ماین نتورک (MNET) MINE Network

پایه بازار
undefinedماین نتورک
تومان
تبدیل

قیمت ارز ماین نتورک

ارز دیجیتال ماین نتورک (MNET) چیست؟

ماین نتورک (MINE Network / MNET) یک راه‌کار چندشبکه‌ای (Multi-Chain) در متاورس ویژه فعالیت‌های ماینینگ (استخراج ارزهای دیجیتال) است که به‌صورت مستقیم، حوزه‌های دیفای (DeFi)، گیم‌فای (GameFi) و NFT را در یک پروتکل اپن‌سورس (متن باز / Open-Source) و کاربرپسند، یکپارچه‌سازی و به‌هم متصل کرده است. برای نخستین بار در تاریخچه بلاک چین، جامعه سرمایه‌گذاران، کلکسیونرها و ماینرها همگی می‌توانند به‌صورت همزمان از مزایای یک محیط مبتنی بر هش ریت (Hash Rate) بهره برده و بدون نیاز به سخت‌افزارهای ویژه، به عملیات ماینینگ بپردازند. ماین نتورک با ایجاد یک زیرساخت چندشبکه‌ای قدرتمند و از طریق توکن‌سازی هش ریت بلاک چین‌های ماینینگ (اثبات کار / PoW)، رمزارزهای سازگار با شبکه‌های مختلف صادر می‌کند و پلی بین عملیات استخراج در تعریف رایج آن و فضای گیم‌فای در متاورس خود تحت عنوان ماین‌وِرس (MINEverse) ایجاد کرده است. ارز دیجیتال ماین نتورک با نماد MNET توکن بومی این شبکه بوده و خرید ماین نتورک همانند دیگر ارزهای دیجیتال، در پلتفرم‌های معاملاتی امکان‌پذیر است. ماین نتورک اولین پروتکل چندشبکه‌ای توکن هش ریت به‌صورت غیرمتمرکز (Decentralized Multichain Hashrate Token Protocol) است که برای ماینرهای شبکه‌هایی از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، فایل کوین و . . . مشکل وجود نقدینگی را برطرف کرده است. ماین نتورک برای پروژه‌های مختلف، قدرت استخراج (Mining Power) استخرهای ماینینگ (Mining Pools) را یکسان‌سازی و استاندارد کرده و توکن‌های هش ریت (Hashrate Token) مربوطه را صادر می‌کند. ماین نتورک همچنین از یک اوراکل برون‌شبکه‌ای (Off-Chain) به‌نام Substrate OCW جهت مدیریت لحظه‌ای داده‌های درون‌شبکه‌ای (On-Chain) مربوط به درآمد پروژه‌های ماینینگ استفاده کرده و این اطلاعات را در راستای شفافیت امور، برای ماینرها آپلود و منتشر می‌کند. پروژه ارز دیجیتال ماین نتورک در سال 2020 طرح شد که البته، وب‌سایت رسمی آن سال 2021 کار خود را آغاز کرد. رمزارز MNET نقش یک توکن حاکمیتی (Governance Token) را در این شبکه دارد، به این معنی که سرمایه‌گذاران با خرید MNET می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های این شبکه شرکت کنند. عرضه کل رمزارز ماین نتورک 1 میلیارد واحد معین شده است و شما می‌توانید قیمت ارز دیجیتال ماین نتورک و جزئیات توکنومی (اقتصاد توکنی / Tokenomics) آن را در پلتفرم‌هایی نظیر کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap) و کوین‌گِکو (CoinGecko) مشاهده فرمایید.  

ویژگی های ارز دیجیتال ماین نتورک (MNET)

ماین نتورک با توکنیزه (توکن‌سازی) کردن قدرت ماینینگ در شبکه رمزارزهای اثبات کار (PoW)، توکن‌های هش ریت خود را تحت عنوان “pToken” تولید و صادر می‌کند. این توکن‌ها در صرافی‌های متمرکز و پروتکل‌های دیفای تک یا چندشبکه‌ای قابل خرید و فروش هستند. هر توکن هش ریت استانداردشده (pToken) در واقع یک توکن ترکیبی (Synthetic Token)، نماینده بخشی از قدرت مایننیگ شبکه مربوطه است و در پشتوانه خود همین توکن‌های هش ریت را به‌عنوان وثیقه (Collateralized) دارد. ماینرهای شخصی می‌توانند با خرید و سپرده‌گذاری (استیکینگ / Staking) این pToken ها، پاداش ماینینگ دریافت کنند که به‌صورت روزانه در پلتفرم ماین نتورک توزیع می‌شود. زمانی که pToken ها سپرده‌گذاری شوند، ماینرها توکن‌هایی را به‌نام “wToken” دریافت کرده که قابل انتقال هستند. لازم به ذکر است کاربران با خرید ارز ماین نتورک، توکن MNET را دریافت کرده که با توکن‌های p و w تفاوت دارد و مشخصاً قیمت MNET با این توکن‌ها تفاوت خواهد داشت. wToken ها خروجی پاداش ماینینگ در بلاک چین‌های مختلف هستند و با توکن‌های صادرشده از استخر ماینینگ شبکه ماین نتورک برابری یک به یک (1:1) دارند. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، رمزارز MNET یک توکن کاربردی (Utility Token) و توکن حاکمیتی ماین نتورک است و ماینرها برای عضویت و ورود به استخرهای ماینینگ استاندارد در این شبکه، نیاز به خرید توکن MNET دارند. هولدرهای ارز دیجیتال ماین نتورک نیز ‌می‌توانند در طرح‌های پیشنهادی پلتفرم شرکت و حق رأی داشته باشند و حتی اقدام به طرح این پیشنهادات کنند. توکن‌های هش ریت قابلیت رشد خوبی دارند، چرا که چندین شبکه و پروتکل دیفای از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند که از بین آن‌ها می‌توان صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، پروتکل‌های وام‌دهی پولکادات (Polkadot)، بلاک چین اتریوم، شبکه ECO صرافی هیوبی (Huobi ECO Chain)، بایننس اسمارت چین (BSC) و بسیاری نمونه‌های دیگر را نام برد. بازارسازها هم که برای pToken ها و رمزارز MNET در صرافی‌های غیرمتمرکز اقدام به تامین نقدینگی می‌کنند، ارز دیجیتال MNET را به‌عنوان پاداش دریافت خواهند کرد. همچنین، شبکه درصد مشخصی از کارمزد عملیات و تراکنش‌ها را در قالب ارز MNET وارد فرآیند توکن‌سوزی (Burn) می‌کند.  

ارز ماین نتورک چیست

آینده ارز دیجیتال ماین نتورک (MNET)

در حال حاضر اطلاعات چندانی پیرامون سطح ریسک سرمایه‌گذاری و خرید ماین نتورک در دسترس نیست که تا حدی این مسئله می‌تواند به‌دلیل جدید بودن پروژه، حجم پایین معاملات و یا عدم تلاش توسعه‌دهندگان در انتشار صحیح اطلاعات مربوطه باشد. در پروژه‌هایی که نسبت سود و زیان آن‌ها بالا است، قیمت رمزارز می‌تواند به‌راحتی نوسانات شدیدی را تجربه کند. از این رو، آینده ارز دیجیتال ماین نتورک و قیمت MNET ممکن است با معامله برخی افراد دچار تغییرات مثبت و منفی قابل توجهی شود. قیمت ماین نتورک با وجود عرضه کل نسبتاً پایین، احتمالاً در آینده رشد داشته باشد؛ اما به‌خاطر داشته باشید که هر سرمایه‌گذاری، ریسک‌های خاص خود را دارد. آینده رمزارز ماین نتورک تا حد زیادی به عملکرد کلی صنعت کریپتو بستگی دارد. چنانچه قصد خرید ارز ماین نتورک را داشتید، تمام اصول مربوطه را در نظر گرفته و استراتژی صحیحی را انتخاب کنید. سرمایه‌گذاری در این نوع رمزارزها برای افرادی که از شرایط مالی خوب و تحمل ریسک بالایی برخوردارند مناسب است. در نهایت باید در تحلیل پروژه ماین نتورک گفت که این پروژه در راستای فناوری‌های روز دنیا فعالیت می‌کند و در اکوسیستمی رو به رشد قرار گرفته است.

خرید ماین نتورک (MNET)

صرافی‌های معتبری نظیر کوکوین (KuCoin) خرید ماین نتورک را برای کابران خود امکان‌پذیر ساخته‌اند که جهت سرمایه‌گذاری از طریق این پلتفرم‌ها، ابتدا لازم است ثبت نام و احراز هویت کنید و یک روش پرداختی برای شارژ حساب کاربری انتخاب نمایید. اما خرید و فروش ماین نتورک در پلتفرم‌های خارجی، چالش‌هایی را از قبیل تحریم‌ها و پیچیدگی فرآیندها برای برخی کاربران ساکن ایران به‌همراه دارد که ممکن است به از دست‌رفتن دارایی‌ فرد منجر شوند؛ از این رو، پیشنهاد می‌شود از صرافی‌های داخلی برای انجام امور خود استفاده کنید. شایان ذکر است پلتفرم معاملاتی او ام پی فینکس، عملیات ثبت نام و احراز هویت کاربر را در کمترین زمان ممکن انجام داده و حساب کاربری موردنظر جهت خرید ارز ماین نتورک را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین قیمت لحظه ای MNET و دیگر رمزارزها، همراه با نمودارهای قیمتی آن‌ها در این پلتفرم موجود است.

نحوه خرید ماین نتورک (MENT)

کاربر گرامی، در صورت تکمیل و تایید ثبت نام و احراز هویت خود لازم است حساب کاربریتان را طبق یکی از روش‌های زیر جهت خرید ماین نتورک شارژ کنید: - واریز ریال با استفاده از کارت‌های بانکی تایید‌شده و اتصال به درگاه پرداخت بانکی - ارسال رمزارزهایی مانند تتر (USDT) به کیف پول حساب کاربری و انجام شارژ به‌صورت مستقیم ناگفته نماند در صورت واریز ریال، عملیات خرید و فروش ماین نتورک در بازار تومانی پلتفرم انجام می‌شود و چنانچه قصد خرید از طریق رمزارز را داشتید، به بازار تتری رجوع کنید.

نکاتی قبل از خرید ماین نتورک و نحوه فروش رمزارز

خواهشمند است پیش از خرید ارز دیجیتال ماین نتورک نکات زیر را در نظر گیرید: - حداقل مبلغ خرید ارز MNET در بازار تومانی 100,000 تومان و در بازار تتری 10 واحد تتر (USDT) است. - کارمزد برداشت MNET تحت شبکه ERC-20 به‌میزان 7,000 واحد MNET و حداقل برداشت 20,000 واحد MNET تعیین شده است. اگر قصد فروش ارز ماین نتورک را داشتید، به صفحه معامله این رمزارز وارد شوید و سفارش فروش ثبت کنید. شما می‌توانید پس از خرید رمزارز ماین نتورک، موجودی خود را به یک کیف پول شخصی نیز منتقل کنید. خرید فروش ماین نتورک در پلتفرم او ام پی فینکس از طریق ثبت سفارش سریع یا محدود انجام می‌شود و تفاوت در این‌جا است که در سفارش سریع، قیمت لحظه ای ماین نتورک برای شما لحاظ شده و سفارش به‌صورت آنی تکمیل می‌شود؛ اما با ثبت یک سفارش محدود، قیمت ارز دیجیتال MNET را شما مشخص می‌کنید و لازم است برای تکمیل سفارش، تا رسیدن قیمت بازار به قیمت پیشنهادی خود منتظر بمانید.  

خرید ارز ماین نتورک

کیف پول ارز دیجیتال ماین نتورک (MNET)

به کاربران توصیه می‌شود برای نگهداری مطمئن‌تر دارایی‌ها، پس از خرید ماین نتورک یا هر رمزارز دیگری موجودی خود را به یک کیف پول ارز دیجیتال انتقال دهند. از جایی که توکن MNET از سری رمزارزهای مبتنی بر شبکه اتریوم است، کیف پول‌های متنوعی برای ذخیره آن وجود دارند. به‌طور کل، کیف پول‌های کریپتویی به دو دسته کیف پول‌های سخت‌افزاری (سرد) و نرم‌افزاری (گرم) تقسیم‌بندی می‌شوند. کیف پول‌های سخت‌افزاری همان‌طور که از نامشان پیدا است در قالب دستگاه‌هایی عموماً شبیه به فلش‌های USB هستند و به‌دلیل ذخیره رمزارز به‌صورت آفلاین، بیشترین امنیت را به کاربر ارائه می‌دهند. اما داشتن این کیف پول‌ها شامل هزینه می‌شود و به کمی تجربه جهت استفاده نیاز دارند. در حال حاضر، برترین برندهای کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) هستند. از سویی دیگر، کیف پول‌های نرم‌افزاری رابط کاربری ساده‌تری داشته و قابلیت‌هایی نظیر صرافی غیرمتمرکز، تبادل آنی (Swap) و سپرده‌گذاری در آن‌ها تعبیه شده‌اند. این نرم‌افزارها معمولاً رایگان هستند و بر روی دستگاه‌های موبایل و کامپیوترها نصب می‌شوند که البته، نسبت به نمونه‌های سخت‌افزاری امنیت کمتری دارند. نمونه‌های برتر در این زمینه تراست ولت (Trust Wallet)، کوینومی (Coinomi) و اکسودوس (Exodus) نام دارند. اما کاربران او ام پی فینکس در صورت خرید هر رمزارزی به‌صورت رایگان و خودکار از کیف پول امن این پلتفرم استفاده خواهند کرد. این صرافی شبکه‌های بلاک چین معتبر دنیا را در پلتفرم خود پیاده‌سازی کرده و با استفاده از کیف پول‌های سرد، دارایی شما کاربران را در محیطی بسیار امن نگهداری می‌کند.

سوالات متداول