه‌دهندگان اولیه ارز رادیانت کپیتال، هزینه راه‌اندازی پروژه را تماماً به‌صورت شخصی تامین کردند و از هیچ کمپانی برای تامین سرمایه کمک نگرفتند. این پلتفرم در جولای 2022 (تیر 1401) راه‌اندازی شد و از آن زمان تا کنون، به‌طور پیوسته مشغول بهبود تجربه کاربران در وام‌گیری و وام‌دهی ارزهای دیجیتال بوده است. تیم توسعه دهنده رادیانت کپیتال در راستای ایجاد بهترین پلتفرم چندشبکه‌ای، شروع به توسعه نسخه دوم پروژه تحت عنوان “Radiant V2” کرد و به‌روزرسانی‌ها و ویژگی‌های زیادی را به شبکه و ارز دیجیتال Radiant Capital افزود. رادیانت کپیتال دائو (DAO) یا سازمان خودمختار غیرمتمرکز ویژه خود را دارد که اعضای آن، بر روی مسیر بهبود این پلتفرم فعالیت می‌کنند. در این مسیر، یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها امنیت پلتفرم رادیانت بوده که با بررسی نهادهای حساب‌رسی (Audit) سالیدیتی فایننس (Solidity Finance) و پک‌شیلد (PeckShield)، تیم رادیانت کپیتال در این بخش موفق ظاهر شده است.


همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، از میان تمام پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتویی حال حاضر، رادیانت کپیتال نخستین پلتفرمی است که از شبکه‌های مختلف بلاک چین پشتیبانی کرده و طراحی اصطلاحاً “Omnichain” دارد و در عین حال، چندین مکانیزم کسب درآمد را برای کاربران خود ایجاد کرده است. در ادامه به این ویژگی های رادیانت کپیتال می‌پردازیم.


وام‌گیری یا استقراض (Borrowing): رادیانت کپیتال برای متقاضیان وام کریپتویی موقعیت‌های مختلفی را به‌وجود می‌آورد؛ کاربران برای دریافت وام نیازی به فروش دارایی‌های فعلی خود ندارند و می‌توانند به‌نسبت موجودی ارز دیجیتال خود، وام دریافت کنند و سرمایه فعال بیشتری را در اختیار داشته باشند. پرداخت کارمزدها و بهره وام برعهده کاربر است که به دائو رادیانت و تامین‌کنندکان نقدینگی پلتفرم تعلق می‌گیرد. وام‌گیرندگان باید مراقب باشند ارزش وثیقه آن‌ها از میزان وام دریافتی کمتر نشود که در این صورت، ممکن است وام آن‌ها نقد یا اصطلاحاً لیکویید (Liquid) شود.


افزایش سپرده با 1 کلیک (1-Click Loop): اکثر کاربران پلتفرم رادیانت کپیتال، تمایل دارند به‌مرور به سپرده خود سرمایه بیشتری اضافه کنند تا حاشیه سود خود را بالتر ببرند. پلتفرم رادیانت این فرآیند را از طریق “1-Click Loop” ساده‌سازی کرده است؛ به این ترتیب که کاربران می‌توانند یک نرخ خودکار را برای افزایش سپرده خود تعیین کنند تا به اهداف مالی خود بدون نیاز به تنظیم دستی سرمایه برسند. استفاده از این شیوه در رادیانت کپیتال، نرخ سوددهی بیشتری را نیز برای کاربر به‌همراه دارد و یک اهرم پنج سطحی برای این کار تعیین شده تا کاربران بتواند بیشترین سود و بازده را برای خود ایجاد کند.


لیکوییدی وام (Liquidation): پلتفرم رادیانت کپیتال یک مکانیزم و فرآیند خاص را در رابطه با لیکوییدی وام‌ها طراحی کرده تا میزان بدهی وام‌گیرنده هیچ‌گاه از ارزش وثیقه قرارداده شده بیشتر نشود. این اتفاق ممکن است با کاهش قیمت دارایی وثیقه یا افزایش بیش از حد بدهی کاربر صورت گیرد. رادیانت کپیتال جهت جلوگیری از لیکوییدی وام، این امکان را برای کاربران ایجاد کرده تا بتوانند بخشی از وام دریافتی را بازگردانند یا وثیقه خود را افزایش دهند. در این‌جا برای کاربران یک شاخص سلامت سرمایه‌گذاری نیز طراحی شده که میزان ریسک فعلی فعالیت‌های کاربر را نشان می‌دهد و به‌صورت لحظه‌ای، کاربر را از وضعیت امور مالی او آگاه می‌سازد.


وام‌دهی (Lending): کاربران رادیانت کپیتال می‌توانند با تامین نقدینگی در این پلتفرم که مستقیماً به وام‌گیرندگان تعلق می‌گیرد، اقدام به کسب سود کنند. این سود در قالب ارز دیجیتال رادیانت RDNT پرداخت شده و کاربران هنگام برداشت سرمایه خود، می‌توانند انتخاب کنند که سرمایه آن‌ها در قالب چه رمزارزی و تحت کدام بلاک چین ارسال شود.


قفل و آزادسازی سرمایه (Vesting & Locking): سرمایه‌گذاران در پلتفرم رادیانت کپیتال می‌توانند به‌طور همزمان با قفل‌کردن سرمایه و وِستینگ (آزادسازی تدریجی سرمایه) ارز دیجیتال RDNT، اقدام به کسب درآمد کنند. توکن‌های قفل‌شده را می‌توان قرض داد و از این طریق، یک راه کسب درآمد جدید ایجاد کرد. قابلیت ایجاد چند راه کسب درآمد از طریق یک سرمایه، پلتفرم و ارز رادیانت کپیتال را به یک گزینه فوق‌العاده جذاب برای فعالان بازارهای کریپتویی تبدیل کرده است. کاربران می‌بایست حداقل 5 درصد از توکن‌های RDNT خود را قفل کنند تا برای کسب سود واجد شرایط شوند. مدت‌زمان قفل سرمایه در این پلتفرم به‌تازگی از 28 روز تا 90 روز افزایش یافته که البته یک مکانیزم تعیین کارمزد سود ویژه برای آن طراحی شده است و کاربرانی که قصد برداشت سرمایه خود زودتر از زمان موعد را دارند، می‌توانند بین 10 تا 75 درصد از کل توکن‌های خود را برداشت کنند.

وایت پیپر ارز رادﯾﺎنت کپیتال

وایت پیپر ارز رادﯾﺎنت کپیتال

وایت پیپر ارز رادﯾﺎنت کپیتال در رابطه با نسخه دوم این پروتکل (Radiant V2) نوشته که ورژن دوم پلتفرم، تحولاتی انقلاب‌آفرین را در پروتکل رادیانت، نحوه انجام فرآیندها، آزادسازی توکن‌ها، کاربردهای توکن RDNT و ارتقای سطح فعالیت‌‍‌ها با شبکه‌های دیگر رقم می‌زند. نخستین اولویت این ارتقا، انتقال ارز دیجیتال رادیانت کپیتال RDNT از شبکه اتریوم و استاندارد ERC-20 به قالب جدید این توکن در لایه صفر شبکه (Layer Zero) تحت استانداردی به‌نام OFT یا “Omnichain Fungible Token” به‌معنای «توکن مثلی چند‌شبکه‌ای» است. این تصمیم را تیم‌های توسعه دهنده رادیانت کپیتال، لِیِر زیرو لبز (Layer Zero Labs) و پل استارگیت (Stargate Bridge) پس از ساعت‌های زیادی بحث و گفت‌و‌گو گرفتند و از این طریق، فرآیند تقسیم کارمزدها میان کاربران و پلتفرم بهبود پیدا کرده، راه‌اندازی توکن Radiant Capital در سایر بلاک چین‌ها سریع‌تر انجام شده و مالکیت قراردادهای هوشمندِ ایجادکننده پل با بلاک چین‌های دیگر، از پلتفرم‌های شخص ثالث به فعالان بومی شبکه انتقال پیدا می‌کند.


در نسخه اول پروتکل رادیانت (Radiant V1)، کاربران باید توکن RDNT خود را برای 28 روز قفل می‌کردند و در صورت برداشت زودهنگام، تنها می‌توانستند 50 درصد از توکن‌های خود را به‌صورت آنی آزاد کنند. اما در نسخه دوم پروتکل، دائو رادیانت کپیتال یک مکانیزم خطی را ویژه آزادسازی توکن‌ها پیاده کرده که طبق آن، کاربران می‌توانند با توجه به زمان باقیمانده از سررسید برداشت سرمایه، بین 10 درصد تا 75 درصد از توکن‌های خود را آزاد کنند و در این مکانیزم جدید، دوره قفل‌کردن توکن‌ها از 28 روز به 90 روز افزایش یافته است.


در ادامه وایت پیپر ارز رادیانت کپیتال نوشته شده که هولدرهای فعال در دائو رادیانت، برای نسخه دوم این پلتفرم یک مکانیزم جدید جهت تقسیم کارمزدهای شبکه اجرا می‌کنند؛ به این ترتیب که 60 درصد از کارمزدهای پلتفرم به افرادی تعلق می‌گیرد که توکن‌های خود را در این پروتکل قفل کرده‌اند، 25 درصد به وام‌دهندگان و 15 درصد باقیمانده صرف هزینه عملکرد کیف پول‌های ویژه پلتفرم می‌شود که در راستای توسعه‌های آینده پلتفرم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طرح باعث می‌شود که انگیزه‌های مالی برای فعالان دائو رادیانت کپیتال حفظ شوند و در عین حال، این پلتفرم به کمک‌های مالی خارجی از سوی شرکت‌های تامین سرمایه نیازی نداشته باشد.


اما علاوه‌بر تغییرات مذکور، توسعه دهندگان رادیانت کپیتال ساعت‌ها کار و تلاش را برای طراحی مجدد وب‌سایت رسمی پروژه نیز اختصاص داده‌ و تمرکز فعالیت خود را بر ساده‌سازی تجربه کاربری و کیفیت هرچه بیشتر عملکرد وب‌سایت قرار داده‌اند. این طراحی اساسی، با هدف جذب کاربران بیشتر و عضویت ساده‌تر در پروتکل و برنامه‌های آموزشی پلتفرم و در نهایت، تسهیل فرآیند انتقال کاربران فعلی در نسخه اول به نسخه دوم رادیانت کپیتال صورت گرفته است. وایت پیپر ارز رادیانت کپیتال ورژن دوم این پروتکل را بسیار بهینه‌تر و بهتر نسبت به تمام بخش‌های نسخه اول عنوان کرده و هدف آن را بهبود اقتصاد توکنی (Tokenomics)، کاربردها و قابلیت‌های آنچین توکن RDNT، راه‌اندازی چندین بلاک چین جدید سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، پیاده‌سازی استاندارد OFT لایه صفر و از همه مهم‌تر، ارتقای عملکرد دائو از لحاظ ارزش‌آفرینی با هدف تبدیل‌شدن به برترین پروتکل دیفای از نظر تولید کارمزد و درآمد معرفی کرده است.


وایت پیپر ارز رادیانت کپیتال، توکن RDNT را با استاندارد جدید OFT-20 به‌عنوان توکن بومی و کاربردی (Utility Token) این پلتفرم معرفی کرده است. این توکن OFT یا "Omnichain Fungible Token" توسط تیم لِیِر زیرو لَبز توسعه یافته که قابلیت تعامل‌پذیری و انتقال این توکن بین بلاک چین‌های مختلف را ایجاد کرده است. طبق پروپوزال “RFP-4” ارائه‌شده در دائو رادیانت کپیتال، به تامین‌کنندگان نقدینگی فعال (dLP) در این پلتفرم که سرمایه خود را قفل کرده‌اند، رمز ارز RDNT پاداش داده می‌شود. همچنین، این دسته از کاربران رادیانت بخشی از کارمزد ارزهای دیجیتال برتر بازار مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین و استیبل کوین‌ها مربوط به پرداخت بهره وام‌ها، وام‌های فوری و لیکوییدی وام‌ها را نیز دریافت می‌کنند.


در نهایت، وایت پیپر ارز رادیانت کپیتال نحوه توزیع این رمزارز را به این شکل شرح داده است؛ ارز دیجیتال رادیانت کپیتال RDNT یک عرضه کل 1 میلیارد واحدی دارد که 49 درصد آن طی پنج سال، به‌عنوان پاداش به تامین‌کنندگان نقدینگی و وام‌گیرندگان تعلق می‌گیرد. 19 درصد از توکن‌های RDNT نیز در یک بازه پنج‌ساله به تیم توسعه دهندگان ارائه می‌شود که 10 درصد آن در ابتدای آغاز به‌کار پروتکل قفل و 3 ماه بعد به تیم مربوطه ارائه شد. 17 درصد از توکن‌ها به ذخایر دائو رادیانت فرستاده شده که از طریق پاداش‌های ویژه تامین سرمایه اعضا در پروتکل تامین می‌شود. 7 درصد از توکن‌ها به توسعه دهندگان و مشاوران کُر یا هسته (Core) پروتکل طی یک بازه یک‌و‌نیم ساله تعلق می‌گیرد. 6 درصد به خزانه و استخرهای نقدینگی فرستاده شده و 2 درصد باقیمانده، به تامین‌کنندگان نقدینگی استخرها تعلق می‌گیرد که پاداش‌های خود را از تاریخ آگوست 2022 (شهریور 1401) تا مارس 2023 (فروردین 1402) دریافت نکرده‌اند.

آینده ارز دیجیتال رادﯾﺎنت کپیتال

پلتفرم رادیانت کپیتال از دیدگاه کارشناسان امن و قابل اعتماد است و توانسته چندین فرآیند حساب‌رسی (Audit) سخت‌گیرانه را از سوی کمپانی‌هایی نظیر زوکیو (Zokyo)، پک‌شیلد (PeckShield) و بلاک‌سک (Blocksec) با موفقیت پشت سر بگذارد. این بازرسی‌ها قدرت امنیت یک پلتفرم را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند. به‌علاوه، امنیت شبکه و اطمینان سرمایه‌گذاران به رادیانت کپیتال را می‌توان در 400 میلیون دلار ارزش کل قفل‌شده (TVL) در این پلتفرم دید.

رادیانت یک پروتکل حوزه دیفای امن، قدرتمند و کارآمد بوده که فرآیندهای وام‌گیری و کسب درآمد از ارزهای دیجیتال مختلف در شبکه‌های مختلف را تسهیل کرده است. ارز دیجیتال رادیانت کپیتال هم‌اکنون در شبکه‌های آربیتروم (Arbitrum) و بایننس فعالیت دارد و برنامه‌های آینده این پروژه، نشان از فعالیت گسترده و مداوم این پروژه در زمینه امور مالی غیرمتمرکز داشته و از این رو، آینده ارز دیجیتال رادیانت کپیتال روشن به‌نظر می‌رسد.


فعالیت پلتفرم رادیانت کپیتال در حال حاضر توسط یک تیم توسعه ناشناس مدیریت می‌شود و اسامی و راه‌های ارتباطی اعضای اصلی این تیم، در وب‌سایت رسمی پروژه یا سایر شبکه‌های اجتماعی موجود نیست و توسعه‌دهندگان رادیانت تصمیم گرفتند که هویت خود را فاش نکنند. البته این مسئله تنها محدود به این پروژه و نیست و ناشناس‌بودن تیم‌های توسعه در دنیای رمزارزها، اتفاقی عادی و رایج است و توسعه‌دهندگان بزرگی در این صنعت حضور دارند که تا به حال از هویت واقعی خود رونمایی نکرده‌اند.


در رابطه با آینده ارز دیجیتال رادیانت کپیتال، باید گفت که فعالیت جامعه این رمزارز است که می‌تواند منجر به سقف‌های جدید در قیمت ارز رادیانت RDNT شود. این پروژه از زمان شروع به کار خود، همواره در مسیر پیشرفت، نام‌آوری و شناخت بیشتر از سوی سرمایه‌گذاران و کارشناسان بوده که این موضوع در اعتبار و عملکرد پروژه اهمیت زیادی دارد. ارز دیجیتال رادیانت کپیتال RDNT کمتر از دو سال است که وارد بازار رمزارزها شده و همچنان مشغول بهبود پلتفرم و قابلیت‌های خود است. با این حال، رادیانت کپیتال نخستین پلتفرمی است که پتانسیل پشتیبانی از تمام بلاک چین‌ها را دارد و هم‌اکنون سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کرده است و محبوبیتی روز‌افزون پیدا کرده است.


با توجه به شرایط پرتلاطم بازار رمزارزها و نوظهور بودن نسبی پروژه، شاید سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در ارز رادیانت کپیتال استراتژی خیلی خوبی نباشد. کارشناسان و تحلیل‌گران در مورد آینده ارز دیجیتال رادیانت کپیتال دیدگاهی صعودی دارند و هولدکردن این رمزارز در بازه بلندمدت را انتخاب خوبی برای سرمایه‌گذاری می‌بینند. البته که حتماً می‌دانید، سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال را باید پس از تحقیقات کامل شخصی و طبق برنامه و استراتژی خود انجام دهید.

سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز رادﯾﺎنت کپیتال

این پروژه هیچ‌گونه رویداد تامین سرمایه در زمان راه‌اندازی نداشته و این رو در ابتدای شروع به کار خود، سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز رادﯾﺎنت کپیتال تعداد چندانی نداشتند و این پلتفرم با هزینه شخصی تیم توسعه دهنده خود پا به بازار ارز دیجیتال گذاشت. اما در جولای 2023 (تیر 1402)، سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز رادﯾﺎنت کپیتال توانستند از طریق پلتفرم‌های بایننس لبز (Binance Labs) و آیکُنیوم (Iconium)، در مجموع بیش از 10 میلیون دلار در این رمزارز سرمایه‌گذاری کنند.


در حال حاضر سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز رادﯾﺎنت کپیتال را تامین‌کنندگان نقدینگی، وام دهندگان و وام‌گیرندگان این پلتفرم تشکیل می‌دهند و موفق شدند ارزش بازار این رمزارز را از مرز 70 میلیون دلار عبور دهند.

تیم توسعه دهنده ارز رادﯾﺎنت کپیتال

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، تیم توسعه دهنده ارز رادﯾﺎنت کپیتال به‌صورت ناشناس شروع به کار کرده و فعالیت خود را ادامه می‌دهند و اطلاعاتی از اعضای تیم در شبکه‌های اجتماعی به‌چشم نمی‌خورد. دائو رادیانت کپیتال در حال حاضر بیش از 27,000 عضو دارد که بر روی عملکرد فعلی و آینده پروژه فعالیت می‌کنند.


رادیانت کپیتال اخیراً برای راه‌اندازی نسخه دوم پروتکل خود با کمپانی لیر زیرو لبز (Layer Zero Labs) وارد همکاری شده است. همچنین، از سایر مشارکت‌های این تیم می‌توان به همکاری با تیم چین لینک (Chainlink / LINK) به‌منظور تامین داده‌های قیمتی (Price Feed) به‌صورت امن اشاره کرد. تیم توسعه دهنده ارز رادیانت کپیتال با توجه به حوزه فعالیت خود، با لیدو دائو (Lido DAO / LDO) نیز جهت وام‌دهی و وام‌گیری رپد اتریوم (Wrapped Ethereum / WETH) نیز وارد همکاری شده است و در نهایت، از بازارساز خودکار (AMM) و غیرمتمرکز بلنسر (Balancer)در شبکه اتریوم کمک گرفته تا فرآیند تنظیم نقدینگی موجود در استخرهای سرمایه را بهبود ببخشد.

سوالات متداول

بنیانگذار ارز رادیانت کپیتال و تیم توسعه دهنده پروژه به‌صورت ناشناس فعالیت می‌کنند.

ارز رادیانت کپیتال در جولای سال 2022 (تیر 1401) وارد بازار رمزارزها شد.

خرید ارز رادیانت در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز شناخته‌شده دنیا نظیر بایننس، کوکوین و پنکیک‌سواپ امکان‌پذیر است. همچنین می‌توانید جهت سهولت بیشتر، ارز دیجیتال رادیانت کپیتال RDNT را در پلتفرم او ام پی فینکس خریداری کنید.

بهترین صرافی برای خرید ارز رادیانت کپیتال، پلتفرمی است که اصلی‌ترین ویژگی‌ها مانند کارمزد کم، رابط کاربری آسان، پشتیبانی قوی و اعتبار بالایی میان کاربران خود داشته باشد. پلتفرم دانش‌بنیان او ام پی فینکس همواره در تلاش است تا این ویژگی‌ها را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهد و می‌توانید در صورت صلاحدید خود، خرید ارز دیجیتال را از طریق این پلتفرم انجام دهید.

تا کنون رویدادی تحت عنوان ایردراپ رادیانت کپیتال اجرا نشده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد رویدادهای رسمی ایردراپ رادیانت کپیتال، پیشنهاد می‌شود به وب‌سایت رسمی و صفحات شبکه‌های اجتماعی پروژه رجوع کنید.

بله. هم‌اکنون می‌توانید با پرداخت تومان یا تتر، به خرید ارز دیجیتال رادیانت کپیتال در صرافی او ام پی فینکس بپردازید.