فروش و خرید ارز فلاکس FLUX، مشاهده قیمت لحظه ای ارز فلاکس

پایه بازار
undefinedفلاکس
تومان
تبدیل

قیمت ارز فلاکس

در دنیای ارزهای دیجیتال هر بار صحبت از یک رمزارز خاص به میان می‌آید، اصلی‌ترین موضوعی ک اهمیت پیدا می‌کند قیمت آن رمزارز است. ارز فلاکس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قیمت این دارایی دیجیتالی برای افرادی که قصد سرمایه‌گذارای بر روی آن را دارند حائز اهمیت است.

قیمت ارز دیجیتال فلاکس (FLUX) از رویدادهای فاندامنتال بازار کریپتو و همچنین اخبار مربوط به خود پروژه تاثیر می‌پذیرد. به بیان دیگر اخبار مربوط به نتایج پیشروی این پروژه رمزارزی، به میزان عرضه و تقاضای آن توسط سرمایه‌گذاران در بازار تاثیر می‌گذارد. هر چه روند پیشروی پروژه فلاکس با نقشه راه آن مطابقت داشته باشد، گستره کاربرد ارز دیجیتال FLUX نیز وسیع‌تر شده و تقاضا برای خرید و نگهداری آن افزایش می‌یابد؛ همین موضوع منجر به افزایش قیمت ارز فلاکس می‌شود.

از سوی دیگر انتشار هر نوع خبر منفی پیرامون روند توسعه ارز دیجیتال فلاکس، کاهش استقبال از این رمزارز را منجر شده و با تکیه بر قانون عرضه و تقاضا می‌توان دریافت که کاهش تقاضا برای خرید فلاکس (FLUX)، منجر به کاهش قیمت آن خواهد شد.

با مراجعه به تاریخچه قیمت ارز فلاکس می‌توان دریافت که این ارز دیجیتال از آوریل 2022 (اردیبهشت 1401) در یک روند نزولی بلند مدت قرار گرفته و با هر پله ریزش جدید و رسیدن قیمت به سطوح حمایتی، فرصتی برای ورود به معاملات خرید جدید در بازه‌های زمانی مختلف به وجود آورده است.

اگر قصد سرمایه‌گذاری بلند مدت بر روی این پروژه رمزارزی را دارید، می‌بایست در حمایت‌های معتبر قیمت ارز فلاکس، به دنبال تاییدیه‌های ورود به موقعیت‌های خرید باشید تا بتوانید در این حمایت‌ها بهترین قیمت FLUX را بیابید. همچنین می‌توانید در بازه‌های کوتاه مدت و میان مدت، حمایت‌‌ها و مقاومت‌های این رمزارز را بیابید و به نوسان‌گیری از حرکات قیمت بپردازید.

قیمت ارز فلاکس

قیمت لحظه ای ارز فلاکس

عرضه و تقاضا در بازار معاملات FLUX، اصلی‌ترین عاملی است که قیمت لحظه ای ارز فلاکس را مشخص می‌کند. هر چه تقاضا برای خرید این رمزارز بالاتر باشد، قیمت لحظه‌ای آن نیز افزایش یافته و بالعکس اگر فشار فروش FLUX افزایش یابد، قدرت در دست فروشندگان خواهد بود که منجر به کاهش نرخ لحظه‌ای ارز فلاکس می‌شود.

حال احتمالا برایتان سوال پیش می‌آید که چه عواملی در تعیین میزان عرضه و تقاضای این رمزارز ایفای نقش می‌کنند؟ اولین عاملی که می‌تواند منجر به ایجاد پامپ یا دامپ در قیمت لحظه‌ای فلاکس شود، پامپ یا دامپ در قیمت بیت‌کوین است. همانطور که احتمالا می‌دانید، بیت‌کوین برترین دارایی و به نوعی رهبر بازار ارزهای دیجیتال است و قیمت سایر رمزارزها از جمله ارز فلاکس، در همان مسیری حرکت می‌کنند که قیمت بیت‌کوین در حرکت است. بنابراین با افزایش قیمت BTC می‌توانیم انتظار افزایش قیمت در آلت‌کوین‌ها از جمله ارز فلاکس را داشته باشیم. از سوی دیگر دامپ قیمت بیت‌کوین به عنوان دارایی پیشروی بازار، منجر به سقوط قیمت سایر رمزارزها می‌شود که ارز فلاکس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دومین عاملی که به طور حتم قیمت لحظه ای ارز دیجیتال فلاکس را تحت تاثیر قرار می‌دهد، روند پیشروی و انتشار اخبار و گزارش‌های فاندامنتال پیرامون پروژه فلاکس است. انتشار خبرها یا اصطلاحا فاندهای مثبت پیرامون این پروژه، منجر به خوش‌بینی سرمایه‌گذاران نسبت به ارز فلاکس شده و تزریق نقدینگی به بازار آن را به دنبال دارد. واضح است که ورود نقدینگی به بازار یک رمزارز به معنای افزایش تقاضا برای خرید یا به عبارتی ایجاد فشار خرید بوده و منجر به ایجاد رشد قیمتی در آن می‌شود. از سوی دیگر انتشار خبرها و گزارش‌های منفی پیرامون روند پیشروی پروژه فلاکس منجر به از دست رفتن اعتماد سرمایه‌گذارن به این رمزارز شده و با ایجاد فشار فروش در بازار، کاهش قیمت را منجر خواهد شد.

سومین عاملی که تغییرات قیمت لحظه ای ارز فلاکس را موجب می‌شود، رسیدن قیمت به محدوده‌های حمایت و مقاومت است که در مبحث تحلیل تکنیکال ریشه دارد. زمانی که قیمت FLUX به محدوده‌های مقاومتی نمودار این رمزارز نزدیک می‌شود، تمایل افراد برای ورود به موقعیت‌های خرید کاهش یافته و معامله‌گران خود را برای ورود به موقعیت‌های فروش آماده می‌کنند که این موضوع خود بازگشت قیمت از مقاومت را رقم می‌زند و منجر به کاهش قیمت لحظه‌ای رمزارز فلاکس خواهد شد. توجه به حمایت‌های نمودار قیمت نیز به اندازه محدوده‌های مقاومتی، حائز اهمیت است؛ با نزدیک شدن قیمت به حمایت‌های معتبر، عموما معامله‌گران به دنبال تاییدیه‌های ورود به موقعیت خرید هستند. این موضوع از فشار فروش حاکم بر بازار می‌کاهد و منجر به افزایش قیمت لحظه ای ارز فلاکس خواهد شد.

با استفاده از نمودار موجود در قسمت بالایی همین صفحه می‌توانید نرخ لحظه‌ای ارز فلاکس بر پایه تومان و تتر را مشاهده کنید. قیمت ارز فلاکس در صرافی او ام پی فینکس نیز بر اساس اردر بوک و سفارش‌های ثبت شده توسط کاربران تعیین می‌شود. با ورود به صفحه «معامله» و انتخاب بازار «فلاکس - تومان» یا «فلاکس - تتر» نیز می‌توانید به طور همزمان به قیمت لحظه‌ ای فلاکس در صرافی او ام پی فینکس و همچنین نرخ لحظه ای فلاکس در بازار جهانی دسترسی داشته باشید.

خرید ارز فلاکس

همانطور که احتمالا می‌دانید خرید و فروش تمام ارزهای دیجیتال از جمله ارز فلاکس تنها از طریق صرافی‌های رمزارزی امکان‌پذیر است. بنابراین برای خرید ارز فلاکس می‌بایست به یک صرافی ارز دیجیتال معتبر ایرانی یا خارجی که از این رمزارز پشتیبانی می‌کند، مراجعه کنید. اما کدام یک را انتخاب کنیم؟ صرافی ایرانی یا خارجی؟

فعالیت در هر یک از پلتفرم‌های ایرانی و خارجی که در زمینه خرید و فروش رمزارزها فعالیت می‌کنند، مزایای خاص خود را دارند. نقدینگی زیاد و بالا بودن سرعت انجام معاملات خرید و فروش، مهم‌ترین موضوعی است که منجر به جذابیت صرافی‌های خارجی برای معامله‌گران ایرانی می‌شود. اما همواره به خاطر داشته باشید که «امنیت دارایی» مهم‌ترین عاملی است که در انتخاب یک صرافی معتبر برای خرید ارز فلاکس می‌بایست مورد بررسی قرار دهید.

به دلیل تحریم‌های بین‌المللی وضع شده برای ایران، صرافی‌های خارجی معتبر همچون بایننس، فعالیت معامله‌گران ایرانی را ممنوع اعلام کرده‌اند و اگر تشخیص دهند فردی با آی پی ایران در حال فعالیت است، اقدام به بلوکه کردن دارایی او می‌کنند. از سودی دیگر خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های خارجی با استفاده از «تومان» امکان‌پذیر نبوده و لازم است از ارز دیجیتال تتر برای فعالیت در این پلتفرم‌ها استفاده کنید.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که برای داشتن امنیت بیشتر و همچنین راحتی خرید و فروش، از یک صرافی ایرانی معتبر برای انجام معاملات رمزارزی مورد نظرتان استفاده کنید. صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس یکی از برترین پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال در ایران است که ضمن ارائه حداکثر امنیت، قابلیت‌های معاملاتی جذابی به کاربران خود ارائه کرده و از ارز دیجیتال فلاکس نیز پشتیبانی می‌کند. در ادامه نحوه خرید فلاکس در وبسایت و اپلیکیشن او ام پی فینکس را توضیح خواهیم داد.

خرید ارزان ارز فلاکس

خرید ارزان ارز فلاکس برابر است با خرید فلاکس در حمایت‌ها و محدوده‌های کف قیمتی. بنابراین برای خرید ارزان ارز فلاکس لازم است نسبت به مباحث تحلیل تکنیکال نمودارهای قیمتی تسلط نسبی داشته باشید تا بتوانید محدوده‌های انباشت خرید را تشخیص دهید.

کف‌های قیمتی معمولا پس از ریزش‌های سنگین در قیمت شکل می‌گیرند؛ یعنی زمانی که قیمت ارز فلاکس پس از تاثیر پذیرفتن از یک خبر فاندامنتال منفی و یا بازگشت از محدوده‌های مقاومتی، به مقدار قابل توجهی کاهش یافته و به یک محدوده حمایتی معتبر رسیده است.

خرید ارزان ارز فلاکس از دو جهت اهمیت دارد؛ مورد اول این که اگر قصد سرمایه‌گذاری بلند مدت در این پروژه رمزارزی دارید بهتر است در محدوده‌های کف قیمتی اقدام به خرید کنید تا بتوانید مقدار بیشتری از این رمزارز را در پرتفولیوی خود قرار دهید. در چنین شرایطی هر پله ریزش در قیمت، فرصتی جدید برای خرید ارزان ارز فلاکس است.

مورد دوم هم موضوع نوسان‌گیری‌های کوتاه مدت و میان مدت در نمودار قیمت ارز فلاکس است. در صورتی که معامله‌گر هستید می‌توانید در شرایط وقوع اصلاحات عمیق در قیمت، فرصت را غنیمت بدانید و با مشاهده تاییدیه‌های صعودی وارد معاملات خرید با اهداف کوتاه مدت یا میان مدت شوید. در معاملات نوسان‌گیری که در جهت خرید انجام می‌شوند، هر چقدر بتوانید نقطه ورود مناسب‌تری داشته باشید معامله نوسان‌گیری مورد نظر شما با بازدهی و سود بالاتری همراه می‌گردد.

سفارش‌گذاری به روش محدود (Limit) یکی از ابزارهایی است که در داشتن نقطه ورود مناسب می‌تواند کمک شایانی به معامله‌گران بکند تا بتوانند در حمایت‌های مهم و محدوده کف قیمتی، معامله خرید مورد نظرشان را ثبت کنند و نقطه ورود دقیق و بهینه‌ای داشته باشند. صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس امکان اردرگذاری به روش لیمیت را نیز برای کاربران خود فراهم کرده که می‌توانید از این طریق به خرید ارزان ارز فلاکس بپردازید.

خرید ارز فلاکس در او ام پی فینکس

برای خرید ارز فلاکس در صرافی او ام پی فینکس ابتدا لازم است از طریق وبسایت یا اپلیکیشن ثبت نام کرده و برای خودتان یک حساب کاربری ایجاد کرده، آن را شارژ کنید و سپس معامله خرید مورد نظرتان را انجام دهید که در ادامه هر یک از این مراحل را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم.

ثبت نام در او ام پی فینکس از طریق یک ایمیل به راحتی امکان‌پذیر است. پس از ثبت نام وارد صفحه داشبورد خواهید شد و لازم است بر روی دکمه «احراز هویت» بزنید.

احراز هویت در او ام پی فینکس طی سه مرحله و در کمتر از پنج دقیقه تکمیل می‌گردد؛ در مرحله اول احراز هویت می‌بایست اطلاعات هویتی خود را وارد کرده و ایمیل و شماره تلفن همراهتان را نیز تایید کنید. در مرحله دوم احراز هویت می‌بایست شماره کارت بانکی که قصد دارید با استفاده از واریز و برداشت تومانی انجام دهید را وارد کنید. در مرحله آخر نیز نوبت به ارسال تصویر یا ویدئو سلفی می‌رسد. پس از تکمیل این سه مرحله، واحد احراز هویت او ام پی فینکس به صورت آنی اطلاعات ارائه شده توسط شما را بررسی کرده و تایید می‌کند.

پس از آن می‌توانید از تمام قابلیت‌ها و سرویس‌های معاملاتی وبسایت و اپلیکیشن او ام پی فینکس برای معاملات خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله خرید ارز فلاکس استفاده کنید.

پس از احراز هویت، نوبت به شارژ حساب کاربری می‌رسد. در صرافی او ام پی فینکس شما می‌توانید حساب کاربری خود را به دو روش «واریز رمزارزی» و «واریز تومانی» شارژ کنید. اگر در دسته افراد تازه وارد به دنیای معامله‌گری ارزهای دیجیتال هستید، استفاده از روش «واریز تومانی» برای شما بسیار ساده‌تر خواهد بود. با مراجعه به قسمت مربوط به واریز تومانی می‌توانید به راحتی از طریق اتصال به درگاه پرداخت آنلاین بانکی، حساب کاربری خود را شارژ کنید. به این ترتیب می‌توانید وارد یکی از بازارهای «فلاکس - تومان» یا «فلاکس - تتر» شوید و سفارش خرید ارز فلاکس را ثبت کنید.

در بازار «فلاکس - تومان» می‌توانید ارز دیجیتال FLUX را بر پایه تومان خرید و فروش کنید اما در بازار «فلاکس - تتر» پایه بازار، رمزارز تتر است و معاملات خرید و فروش فلاکس بر پایه ارز تتر صورت می‌گیرد. بنابراین لازم است در کیف پول حساب کاربری خود موجودی تتر کافی برای ثبت معامله خرید ارز فلاکس داشته باشید. در ادامه روش خرید فلاکس بر پایه تومان را به صورت جزئی‌تر توضیح می‌دهیم.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی او ام پی فینکس به صورت کلی به دو روش «معامله سریع» و «معامله در بازار» صورت می‌گیرد که هر یک را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم.

خرید ارز فلاکس به روش معامله سریع در او ام پی فینکس

در این روش می‌بایست وارد بخش «خرید و فروش سریع» شوید و سربرگ مربوط به «معامله سریع» را انتخاب کنید. در کادر اول می‌بایست در قسمت «پرداخت می‌کنم» گزینه تومان و در قسمت «دریافت می‌کنم» نیز ارز دیجیتال فلاکس را انتخاب کنید. در نهایت نیز می‌بایست مبلغ خرید را مشخص کرده و روی دکمه «تبدیل» بزنید. به این ترتیب خرید فلاکس به صورت آنی و به قیمت لحظه‌ای بازار برای شما انجام خواهد شد که به راحتی در کیف حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.

خرید ارز فلاکس به روش معامله در بازار او ام پی فینکس

با ورود به بازار معاملات او ام پی فینکس می‌توانید معاملات خرید ارز فلاکس را به روشی پیشرفته‌تر انجام دهید. در این قسمت می‌توانید سفارش خرید فلاکس را به چهار روش سفارش محدود (لیمیت)، سفارش بازار (مارکت)، سفارش حد ضرر (استاپ لیمیت) و سفارش حد ضرر با قیمت بازار (استاپ مارکت) ثبت کنید و معاملات حرفه‌ای‌تری داشته باشید. همچنین در این قسمت می‌توانید به نمودار لحظه‌ای قیمت فلاکس و ابزارهای تحلیل تکنیکال نیز دسترسی داشته باشید.

در سفارش بازار (Market) می‌توانید خرید ارز فلاکس را به صورت آنی و به قیمت لحظه‌ای بازار انجام دهید؛ تنها کافیست مبلغ مورد نظرتان را وارد کنید.

در سفارش محدود (Limit) علاوه‌بر مبلغ سفارش، قیمت آن نیز توسط خود شما مشخص می‌شود. سفارش‌گذاری به روش لیمیت به معامله‌گران کمک می‌کند تا بتوانند نقاط ورود به معامله دقیق‌تری داشته باشند. برای مثال شرایطی را در نظر بگیرید که قیمت در یک روند نزولی قرار گرفته و در حال نزدیک شدن به یک حمایت مشخص است. در این شرایط ممکن است پیش‌بینی و تحلیل شما این باشد که کاهش قیمت در حمایت پیش‌رو متوقف می‌شود و وقت ورود به معامله خرید است.

در این حالت می‌توانید از سفارش محدود استفاده کنید و قیمت معامله خرید فلاکس را در نزدیکی‌های حمایت مورد نظرتان ثبت کنید تا با رسیدن قیمت بازار به آن، خرید فلاکس برای شما صورت گیرد. به بیان ساده‌تر، در سفارش لیمیت شما برای معامله خرید خود محدودیت قیمتی تعیین کرده و قیمت سفارش را خودتان مشخص می‌کنید. یعنی اگر یک سفارش برای خرید 1,000,000 تومان فلاکس در قیمت 16,000 تومان ثبت کنید، این سفارش در تابلو سفارشات صرافی ثبت شده و تنها زمانی تکمیل می‌گردد که سفارش فروش متناظری برای آن در همین قیمت وجود داشته باشد.

سفارش حد ضرر (Stop Limit) نیز نوعی سفارش محدود است که برای آن یک قیمت فعالسازی مشخص شده است. برای مثال اگر یک سفارش خرید در بازار «فلاکس - تومان» ثبت کنید که قیمت توقف آن برابر با 16,000 تومان و قیمت سفارش برابر با 17,000 تومان باشد، زمانی که قیمت فلاکس در بازار او ام پی فینکس به 16,000 تومان برسد، سیستم یک سفارش خرید به قیمت 17,000 تومان برای شما در اردربوک ثبت می‌کند.

سفارش حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market) نوعی سفارش بازار (Market) است که برای آن قیمت فعالسازی مشخص شده است. برای مثال تصور کنید قیمت ارز فلاکس در یک روند صعودی قرار گرفته و تحلیل شما این است که اگر مقاومت پیش‌روی آن شکسته شود، روند صعودی همچنان ادامه می‌یابد. بنابراین می‌توانید یک سفارش خرید به روش استاپ مارکت ثبت کنید تا به محض رسیدن قیمت بازار به عدد مشخص شده، یک سفارش خرید به قیمت لحظه‌ای بازار برای شما انجام شود.

با استفاده از سفارش OCO در او ام پی فینکس نیز می‌توانید دو سفارش لیمیت و سفارش استاپ لیمیت را با یکدیگر ترکیب کرده و مدیریت سرمایه بهینه‌تری داشته باشید. همانطور که مشاهده می‌کنید، تنوع در روش‌های سفارش‌گذاری به شما کمک می‌کند تا خرید ارز فلاکس را به طور حرفه‌ای‌تری انجام دهید.

فروش ارز فلاکس

فروش ارز فلاکس

فروش ارز دیجیتال فلاکس به صرافی او ام پی فینکس نیز به دو روش «معامله سریع» و «معامله در بازار» امکان‌پذیر است. برای فروش ارز فلاکس به روش «معامله سریع» کافیست در قسمت «پرداخت می‌کنم» ارز دیجیتال فلاکس و در قسمت «دریافت می‌کنم» نیز گزینه تومان را قرار دهید و روی دکمه‌ی تبدیل بزنید. به این ترتیب موجودی ارز فلاکس در حساب کاربری شما به صورت آنی و به قیمت لحظه‌ای بازار به تومان تبدیل خواهد شد.

با ورود به بازار معاملات او ام پی فینکس نیز می‌توانید فروش ارز فلاکس را به چهار روش سفارش بازار (Market)، سفارش محدود (Limit)، سفارش حد ضرر (Stop Limit) و سفارش حد ضرر به قیمت بازار (Stop Market) انجام دهید.

در روش سفارش بازار (Market) مشابه با «معامله سریع»، فروش ارز فلاکس به صورت آنی انجام خواهد شد و می‌توانید با مشخص کردن مبلغ سفارش، موجودی ارز فلاکس در حساب کاربری‌تان را به تومان یا تتر تبدیل کنید.

در فروش فلاکس به روش سفارش محدود (Limit) می‌بایست علاوه‌بر مبلغ سفارش، قیمت آن را نیز مشخص کنید. یعنی می‌بایست تعیین کنید که قصد دارید رمزارز فلاکس را در چه قیمتی به فروش برسانید. ثبت سفارش فروش به روش لیمیت ابزاری برای مشخص کردن حد سود برای معاملات خرید قبلی است.

با استفاده از سفارش‌گذاری به روش استاپ لیمیت نیز می‌توانید برای سفارش محدود مورد نظرتان یک قیمت فعالسازی مشخص کنید. برای مثال سفارش استاپ لیمیتی که قیمت توقف آن 17,000 تومان و قیمت سفارش برابر با 17,300 تومان است به این معناست که هر زمان قیمت لحظه‌ای بازار به 17,000 تومان برسد، یک سفارش فروش به قیمت 17,300 تومان برای شما در اردربوک صرافی ثبت می‌شود.

سفارش فروش به روش استاپ مارکت نیز در واقع یک سفارش بازار است که برای آن قیمت فعالسازی مشخص شده است. برای مثال اگر در یک سفارش استاپ مارکت برای فروش فلاکس قیمت توقف را برابر با 17,000 تومان قرار دهید، هر زمان که قیمت ارز FLUX در بازار او ام پی فینکس به 17,000 تومان برسد، موجودی فلاکس در حساب کاربری شما به قیمت لحظه‌ای بازار به فروش رسیده و به تومان تبدیل می‌شود.

با استفاده از سفارش فروش به روش OCO نیز می‌توانید طی یک معامله، دو سفارش لیمیت و استاپ لیمیت را با یکدیگر ترکیب کرده و به طور همزمان برای معامله خرید قبلی خود حد سود و حد ضرر مشخص کنید. برای مثال فرض کنید قیمت فعلی ارز فلاکس برابر با 16,400 تومان بوده و شما پیش از این در محدوده 15,700 تومان، ارز دیجیتال فلاکس را خریداری کرده‌اید. حد سود شما از این معامله محدوده 17,300 تومان و حد ضرر شما نیز محدوده 15,500 تومان است.

در این شرایط می‌توانید یک سفارش فروش فلاکس به روش oco ثبت کنید و قیمت سفارش را برابر با حد سود خود یعنی 17,300 تومان، قیمت توقف را برابر با حد ضرر خود یعنی 15,500 تومان و دومین قیمت سفارش را نیز در محدوده 15,400 تومان قرار دهید. حال اگر قیمت در روند صعودی قرار گیرد و شرایط برای تکمیل معامله اول یعنی فروش فلاکس در محدوده حد سود فراهم باشد، ارز دیجیتال فلاکس در حساب کاربری شما در قیمت 17,300 تومان به فروش می‌رسد.

اما اگر روند صعودی تداوم نیابد و قیمت از همان 16,400 تومان به سمت حد ضرر شما در محدوده 15,500 تومان حرکت کند، معامله دوم یعنی فروش فلاکس در حد ضرر فعال شده و معامله اول لغو می‌گردد. به بیان دیگر با ثبت سفارش فروش فلاکس به روش oco شما دو سفارش لیمیت و استاپ لیمیت را با یکدیگر ترکیب کرده و به طور همزمان برای معامله خود حد سود و حد ضرر مشخص کرده‎‌اید.

توجه داشته باشید که اگر ارز دیجیتال فلاکس را در کیف پول‌های نرم افزاری یا کیف پول سایر صرافی‌ها نگهداری می‌کنید، ابتدا می‌بایست آن را از طریق «واریز رمزارزی» به پلتفرم او ام پی فینکس انتقال دهید تا امکان انجام معامله فروش فلاکس برای شما فراهم شود.

کیف پول ارز دیجیتال ارز فلاکس

کیف پول ارز فلاکس یک ابزار نرم افزاری یا سخت افزاری است که امکان ذخیره و نگهداری این ارز دیجیتال را فراهم کرده است. کیف پول‌های ارز دیجیتال عموما به دو نوع کیف پول گرم (آنلاین) و کیف پول سرد (آفلاین) تقسیم می‌شوند. کیف پول‌های گرم عموما در قالب کیف پول‌های نرم افزاری و تحت وب در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین کیف پول‌های کریپتویی است که از ارز دیجیتال فلاکس نیز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول‌های سرد به اینترنت متصل نبوده و در قالب کیف پول‌های کاغذی و سخت افزاری به صنعت کریپتو معرفی شده‌اند و سطح امنیت بسیار بالاتری دارند. کیف پول لجر (Ledger) در حال حاضر به عنوان یکی از برترین کیف پول‌های سخت افزاری در جهان محسوب شده و امکان ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال فلاکس را نیز فراهم کرده است.

نام نوع کیف پول نحو استفاده
تراست ولت (Trust Wallet) گرم (نرم افزاری) رایگان
متامسک (Metamask) گرم (تخت وب) رایگان
آیم توکن (imToken) گرم (نرم افزاری) رایگان
لجر (Ledger) سرد (سخت افزاری) پولی

همچنین لازم به ذکر است که هر حساب کاربری در صرافی او ام پی فینکس برای تمام رمزارزهایی که در این صرافی پشتیبانی می‌شوند، دارای کیف پول رمزارزی می‌باشد. کیف پول کاربران در وبسایت و اپلیکیشن او ام‌ پی‌ فینکس به صورت کاملا اختصاصی پیاده‌سازی شده‌ و تمام دارایی کاربران به صورت آفلاین و درون کیف پول‌های سرد ذخیره و نگهداری می‌شود. بنابراین هیچ خطری مبنی بر هک یا از دست رفتن دارایی، سرمایه کاربران را مورد تهدید قرار نمی‌دهد.

بنابراین با عضویت در صرافی او ام پی فینکس شما به راحتی می‌توانید حساب کاربری کاربری خود را به صورت تومانی و با اتصال به درگاه آنلاین بانکی شارژ کنید، سپس به خرید ارز دیجیتال فلاکس بپردازید و با اطمینان خاطر آن را درون کیف پول حساب کاربری خود نگهداری کنید. هر زمان هم قصد فروش آن را داشتید، می‌توانید با استفاده از انواع روش ثبت سفارش، موجودی ارز فلاکس در حساب کاربری‌تان را به تومان تبدیل کرده و در صورت تمایل از طریق کارت بانکی خود درخواست برداشت ثبت کنید.

کارمزد خرید و فروش ارز فلاکس

کارمزد خرید و فروش ارز فلاکس

کارمزد خرید و فروش ارز فلاکس در صرافی او ام پی فینکس متناسب با سطح کاربری شما و حجم معاملات یک ماه اخیر حساب کاربری‌تان تعیین شده و بین 0.2 درصد تا 0.35 درصد متغیر است. کارمزد معامله در او ام پی فینکس از ارز تبدیلی کسر می‌گردد؛ مثلاً اگر موجودی تومانی خود را به ارز فلاکس تبدیل کنید، کارمزد شما به صورت درصدی از ارز فلاکس و اگر تبدیل FLUX به تومان داشته باشید، کارمزد به صورت درصدی از تومان کسر می‌گردد. با مراجعه به قسمت تاریخچه معاملات در حساب کاربری خود نیز می‌توانید جزئیات مقدار دقیق کارمزد هر یک از معاملات انجام شده را مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که کارمزد تمام معاملاتی که با استفاده از ربات‌های معامله‌گر ارز دیجیتال در صرافی او ام پی فینکس (ربات سفارش‌گذار، ربات اسپات گرید، ربات اینفینیتی گرید) ثبت می‌شوند، برای همه کاربران و فارغ از سطح کاربری آن‌ها برابر با 0.1 درصد است. بنابراین برای خرید ارز فلاکس با کمترین کارمزد می‌توانید از ربات‌های معامله‌گر او ام پی فینکس استفاده کنید.

ارز فلاکس چیست؟

ارز فلاکس با نماد FLUX، رمزار بومی اکوسیستم فلاکس است که در زمینه توسعه بیشتر و بهنیه‌تر برنامه‌های غیرمتمرکز در بلاک‌چین فعالیت می‌کند. این رمزارز بر روی شبکه اتریوم و شبکه بایننس اسمارت چین ایجاد شده و از استانداردهای ERC-20 و BEP20 پیروی می‌کند. این رمزارز مطابق با الگوریتم اثبات کار (POW) حاصل می‌شود؛ بنابراین یک رمزارز قابل استخراج است. هدف اصلی این پروژه رمزارزی آن است که با ارائه خدمات جذاب در حیطه محاسبات غیر متمرکز، زمینه‌ساز پیشرفت و تحول اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا اصطلاحا dAppها باشد.

وایت پیپر ارز فلاکس

اکوسیستم فلاکس در وایت پیپر ارائه شده از سوی تیم توسعه پروژه، خود را به عنوان یک «شبکه محاسباتی غیرمتمرکز» معرفی می‌کند و قرار است راه حل‌هایی برای افزایش سرعت در امور مختلف بلاک‌چین ارائه کند. این پروژه رمزارزی ابتدا در قالب یک هارد فورک از ZCash شروع به کار کرد و با عنوان «Zelcash» شناخته می‌شد. اما در 27 مارس 2021 (7 فروردین 1400) به فلاکس (FLUX) تغییر نام یافت؛ بنابراین در برخی وبسایت‌ها و پلتفرم‌های کریپتویی ممکن است از این رمزارز با نام ZEL نیز یاد کنند.

آینده ارز فلاکس

آینده ارز فلاکس

رمزارز FLUX توکن بومی شبکه فلاکس است و مسیر پیش‌ روی ارز فلاکس به طور مستقیم به روند تکامل و توسعه پروژه و کل اکوسیستم فلاکس وابسته است. هر چقدر این پروژه بتواند در مسیر رسیدن به اهداف توسعه خود عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد، کاربرد رمزارز FLUX نیز افزایش یافته و این خود عاملی برای بیشتر شدن تقاضا در بازار این رمزارز است.

اکوسیستم FLUX طی سه سال گذشته علی رغم حاکم بودن یک اتمسفر منفی بر کل بازار رمزارزها، تواست در راستای اهداف توسعه خود گام‌های قابل توجهی بردارد و به هدف نهایی خود یعنی «ساخت نسل بعدی قدرت محاسباتی غیر متمرکز» نزدیک‌تر شود. تحلیلگران پلتفرم پرایس پردیکشن (priceprediction.net) پیش‌بینی کرده‌اند که ارز فلاکس تا سال 2030 میلادی، سقف قیمتی جدیدی را ثبت خواهد کرد.

تیم توسعه دهنده ارز فلاکس

دنیل کلر (Daniel Keller)، تادیس کمنتا (Tadeas Kmenta) و پارکر هانی من (Parker Honeyman) سه هم بنیان‌گذار اصلی در اکوسیستم فلاکس هستند. دنیل کلر هم اکنون در سمت مدیر ارشد استراتژی فلاکس (CSO)، تادیس کمنتا در سمت مدیر ارشد فناوری (CTO) و پارکر هانی من نیز در سمت  مدیر ارشد عملیات (COO) قرار گرفته‌اند.

سوالات متداول

دنیل کلر (Daniel Keller) به عنوان بنیان‌گذار اصلی پروژه فلاکس شناخته می‌شود. 

ارز فلاکس در سال 2018 در قالب هاردفورک ZCash به بازار معرفی شد و در سال 2021 به فلاکس تغییر نام یافت. 

برای خرید ارز دیجیتال فلاکس می‌بایست به یک صرافی ارز دیجیتال معتبر که از این رمزارز پشتیبانی می‌کند، مراجعه کنید.

صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس یکی از معتبرترین پلتفرم‌های ایرانی برای خرید و فروش ارز فلاکس است که ضمن ارائه ابزارهای کاربردی معاملاتی، استانداردهای امنیتی بالایی را نیز برای محافظت از دارایی کاربران به کار می‌گیرد. 

تنها ایردراپ ارز فلاکس در سال 2018 انجام شد و پس از دیگر هیچ ایردراپی از سوی تیم توسعه دهنده فلاکس برگزار نشده است. 

بله. شما می‌توانید پس از ثبت نام و احراز هویت در پلتفرم او ام پی فینکس، به راحتی ارز فلاکس را بر پایه تومان و تتر خرید و فروش کنید.