مسترکارت مسافرتی تنها کارتی که به آن نیاز دارید

hero illustration

خرید از پایانه‌های فروشگاهی

با مسترکارت مسافرتی امکان خرید از تمام پایانه‌های فروشگاهی را در سفر خود به ترکیه یا سایر کشورها خواهید داشت. این کارت‌ها قابلیت پرداخت مگنتی، بدون تماس و با استفاده از چیپ را دارا هستند.

درگاه پرداخت بین‌المللی

شما می‌توانید برای تکمیل پرداخت‌های آنلاین بین‌المللی از مسترکارت مسافرتی اختصاصی خود استفاده کنید. برای مثال، خرید آنلاین از فروشگاه‌ها، پرداخت هزینه‌ آزمون‌های زبان خارجی و سایر موارد با استفاده از مسترکارت مسافرتی امکان‌پذیر خواهد بود.

برداشت وجه از دستگاه‌های خودپرداز

با وجود مسترکارت مسافرتی، دیگر نیازی به حمل وجه نقد در سفرهای خارجی خود نخواهید داشت. شما می‌توانید به راحتی با استفاده از مسترکارت مسافرتی و مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز، به وجه نقد مورد نیاز خود در سفر دسترسی داشته باشید.

خدمات ویژه مسترکارت مسافرتی

خرید اشتراک ماهیانه اسپاتیفای با مسترکارت به همراه 60 درصد بازگشت وجه

خرید اشتراک ماهیانه یوتیوب با مسترکارت مسافرتی به همراه 60 درصد بازگشت وجه

هر خرید از استارباکس با مسترکارت مسافرتی به همراه 4 درصد بازگشت وجه

خرید اشتراک ماهیانه نتفلیکس با مسترکارت مسافرتی به همراه 60 درصد بازگشت وجه

مراحل دریافت کارت

 • 1

  مطالعه شرایط و قوانین مسترکارت

  first step of get master card
 • 2

  ثبت‌نام در او‌ام‌پی فینکس

  second step of get master card
 • 3

  احراز هویت در او‌ام‌پی فینکس

  third step of get master card
 • 4

  تکمیل اطلاعات و ارسال عکس صفحه اول پاسپورت

  fourth step of get master card
 • 5

  انتخاب کارت و پرداخت هزینه

  fifth step of get master card
 • 6

  دریافت کارت به صورت حضوری یا فوری

  sixth step of get master card
 • 7

  افزودن کارت در داشبورد

  seventh step of get master card
 • 1

  مطالعه شرایط و قوانین مسترکارت

  first step of get master card
 • 2

  ثبت‌نام در او‌ام‌پی فینکس

  second step of get master card
 • 3

  احراز هویت در او‌ام‌پی فینکس

  third step of get master card
 • 4

  تکمیل اطلاعات و ارسال عکس صفحه اول پاسپورت

  fourth step of get master card
 • 5

  انتخاب کارت و پرداخت هزینه

  fifth step of get master card
 • 6

  دریافت کارت به صورت حضوری یا فوری

  sixth step of get master card
 • 7

  ثبت اطلاعات کارت در داشبورد

  seventh step of get master card

سوالات متداول

یک کارت اعتباری معتبر از نوع prepaid می‌باشد که در تراکنش‌های بین‌المللی همچون برداشت وجه از دستگاه‌های خودپرداز خارج کشور، خرید از پایانه‌های فروشگاهی سراسر دنیا و پرداخت در درگاه‌های بین‌المللی قابل استفاده است.

تمامی کاربران او ام ‌پی فینکس که مراحل احراز هویت خود را تکمیل کرده‌اند می‌توانند جهت دریافت مسترکارت مسافرتی اقدام کنند. توجه داشته باشید که برای احراز هویت مستر کارت، تاریخ انقضای پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه باشد.

ابتدا می‌بایست از طریق وبسایت یا اپلیکیشن او ام پی فینکس ثبت نام کرده و احراز هویت حساب کاربری خود را تکمیل کنید. پس از آن می‌بایست وارد قسمت مستر کارت شوید و از طریق پاسپورت دارای تاریخ انقضا، احراز هویت کنید. در نهایت نیز می‌توانید مستر کارت مورد نظرتان را انتخاب کرده و از طریق اتصال به درگاه پرداخت بانکی آن را خریداری کنید.

برای دریافت مستر کارت خریداری شده دو روش وجود دارد: 1) تحویل فوری 2) احراز هویت حضوری در ترکیه و دریافت مستر کارت. پس از احراز هویت پاسپورت در داشبورد مستر کارت، می‌توانید انتخاب کنید که مستر کارت خود را در آدرس دلخواهتان تحویل بگیرید یا برای دریافت آن شخصا به شهر استانبول بروید و به آدرسی که در حساب کاربری شما درج شده مراجعه کنید و پس از امضای قرارداد، مستر کارت خود را تحویل بگیرید.

خیر. مستر کارت تنها به مالک اصلی آن تحویل داده می‌شود.

خیر. مستر کارت تنها به دارنده آن تحویل داده شده و یک مدرک هویتی نیز در زمان تحویل از فرد درخواست می‌شود.

بله هر مسترکارت مسافرتی با نام مالک اصلی آن صادر می شود.

در حال حاضر دو روش برای شارژ مستر کارت وجود دارد. 1) می‌توانید مستر کارت خود را با اتصال به درگاه بانکی به صورت تومانی در لحظه شارژ کنید. 2) می‌توانید مستر کارت خود را با مراجعه حضوری به تمام بانک‌های ترکیه شارژ کنید.

کارمزد شارژ مسترکارت ۳ درصد بوده و کارمزد برداشت از لیر به تومان نیز مجددا ۳ درصد محاسبه می‌شود.

بله. با مراجعه به داشبورد مستر کارت در حساب کاربری خود می‌توانید از طریق اتصال به درگاه آنلاین بانکی، مستر کارت خود را به صورت تومانی در همان لحظه شارژ کنید.

در حال حاضر امکان نقل و انتقال بین‌المللی به دلیل عدم پشتیبانی این کارت‌ها از شبکه سوییفت امکان‌پذیر نبوده و امکان واریز وجه تنها از کشور ترکیه وجود دارد.

در حال حاضر فقط از بانک‌های کشور ترکیه می‌توانید به مستر کارت خود واریز وجه داشته باشید.

پنج سال. تاریخ انقضای مستر کارت بر روی آن درج شده است.

بله. شما می‌توانید با ورود به داشبورد مدیریتی مستر کارت در پلتفرم او ام پی فینکس، موجودی آن را به صورت تومانی در حساب بانکی خود دریافت کنید.

نرخ تبدیل به صورت لحظه‌ای از سوی شبکه مستر کارت تعیین شده که با جستجوی عبارت MasterCard exchange rate در گوگل می‌توانید نرخ‌های تبدیل را مشاهده کنید.

بله. 3D Secure از طریق پیامک برای کاربر ارسال می‌گردد.

به محض اینکه کارت خریداری شده در داشبورد حساب کاربری افزوده شود، فعال خواهد شد.

سقف تراکنش ماهیانه، جنس کارت و مقادیر کش بک در انواع مختلف مستر کارت تفاوت داشته که در توضیحات هر یک از کارت‌ها قابل مشاهده است.

به منظور مسدود کردن مستر کارت لازم است به پشتیبانی او ام پی فینکس مراجعه کنید. پس از مسدود شدن کارت نیز می‌بایست مجددا درخواست کارت جدید را ثبت بفرمایید و هزینه صدورکارت را بپردازید. لازم به ذکر است که موجودی کارت مفقود شده به کارت جدید انتقال می‌یابد.

خرید مستر کارت مسافرتی در ایران

صرافی دانش بنیان او ام پی فینکس امکان خرید مستر کارت اختصاصی را برای کاربران خود فراهم کرده و شما می‌توانید از طریق یک پرداخت اینترنتی ساده، مستر کارت اختصاصی با نام خودتان را به راحتی خریداری کنید، آن را به صورت آنلاین شارژ کنید و در انجام تراکنش‌های مختلف همچون خرید از پایانه‌های فروشگاهی خارج کشور، پرداخت آنلاین در درگاه‌های بین‌المللی و برداشت وجه از دستگاه‌های خودپرداز خارج کشور آن را به کار بگیرید.

مستر کارت چیست؟

خرید آنلاین از وبسایت‌ها یا اپلیکیشن‌های ایرانی به راحتی از طریق اتصال به درگاه آنلاین بانکی امکان‌پذیر بوده و شما می‌توانید با داشتن یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب، به سادگی تراکنش پرداخت آنلاین خود را انجام دهید. حال اگر بخواهید در یک وبسایت یا اپلیکیشن خارجی پرداخت آنلاین انجام دهید چطور؟

اگر قصد خرید از وبسایت‌های خارجی همچون آمازون (Amazon)، ایبی (eBay) یا خرید اشتراک از پلتفرم‌هایی مثل یوتیوب (YouTube)، اسپاتیفای (Spotify) یا تریدینگ ویو (Tradingview) را داشته باشید یا حتی بخواهید در آزمون‌های بین‌المللی همچون آیلتس یا GRE ثبت نام کنید، آیا باز هم می‌توانید از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب در ایران برای انجام این تراکنش‌های پرداخت استفاده کنید؟

همانطور که احتمالا می‌دانید پرداخت در درگاه‌های بین‌المللی از طریق کارت‌های بانکی ایرانی امکان‌پذیر نبوده و لازم است روش‌های دیگری را برای انجام تراکنش‌های پرداخت این چنینی به کار بگیرید. یکی از ساده‌ترین و کم‌دردسرترین روش‌ها برای انجام تراکنش‌ در درگاه‌های پرداخت بین‌المللی استفاده از مستر کارت (MasterCard) است.

مستر کارت یک کارت اعتباری بین المللی بوده که با در اختیار داشتن آن می‌توانید تراکنش‌های مورد نظرتان را برای خرید از وبسایت یا اپلیکیشن‌های خارجی به راحتی انجام دهید. این کارت اعتباری در اکثر کشورهای جهان پشتیبانی می‌شود و با استفاده از آن می‌توانید در درگاه‌های بین المللی به راحتی پرداخت آنلاین داشته باشید.

مستر کارت‌ها در دستگاه‌های خودپرداز (ATM) اکثر کشورها نیز پشتیبانی می‌شوند و شما می‌توانید در سفرهایتان به خارج از کشور، به راحتی از این کارت‌های اعتباری برای خرید از پایانه‌های فروشگاهی و یا برداشت وجه از دستگاه‌های خودپرداز استفاده کنید.

حال برای آن که بتوانید با استفاده از این مستر کارت‌ها به راحتی و بدون محدودیت، تراکنش‌های پرداخت خود را انجام دهید، می‌بایست ابتدا یک مستر کارت خریداری کنید. پلتفرم او ام پی فینکس قابلیتی را فراهم کرده تا کاربران بتوانند به راحتی از طریق یک پرداخت اینترنتی ساده در درگاه بانکی، مستر کارت اختصاصی خود را خریداری کرده، آن را شارژ کنند و در انجام تراکنش‌های بین المللی از آن استفاده کنند.

انواع مستر کارت

به صورت کلی مستر کارت‌ها به دو دسته مستر کارت مجازی و مستر کارت فیزیکی تقسیم می‌شوند. مستر کارت‌های مجازی همانطور که از نامشان پیداست، شکل و نمود فیزیکی ندارند. اما مستر کارت‌های فیزیکی به صورت کارت اعتباری به همراه مشخصات در اختیار افراد قرار می‌گیرند.

صدور مستر کارت فیزیکی نسبت به مستر کارت مجازی زمان‌برتر است. مستر کارت‌های فیزیکی به راحتی قابل شارژ بوده؛ به این معنا که پس از خرید مستر کارت فیزیکی می‌توانید آن را برای دفعات متعدد شارژ کرده و در تراکنش‌های پرداختی خود به کار بگیرید. اما مستر کارت مجازی قابل شارژ نبوده و پس از اتمام موجودی مستر کارت می‌بایست مستر کارت جدیدی خریداری کنید.

دیگر تفاوت مستر کارت مجازی و مستر کارت فیزیکی در آن است که روی مستر کارت فیزیکی، نام صاحب کارت حک می‌شود اما در مستر کارت‌های مجازی نام صاحب کارت روی آن درج نمی‌گردد.

خرید هر یک از انواع مستر کارت فیزیکی یا مجازی از طریق شرکت‌ها و پلتفرم‌های مختلف در سراسر دنیا امکان‌پذیر بوده و به تناسب نیاز خود می‌توانید مستر کارت مورد نظرتان را خریداری کنید. مستر کارتی که پلتفرم او ام پی فینکس به کاربران خود ارائه می‌کند، از نوع فیزیکی بوده و کاربران می‌توانند با ثبت نام و احراز هویت از طریق وبسایت یا اپلیکیشن او ام پی فینکس، درخواست خرید مستر کارت فیزیکی اختصاصی خودشان را ثبت کنند.

پلتفرم او ام پی فینکس در حال حاضر از دو نوع مستر کارت فیزیکی پشتیبانی می‌کند: مستر کارت پلاتینیوم و مستر کارت VIP که در ادامه تفاوت‌های این دو مستر کارت را توضیح خواهیم داد. دقت کنید که هر دوی این مستر کارت‌ها از نوع Prepaid بوده و بر پایه کیف پول لیر هستند.

مستر کارت پلاتینیوم او ام پی فینکس

قیمت مستر کارت پلاتینیوم برابر با ۱۵۰دلار بوده که معادل تومانی آن نیز در صفحه داشبورد مستر کارت در حساب کاربری قابل مشاهده است. سقف تراکنش ماهانه در این نوع مستر کارت برابر با ۱۰,۰۰۰ دلار و سقف برداشت روزانه آن نیز برابر با ۲,۰۰۰ دلار است. جنس مستر کارت پلاتینیوم PVC بوده و موارد استفاده متعددی همچون دستگاه‌های خودپرداز در سایر کشورها، خرید از دستگاه‌های پوز خارج کشور، پرداخت در درگاه‌های بین‌المللی، خرید شارژ موبایل و پرداخت قبوض و رزرو هتل با تخفیف داشته و از سرویس کش بک نیز برخوردار است.

مستر کارت VIP او ام پی فینکس

قیمت مستر کارت VIP برابر با ۴۲۰ دلار بوده که معادل تومانی آن نیز قابل مشاهده است. سقف تراکنش ماهیانه مستر کارت VIP برابر با ۱۰۰,۰۰۰ دلار و سقف برداشت روزانه آن نیز برابر با ۵,۰۰۰ دلار است. جنس مستر کارت VIP از متال بوده و موارد استفاده گوناگونی همچون دستگاه‌های خودپرداز سایر کشورها، خرید از دستگاه‌های پوز در سراسر جهان، خرید از درگاه‌های پرداخت بین‌المللی، خرید شارژ موبایل و پرداخت قبوض، رزرو هتل با تخفیف، خرید گیفت کارت، پین و ووچر داشته و از سرویس کش بک نیز برخوردار است.

چرا مستر کارت؟

اصلی‌ترین دلیلی که افراد را مجاب به خرید مستر کارت می‌کند، انجام تراکنش‌های پرداخت در سطح جهان است که اگر اهل سفر به خارج کشور و یا اهل خرید کالا و خدمات از پلتفرم‌های غیر ایرانی باشید، خرید مستر کارت نخستین اقدامی است که می‌‌بایست برای سهولت تراکنش‌های پرداخت خود انجام دهید. همانطور که در قسمت‌های قبل نیز اشاره شد، کارت‌های بانکی ایران برای پرداخت در درگاه‌های آنلاین بین‌المللی قابل استفاده نیستند. همچنین امکان استفاده از این کارت‌ها برای برداشت وجه از دستگاه‌های خود پرداز (ATM) سایر کشورها نیز وجود ندارد. بنابراین اگر قصد خرید کالا از وبسایت‌های خارجی همچون آمازون (Amazon) یا قصد خرید اشتراک از پلتفرم‌هایی همچون یوتیوب (YouTube)، اسپاتیفای (Spotify)، تریدینگ ویو (Tradingview)، پلی استیشن (PS) یا ثبت نام در آزمون‌های بین‌المللی و یا هر پلتفرم دیگری را دارید می‌توانید تراکنش پرداخت مورد نظرتان را با استفاده از مستر کارت اختصاصی خودتان به راحتی انجام دهید. اگر اهل مسافرت به خارج از کشور هستید، با داشتن یک مستر کارت فیزیکی می‌توانید به راحتی از پایانه‌های فروشگاهی سر تا سر دنیا خرید کنید، از دفاتر هواپیمایی خارجی بلیط تهیه کنید، در کشورهای مختلف رزرو هتل انجام دهید و یا از دستگاه‌های خودپرداز سایر کشورها وجه نقد دریافت کنید.

کاربرد مستر کارت در پرداخت‌های جهانی

همانطور که احتمالا می‌دانید تحریم‌های وضع شده علیه ایران، انجام تراکنش‌های پرداخت بین‌المللی را برای ایرانیان با چالش‌هایی مواجه ساخته و افراد ایرانی قادر نیستند از کارت‌های بانکی خود در کشوری به جز ایران برای انجام تبادلات مالی استفاده کنند. یکی از روش‌های پرداختی که در اکثر کشورهای جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد و از امنیت کافی نیز برخودار است، پرداخت با مستر کارت است. در اختیار داشتن یک مستر کارت شما را قادر می‌سازد تا ضمن حضور داشتن در داخل ایران، در وبسایت‌ها یا اپلیکیشن‌های غیرایرانی به راحتی پرداخت آنلاین انجام دهید. برای مثال اگر می‌خواهید در یک آزمون بین‌المللی همچون آیلتس ثبت نام کنید، یا اگر می‌خواهید از وبسایتی همچون نتفلیکس (Netflix) حق اشتراک خریداری کنید و یا اگر می‌خواهید یک کارت اعتباری معتبر برای انجام تراکنش‌های مالی خود در سایر کشورها در اختیار داشته باشید، داشتن یک مستر کارت فیزیکی همچون مستر کارت او ام پی فینکس می‌تواند این نیازها را برای شما برآورده کند تا تمامی تراکنش‌های مالی خود را با سهولت و اطمینان کامل انجام دهید.

مستر کارت بهتر است یا ویزا کارت

مستر کارت (MasterCard)، ویزا کارت (Visa Card)، امریکن اکسپرس (American Express)، یونیون پی (UnionPay) همگی روش‌هایی برای انجام امور پرداخت در سطح بین‌الملل هستند که در حال حاضر توسط افراد بسیاری در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این میان مستر کارت و ویزا کارت کاربرد گسترده‌تری دارند که در ادامه مهم‌ترین تفاوت‌های میان این دو کارت اعتباری را توضیح می‌دهیم. مستر کارت و ویزا کارت تفاوت بنیادین چندانی با یکدیگر نداشته و عمدتا در مزیت‌ها و قابلیت‌هایی که به استفاده‌کنندگان خود ارائه می‌دهند، متفاوتند. دقت کنید که شرکت‌های ویزا کارت و مستر کارت صادرکننده‌ی این کارت‌های اعتباری نیستند بلکه صدور این کارت‌ها بر عهده بانک‌ها قرار داده شده و از همین رو ممکن است مزایای ارائه شده به صاحب کارت نیز بر حسب نوع بانک صادر کننده‌ی آن متفاوت باشد. بنابراین در زمان انتخاب میان مستر کارت و ویزا کارت باید به بانک صادر کننده‌ی آن توجه داشته باشید تا از تمام قابلیت‌ها، مزایا و شرایط استفاده از آن مطلع شوید. به بیان دیگر ویژگی‌های جزئی مستر کارت یا ویزا کارت توسط بانک صادرکننده‌ی آن مشخص شده و هر بانکی برای صدور مستر کارت یا ویزا کارت از استانداردهای مختص به خودش پشتیبانی می‌کند و همین موضوع منجر به بروز تفاوت در مستر کارت یا ویزا کارت می‌شود. یکی از تفاوت‌های میان مستر کارت و ویزا کارت که در اکثر مواقع مشاهده می‌شود، سرویس «محافظت از قیمت» است که توسط مستر کارت به کاربران ارائه می‌شود، اما ویزا کارت معمولا از آن پشتیبانی نمی‌کند. سرویس محافظت از قیمت در مستر کارت به این صورت است که اگر کالایی را به مبلغ مشخصی خریداری کنید و تا حداکثر 60 روز بعد از خرید، مبلغ آن کالا کاهش یپدا کند، مستر کارت این اختلاف قیمت را به شما پرداخت نموده تا از ضرر جلوگیری نماید. اما به صورت کلی لازم است در نظر داشته باشید که ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و مزایای ارائه شده به استفاده‌کنندگان مستر کارت یا ویزا کارت از سوی بانک‌های صادرکننده آن‌ها مشخص می‌شود. بنابراین قبل از تهیه ویزا کارت یا خرید مستر کارت لازم است ویژگی‌ها و شرایط استفاده از آن را به دقت مطالعه کنید.

چگونه مستر کارت بگیریم؟

برای خرید مستر کارت پلاتینیوم و یا مستر کارت VIP از پلتفرم او ام پی فینکس ابتدا می‌بایست از طریق وبسایت یا اپلیکیشن ثبت نام کرده و احراز هویت حساب کاربری خود را تکمیل کنید.

1- ثبت نام و احراز هویت در او ام پی فینکس

ثبت نام در او ام پی فینکس به راحتی از طریق یک ایمیل کاربری امکان‌پذیر بوده و پس از ارائه یک ایمیل کاربری و تعیین رمز عبور برای حساب خود، به صفحه داشبورد منتقل خواهید شد. در صفحه داشبورد می‌بایست روی دکمه «احراز هویت» کلیک کنید و مراحل را به ترتیب پیش ببرید.

در مرحله اول احراز هویت می‌بایست ایمیل و شماره تلفن همراه خود را تایید کنید. سپس لازم است شماره ملی، تاریخ تولد و آدرس محل سکونت خود را وارد کرده و یک مدرک شناسایی حاوی شماره ملی (کارت ملی، گواهینامه، کارت پایان خدمت، شناسنامه) بارگذاری کنید. دقت کنید که شماره تلفن همراه و شماره ملی وارد شده می‌بایست به خود صاحب حساب تعلق داشته باشد.

در مرحله دوم احراز هویت می‌بایست شماره کارت بانکی که قصد دارید واریز و برداشت تومانی حسابتان را با استفاده از آن انجام دهید، وارد کنید. در مرحله سوم نیز می‌بایست یک تصویر یا ویدئو سلفی با محتوای تعهدنامه برای استفاده از خدمات او ام پی فینکس بارگذاری کنید.

به این ترتیب مراحل احراز هویت حساب کاربری تکمیل شده و از سوی واحد پشتیبانی او ام پی فینکس برای تایید حساب با شما تماس برقرار می‌شود. حالا حساب کاربری شما در او ام پی فینکس تایید شده و می‌توانید درخواست خرید مستر کارت را ثبت کنید. توجه داشته باشید که برای خرید مستر کارت از او ام پی فینکس لازم است ابتدا از طریق پاسپورت خود احراز هویت کنید که در ادامه مراحل آن را توضیح خواهیم داد.

2- احراز هویت مستر کارت در او ام پی فینکس

ابتدا می‌بایست در صفحه داشبورد حساب کاربری روی گزینه «مستر کارت» بزنید. در صفحه جدید گزینه‌ی «خرید مستر کارت» را انتخاب کنید و مراحل احراز هویت پاسپورت را به ترتیب پیش ببرید.

در مرحله اول می‌بایست شرایط و قوانین خریداری مستر کارت را به دقت مطالعه کرده و پس از فعال کردن تیک مربوط به «موافقت با شرایط و قوانین» روی گزینه «مرحله بعد» بزنید. در این مرحله یک کد تایید برای شما پیامک می‌شود که لازم است آن را در کادر مربوطه وارد کنید.

در مرحله دوم می‌بایست نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت خود را مطابق با اطلاعات ثبت شده در پاسپورت وارد کنید و روی «ارسال اطلاعات» بزنید. در ادامه مجددا یک کد تایید برای شما از طریق ایمیل ارسال می‌شود که لازم است آن را در کادر مربوطه وارد کنید.

دقت کنید که اگر تاریخ انقضای پاسپورت شما کمتر از ۶ ماه باشد، احراز هویت مستر کارت برای حساب کاربری شما تایید نخواهد شد.

در مرحله سوم ابتدا شهر محل سکونت خود را انتخاب کرده و سپس آدرس دقیق خود را به زبان انگلیسی در یک خط تایپ کنید و روی «ارسال اطلاعات» بزنید. دقت کنید که آدرس نوشته شده توسط شما نباید دارای کاراکترهای خاص باشد.

در مرحله آخر نیز لازم است یک تصویر واضح از پاسپورت خود بارگذاری کنید و روی «ارسال اطلاعات» بزنید. توجه داشته باشید که سایز تصویر انتخابی شما از 2 مگابایت کمتر باشد.

هم اکنون می‌توانید مستر کارت مورد نظر خود را انتخاب کرده و با اتصال به درگاه آنلاین بانکی آن را خریداری کنید. دقت کنید که قبل از انجام فرایند پرداخت می‌بایست نحوه دریافت مستر کارت را انتخاب کنید.

در حال حاضر کاربران به دو روش می‌توانند مستر کارت خریداری شده را تحویل بگیرند: دریافت درب منزل و مراجعه حضوری به آدرس ارائه شده در شهر استانبول کشور ترکیه.

اگر تمایل داشته باشید مستر کارت خود را در ایران و در آدرس دلخواهتان دریافت کنید، می‌بایست آدرس مورد نظر را وارد کنید تا مستر کارت شما به همان آدرس ارسال شود. پس از خرید کارت، احراز هویت پاسپورت شما مورد بررسی قرار گرفته و طی 24 ساعت تایید خواهد شد. یک روز پس از تایید احراز هویت نیز مستر کارت برای شما از طریق پست ارسال می‌شود. دقت کنید که به همراه مستر کارت، قرارداد مشخصی نیز برای شما ارسال می‌شود که لازم است قسمت‌های مربوطه را امضا کرده و تصاویر قرارداد را برای پشتیبانی او ام پی فینکس ارسال کنید.

با مراجعه به شهر استانبول در کشور ترکیه نیز می‌توانید به صورت حضوری احراز هویت کرده و پس از امضای قرارداد، مستر کارت خود را تحویل بگیرید. آدرس محل مراجعه نیز در داشبورد مستر کارت برای شما قرار داده شده است.

نکته دیگری که می‌بایست در نظر داشته باشید این است که تا زمانی که مستر کارت مورد نظرتان را خریداری نکنید، احراز هویت پاسپورت شما مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

چگونه مستر کارت را شارژ کنیم؟

در داشبورد مستر کارت در حساب کاربری خود در او ام پی فینکس می‌توانید به راحتی مستر کارت خریداری شده را از طریق اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی به صورت تومانی شارژ کرده و یا موجودی آن را در حساب بانکی خود به صورت تومانی برداشت کنید. با مراجعه حضوری به بانک‌های کشور ترکیه نیز می‌توانید مستر کارت خود را به صورت مستقیم بر پایه لیر شارژ کنید.

مستر کارت برای ایرانیان

پلتفرم او ام پی فینکس قابلیتی را فراهم کرده تا کاربران ایرانی بتوانند با احراز هویت از طریق پاسپورت خود به سادگی مستر کارت تهیه کنند. برای خرید مستر کارت او ام پی فینکس کافیست ابتدا مراحل احراز هویت از طریق پاسپورت را تکمیل کنید و سپس بنا به نیاز خود، یکی از دو نوع مستر کارت پلاتینیوم یا مستر کارت VIP را انتخاب کرده و با اتصال به درگاه پرداخت آنلاین بانکی، آن را خریداری کنید.

پس از آن می‌توانید مستر کارت خریداری شده را به انتخاب خود در آدرس پستی مشخصی در ایران و یا با مراجعه حضوری به کشور ترکیه تحویل بگیرید. همچنین می‌توانید آن را از طریق داشبورد حساب کاربری خود در او ام پی فینکس به صورت تومانی و در لحظه شارژ کرده و برای انجام تراکنش‌های پرداخت در درگاه‌های بین‌المللی از آن استفاده کنید.