امپل فورث گاورننس توکن (FORTH) Ampleforth Governance Token

پایه بازار
undefinedفورث
تومان
تبدیل

قیمت امپل فورث گاورننس

قیمت امپل فورث گاورننس

امپل فورث گاورننس توکن (FORTH)، یک توکن تحت حاکمیتی است که به پلتفرم دیفای امپل‌فورث (Ampleforth) قدرت می‌دهد. در واقع پروتکل امپل‌فورث که به طور خودکار عرضه توکن اصلی خود، یعنی امپل (AMPL) را در پاسخ به میزان تقاضا تنظیم می‌کند، توکن FORTH را طراحی کرده است که دارندگان آن بتوانند در مورد تغییرات پیشنهادی را در این پروتکل ارائه دهند. امپل فورث گاورننس توکن در ۲۱ آوریل ۲۰۲۱ با قیمت ۵۴.۴۴ دلار راه‌اندازی شد و در همان روز در صرافی کوین‌بیس لیست شد.

قیمت لحظه ای امپل فورث گاورننس توکن

امپل فورث گاورننس توکن که یک ارز دیجیتال بر بستر ERC-20 است جزء ۴۰۰ رمزارز برتر بازار از نظر ارزش بازار در بین تقریباْ ۲۳ هزار ارز دیجیتال موجود است. طبق گزارش کوین مارکت کپ، قیمت FORTH در تاریخ ۲۲ آوریل ۲۰۲۱،دقیقاً یک روز بعد از عرضه شدنش، با رسیدن به قیمت 71.37 دلار بیشترین قیمت تاریخی خود را تجربه کرد. همچنین کمترین قیمتی که این توکن تا به امروز به خود گرفته، سطح ۱.۹۸ دلار بود که در تاریخ ۱۲ می ۲۰۲۲ در این محدوده معامله می‌شد.

لازم به ذکر است که کاربران صرافی او ام پی فینکس می‌توانند از طریق نمودار قیمت موجود در بالای این صفحه ارز، قیمت لحظه‌ای امپل فورث گاورننس توکن را به تومان و تتر مشاهده کنند و همچنین قیمت این ارز را در تایم فریم‌های لحظه‌ای، ساعتی، روزانه، ماهانه، ۳ ماهه و غیره ببینند.

خرید امپل فورث گاورننس

خرید امپل فورث گاورننس

از آنجایی که بازار رمزارزها نوسانات بیش از حدی دارد، پیش بینی آینده قیمت ارزهای دیجیتال به شدت دشوار است. با این وجود در مورد خاص امپل فورث گاورننس توکن، با توجه به مقایسه پلتفرم امپل‌فورث با سایر نورآوری‌ها و روند‌های مهم فناوری، پیش‌بینی بلندمدت قیمت این توکن خوش‌بینانه است. کارشناسان سایت CoinCodex معتقدند که اگر مسیر رشد این پلتفرم از مسیر رشد اینترنت یا دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و فیس بوک پیروی کند، قیمت آن تا سال ۲۰۲۶ می‌تواند حتی به ۱۴۰ دلار هم برسد.

خرید ارز امپل فورث در او ام پی فینکس

با توجه به پیش‌بینی خوش‌بینانه کارشناسان نسبت به قیمت FORTH، شاید برای شما هم سوال باشد که چطور می‌توان این توکن را خرید؟ باتوجه به محدودیت‌های که کاربران ایرانی در دسترسی و استفاده از پلتفرم‌های جهانی دارند، خیلی مهم است که صرافی‌های داخلی توکن‌های کمتر شناخته‌شده را سریع به لیست رمزارزهای معاملاتی خود اضافه کنند. از این رو صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس همواره تلاش می‌کند که تا حد المکان رمزارزهای درخواستی کاربران را به لیست رمزارزهای خود اضافه کند.

برای خرید امپل فورث گاورننس توکن در حال حاضر می‌توانید از این صرافی اقدام کنید و سفارش خرید آن را در بهترین قیمت دلخواه خود ارسال کنید. مهم است بدانید که در صرافی او ام پی فینکس امکان نگهداری توکن‌های FORTH وجود دارد و شما بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توانید دارایی خود را در کیف پول شخصی خود در صرافی نگهداری کنید.

فروش امپل فورث

روند فروش ارز دیجیتال امپل فورث گاورننس توکن در صرافی او ام پی فینکس نیز همانند خرید آن است. در این صرافی، معامله‌گران می‌توانند از دو روش معامله سریع و معامله پیشرفته بازار او ام پی فینکس، فروش خود را از طریق ثبت سفارش تکمیل کنند.

در حالت معامله سریع، توکن شما با قیمت لحظه‌ای بازار آن و در همان زمان به فروش می‌رسد و معادل نقدی یا تتری آن به کیف‌پولتان اضافه می‎شود. اما در حالت معاملات پیشرفته، کاربران می‌توانند در قیمت دلخواه خود سفارش ارسال کنند تا در صورت رسیدن قیمت بازار به قیمت تعیین شده‌ی آن‌ها سفارششان انجام شود و دارایی شما به فروش می‌رسد.

کیف پول ارز امپل فورث

طبق داده‌های کوین مارکت کپ در حال حاضر فقط دو کیف پول نرم افزاری متامسک و تراست ولت از نگهداری ارز دیجیتال امپل فورث گاورننس توکن پشتیبانی می‌کنند. با این وجود، کیف‌پول‌ صرافی‌های جهانی که امکان خرید و فروش این ارز را نیز ارائه می‌دهند، بدون شک امکان نگهداری آن را نیز فراهم می‌آوردند. از جمله این صرافی‌ها می‌توان به بایننس و اوکی ایکس (OKX) اشاره کرد.

البته همانطور که در بخش قبل اشاره شد، کاربران صرافی او ام پی فینکس می‌توانند این ارز دیجیتال را در حساب شخصی خود در صرافی نگهداری کنند. او ام پی فینکس دارایی‌ کاربران را در پیشرفته‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری که امن‌ترین‌ها تلقی می‌شوند، نگهداری می‌کند.

ارز امپل فورث گاورننس توکن چیست؟

ارز امپل فورث گاورننس توکن چیست؟

مانند بسیاری از اکوسیستم‌های صنعت دیفای، پلتفرم امپل‌فورث به دنبال ایجاد یک پلتفرم مالی امن‌تر و انعطاف‌پذیرتر است. این امر با رویکردی متعادل‌کننده و پیچیده در مدیریت نوآوری و امنیت همراه است. در ابتدا فقط دو سیستم ذاتی برای اکوسیستم امپل‌فورث وجود داشت. اولی واحد پولی حساب آن یعنی توکن AMPL و دومی پروتکل حاکمیتی سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) آن بود. اما با راه‌اندازی توکن تحت حاکمیتی FORTH، سومین سیستم به امپل‌فورث اضافه شد.

ایوان کو (Evan Kuo) بنیانگذار و مدیر عامل شرکت امپل‌فورث است. او در شرکت‌های فناوری زیادی کار کرده است و قبلاً سازمان‌های دیگری مانند یک شرکت تبلیغاتی در فیسبوک را تأسیس کرده بود. ایوان کو و دیگر توسعه‌دهنده‌گان پلتفرم امپل‌فورث به هدف غیرمتمرکز کردن کامل DAO خود تصمیم به ایجاد یک توکن تحت حاکمیتی کردند که به نام امپل فورث گاورننس توکن با نماد FORTH راه‌اندازی شد.

توکن FORTH، یک توکن تورمی است که می‌تواند مستقیماً برای پیشنهاد و رأی دادن در مورد تغییرات پروتکل امپل‌فورث استفاده یا واگذار شود. در واقع، FORTH یک توکن حکومتی در اکوسیستم AMPL است که این پروژه را با قرار دادن کنترل پروتکل در دستان جامعه آن تکمیل می‌کند. هر کسی که با اکوسیستم AMPL در شبکه تعامل داشته باشد، واجد شرایط درخواست توکن‌های FORTH است.

هر توکن FORTH که یک سال از تاریخ توزیع شدنش بگذرد، می‌تواند از طریق DAO تحت حاکمیت جامعه بازپس گرفته شود. این امر برای اطمینان از یک سیستم منصفانه که مشوق‌های مناسبی را برای همه شرکت‌کنندگان شبکه ارائه دهد و باقی ماندن حکومت در دست افراد فعال جامعه، تنظیم شده‌ است.

در واقع، توکن‌های AMPL و FORTH باهم منجر به غیر متمرکز شدن کامل پروتکل دیفای امپل‌فورث می‌شوند. علاوه بر این، شما می‌توانید توکن‌های FORTH خود را به نمایندگان تأیید شده توسط شبکه واگذار کنید تا از قدرت رأی‌دهی شما برای پیشنهاد تغییرات در شبکه استفاده کنند.

سوالات متداول

ارز دیجیتال FORTH توسط بنیان‌گذاران و توسعه‌دهنده‌گان پلتفرم دیفای امپل‌فروث و به هدف غیرمتمرکز کردن کامل این پلتفرم راه‌اندازه شده است. در نظر داشته باشید که بنیانگذار و مدیر عامل شرکت امپل‌فورث ایوان کو است.

ارز دیجیتال امپل فورث گاورننس توکن با نماد FORTH، در ۲۱ آوریل ۲۰۲۱ با قیمت ۵۴.۴۴ دلار راه‌اندازی شد و در همان روز در صرافی کوین‌بیس لیست شد. 

در حال حاضر ارز دیجیتال FORTH در صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس لیست شده است و قابل معامله و نگهداری نیز است.