اثبات کار اتریوم (ETHW) EthereumPoW

پایه بازار
undefinedاتریوم اثبات کار
تومان
تبدیل
 • اتریوم اثبات کار - تومان 0.66%

  معامله
  168,893
 • اتریوم اثبات کار - تتر 0.58%

  معامله
  2.945

قیمت ارز اثبات کار اتریوم

ارز دیجیتال ETHW چیست؟

پس از اجرای رویداد مرج اتریوم در تاریخ 6 سپتامبر سال 2022 میلادی (6 شهریور 1401)، فرایند استخراج اتریوم به طور کامل متوقف شد و الگوریتم بلاک چین اتریوم از اثبات کار (POW) به اثبات سهام (POS) تغییر یافت. بنابراین کاربران می‌توانند از این پس با استیک کردن یا سپرده‌گذاری اتریوم (ETH)  به کسب درآمد از ارز دیجیتال اتریوم بپردازند. پس از رویداد به روزرسانی مرج اما یک ماینر چینی به نام Chandler Guo که خواستار ادامه‌دار بودن استخراج اتریوم بود، ایده ایجاد یک فورک از بلاک چین اتریوم را مطرح کرد که همچنان از مکانیسم اثبات کار استفاده می‌کند و آن را ارز اتریوم اثبات کار (ETHW) نامید. صرافی‌های بزرگی همچون بایننس و کوین بیس از ارز ETHW استقبال کردند و هم اکنون امکان خرید ETHW و فروش آن در برخی صرافی‌های مطرح دنیا همچون صرافی Kucoin، صرافی Coinbase و صرافی Crypto.com فراهم شده است.

ارز دیجیتال ETHW چگونه کار می‌کند؟

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، ارز دیجیتالETHW  به عنوان یک فورک جدید از بلاک چین اتریوم ایجاد شده که با عنوان EthereumPOW شناخته می‌شود و با استفاده از الگوریتم اثبات کار (POW) به فرایند استخراج ادامه خواهد داد. این توکن در شهریور 1401 به بازار رمزارزها اضافه شد و توسط پلتفرم های بزرگی همچون بایینس و کوین بیس مورد حمایت قرار گرفت.

استخراج ارز دیجیتال ETHW (اتریوم اثبات کار)

ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار (ETW) با مکانیسم POW در فورک جدید بلاک چین اتریوم یا همان EthereumPOW به دست می‌آید. به بیان دیگر ماینرها می‌توانند با حل مسائل و چالش‌های ریاضی به استخراج ETHW بپردازند و از این طریق در اعتبارسنجی تراکنش‌ها و شبکه ایفای نقش کنند. در مقابل استخراج ارز دیجیتال ETHW، پاداش‌هایی در قالب ارز دیجیتال ETHW به ماینرها داده می‌شود. بنابراین افراد می‌توانند در کنار خرید ETHW به استخراج آن نیز به منظور کسب درآمد بپردازند.

تفاوت ETH و ETHW

پس از رویداد مرج اتریوم در شهریور 1401، بلاک چین اتریوم به دو نسخه تبدیل شد:

 • ETH  که از الگوریتم اجماع (POS) استفاده می‌کند.
 • ETHW  که از الگوریتم قدیمی‌تر یعنی همان اثبات کار (POW) استفاده می‌کند.

ماینرهای ETHW با حل مسائل پیچیده ریاضی به تامین امنیت در شبکه EthereumPOW می‌پردازند و از این طریق پاداش‌هایی در قالب توکن های ETHW دریافت می‌کنند. در حالی که در بلاک چین اتریوم که هم اکنون با مکانیسم اثبات سهام (POS) فعالیت می‌کند، اعتباردهندگان می‌بایست ارزهای اتریوم (ETH) خود را برای کسب درآمد از بلاک چین اتریوم به اشتراک بگذارند و اصطلاحا به استیک اتریوم (ETH) بپردازند.

ارز اثبات کار اتریوم چیست

آینده ارز دیجیتال ETHW

ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار با نماد ETHW هم اکنون ( مهرماه 1401) در حوالی 8 دلار در حال معامله است. Chandler Guo، ماینر چینی ارائه دهنده طرح فورک اثبات کار اتریوم، معتقد است ارزش ETHW با ارزش ETH برابر خواهد شد و طی ده سال آینده رشدی 100 برابری برای قیمت ETHW پیش‎بینی کرد.

خرید ETHW

اگر قصد خرید ETHW و سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارید، می‌بایست از طریق صرافی های ارز دیجیتال به خرید بیت کوین، خرید اتریوم، خرید ETHW و سایر آلت کوین ها بپردازید. ابتدا می‌بایست صرافی مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از ثبت نام و احراز هویت در آن، به خرید ETHW یا هر ارز دیجیتال دیگری که در نظر دارید بپردازید. در حال حاضر صرافی های بزرگی همچون  Kucoin، Coinbase و Crypto.com و همچنین برخی صرافی های ایرانی همچون صرافی او ام پی فینکس، بستر خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار را به همراه قیمت ارز ETHW  فراهم کرده‌اند. با ثبت نام و احراز هویت در یکی از این صرافی‌ها می‌توانید به خرید ETHW بپردازید. لازم به ذکر است که صرافی‌های خارجی عموما قوانین پیچیده‌ای برای احراز هویت کاربران در نظر می‌گیرند و به دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران وضع شده است، اقدام به بلوکه کردن دارایی کاربرهایی می‌کنند که با آی پی ایران در حال فعالیت هستند. به همین منظور توصیه می‌شود تا برای حفظ امنیت دارایی خود، از پلتفرم‌های داخلی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنید. او ام پی فینکس، اولین صرافی ارز دیجیتال با قابلیت حساب دمو و ربات تریدر در ایران است که امکان خرید ETHW  و سایر ارزهای دیجیتال را بر پایه تومان و تتر فراهم کرده است. در ادامه به توضیح چگونگی خرید ETHW در صرافی او ام پی فینکس می‎‌پردازیم.

نحوه خرید ETHW

برای خرید ارز دیجیتال ETHW ابتدا می‌بایست در پلتفرم او ام پی فینکس ثبت نام کنید و پس از تکمیل مراحل احراز هویت، نسبت به خرید ETHW یا هر رمزارز دیگری که در نظر دارید اقدام کنید.

شارژ کیف پول برای خرید ETHW

پس از تکمیل مراحل احراز هویت می‌توانید با مراجعه به بخش کیف پول، حساب خود را به صورت تومانی و با اتصال به درگاه بانکی شارژ کرده و به صورت آنی در بازار تومان یا تتر به خرید رمزارز ETHW بپردازید.

ورود به بازار معاملات ETHW

پس از شارژ کیف پول می‌توانید با استفاده از قابلیت "خرید و فروش سریع" یا "معامله" به خرید ETHW در صرافی او ام پی فینکس بپردازید. در معامله به روش "خرید و فروش سریع" می‌توانید ارز دیجیتال ETHW را به صورت آنی بر پایه تومان یا تتر و بدون نیاز به ورود به بازار معاملات و تنها با یک کلیک، خرید و فروش کنید. کافیست مبلغ مورد نظر خود را در قسمت مربوطه وارد کنید. با ورود به بازار معاملات ETHW نیز می‌توانید قیمت لحظه ای ETHW را مشاهده کرده، با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال، پیشبینی خود را نسبت به قیمت ارز دیجیتال ETHW پیاده‌سازی کنید و با استفاده از روش‌های "سفارش بازار" و "سفارش محدود" به خرید ETHW در بازار "اتریوم اثبات کار – تومان" یا بازار گاتریوم اثبات کار – تتر" بپردازید.

خرید ارز اثبات کار اتریوم

کیف پول ارز دیجیتال ETHW

برای نگهداری ارز دیجیتال ETHW می‌بایست از یک کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنید. کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری متعددی برای نگهداری و ذخیره بیت کوین و آلت کوین‌ها ایجاد شده‌اند که می‌توانید مناسب‌ترین کیف پول را با در نظر گرفتن ابعاد گوناگون استفاده از آن انتخاب کنید. کیف پول های سخت افزاری سطح امنیت بسیار بالایی را برای دارایی های دیجیتالی فراهم می‌کنند. اگر قصد دارید حجم بالایی از ارزهای دیجیتال را در برای مدت زمان طولانی نگهداری کنید، می‌توانید از کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس استفاده کنید. اگر معامله گر هستید و استراتژی شما ترید در تایم فریم‌های پایین است، می‌توانید از کیف پول های نرم افزاری دسکتاپ یا موبایل برای نگهداری ارزهای دیجیتال استفاده کنید. کیف پول تراست ولت یکی از محبوب ترین کیف پول های نرم افزاری موبایلی برای نگهداری ارزهای دیجیتال است. صرافی او پی فینکس نیز تمام دارایی کاربران را در کیف پول های آفلاین ذخیره کرده و هیچ خطری مبنی بر هک یا از دست رفتن دارایی، سرمایه شما را تهدید نمی‌کند. بنابراین می‌توانید پس از خرید ETHW در پلتفرم او ام پی فینکس، آن را با خاطری آسوده در کیف پول داخلی خود نگهداری کنید.

سوالات متداول