فروش و خرید ارز سینتتیکس SNX، مشاهده قیمت لحظه ای ارز سینتتیکس

پایه بازار
undefinedسینتتیکس
تومان
تبدیل

قیمت ارز سینتتیکس

سینتتیکس (Synthetix / SNX) کار خود را در قالب یک پروژه استیبل کوین به‌نام هاون (Havven) شروع کرد و در بحبوحه بازار خرسی سال 2018، این پروژه به‌طور اساسی تغییر یافت و به یک پروتکل ویژه صدور دارایی‌های ترکیبی یا توکن‌های “Synth” تبدیل شد. جامعه پروژه سینتتیکس مکانیزم‌های متعددی را طراحی و اجرا کردند که امروزه در حوزه دیفای (DeFi) از آن‌ها به‌عنوان یک استاندارد استفاده می‌شود. سینتتیکس که اکنون به یکی از فعال‌ترین و اصلی‌ترین تولیدکنندگان بلاک در شبکه اتریوم تبدیل شده، یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر دیفای نیز به‌شمار می‌آید. از آن جایی که فرآیندهای مختلف در این شبکه به توکن بومی آن یعنی ارز SNX وابسته هستند، رشد فعالیت‌ها در این شبکه رابطه مستقیم با قیمت ارز سینتتیکس خواهد داشت.


SNX یک رمزارز است و ارزش‌گذاری و قیمت ارز سینتتیکس در بازارهای مربوطه تعیین می‌شود. از این رو و با توجه به نحوه عملکرد پروتکل سینتتیکس، نوسانات قیمت ارز سینتتیکس بر عرضه در گردش دارایی‌های ترکیبی (Synths) این شبکه تاثیر می‌گذارد. مثلاً در صورت افزایش قیمت ارز SNX، شبکه به‌طور خودکار توکن‌های SNX بیشتری را آزاد می‌کند که نیازی به وثیقه قراردادن آن‌ها برای توکن‌های synth فعلی نیست. سپس این عرضه جدید را قفل کرده تا برای صدور توکن‌های جدید synth استفاده شوند. به این ترتیب، سطح نقدینگی در این پروتکل افزایش یافته و کاربران می‌توانند راحت‌تر به معاملات خود در این شبکه بپردازند. در نتیجه این موارد، به مرور زمان قیمت ارز سینتتیکس افزایش خواهد یافت.

ارز سینتتیکس (SNX) Synthetix

قیمت لحظه ای ارز سینتتیکس

مهم‌ترین معیار برای ارزش‌گذاری بر ارز دیجیتال سینتتیکس SNX، این مسئله است که توکن‌های synth در این پلتفرم با استفاده از ارز SNX تولید می‌شوند. عملکرد این پروژه به این شکل است که کاربران از طریق پلتفرم سینتتیکس، می‌توانند دارایی‌هایی را معامله کنند که در هیچ شبکه بلاک چینی وجود ندارند. همچنین، از این پروتکل برای ساخت شاخص‌هایی نظیر شاخص دیفای (DeFi Index) استفاده می‌شود که عملکرد قیمتی مجموعه‌ای از دارایی‌های این حوزه را مورد بررسی قرار می‌دهد. به این ترتیب، کاربردپذیری بیشتر این رمزارز منجر به رشد قیمت لحظه ای ارز سینتتیکس می‌شود.


تبدیل دارایی‌های ترکیبی این پلتفرم یا همان توکن‌های synth، به این شکل است که مثلاً هنگام تبدیل این توکن‌ها به نسخه رمزارز بیت کوین در این پلتفرم (sBTC)، محاسبات مربوطه از طریق یک خوراک داده قیمت (Price Feed) توسط یک اوراکل (Oracle) انجام می‌شوند؛ سپس طبق نتیجه، توکن‌های sBTC به کاربر مربوطه ارائه می‌شوند. تیم توسعه‌دهنده پروژه Synthetix معتقد است که مزیت این سیستم، عدم نیاز به پردازش سفارش‌های سنگین یا یک صرافی جهت تبدیل ارزها به یکدیگر است. کاربران قادرند در هر زمانی معاملات خود را طبق قیمت‌های ارائه‌شده انجام دهند و نیازی به صبرکردن جهت تکمیل سفارش خود ندارند. چنین ویژگی، منجر به جذب کاربران بیشتری به‌صورت روزانه به این پلتفرم شده که قیمت لحظه ای ارز سینتتیکس را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.


یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر نرخ لحظه ای سینتتیکس SNX، امکان قفل‌کردن سرمایه و کسب سود از طریق استیک ارز SNX است. کاربران با فعالیت خود در این زمینه، شرایط بهتری را برای تولید توکن‌های synth ایجاد کرده و به تامین امنیت این شبکه نیز کمک می‌کنند و در ازای آن، پاداش دریافت می‌کنند.
ناگفته نماند که نمودار قیمت لحظه ای ارز سینتتیکس در قسمت بالای همین صفحه برای شما موجود است. همچنین، می‌توانید با مراجعه به صفحه «معامله» این رمزارز در «بازارها»، به ابزارهای تحلیل تکنیکال سنیتتیکس SNX و نمودار قیمت سینتتیکس در تایم فریم‌های 1 روزه، ساعتی و . . . دسترسی داشته باشید.

خرید ارز سینتتیکس

خرید ارز سینتتیکس

ارز دیجیتال سینتتیکس SNX جزء 100 رمزارز برتر بازار است و به‌دلیل عملکرد خوب این پروژه، در صرافی‌های معتبر زیادی مانند بایننس (Binance) و کوکوین (KuCoin) و همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز از جمله یونی‌سواپ (Uniswap)، امکان خرید ارز سینتتیکس SNX وجود دارد. اما اکثر کاربران ساکن ایران، ممکن است هنگام استفاده از این پلتفرم‌ها با مشکل‌هایی از قبیل پیچیدگی فرآیندها و تحریم‌های بین‌‌المللی مواجه شوند.


از این رو، پیشنهاد می‌شود که مشابه با سرمایه‌گذاری، ابتدا تحقیقات خود را در مورد یک پلتفرم داخلی معتبر کامل کنید و سپس از این طریق، خرید ارز سینتتیکس را انجام دهید.

خرید ارزان ارز سینتتیکس

چنانچه قصد خرید ارزان ارز سینتتیکس را دارید، توصیه می‌شود که به تحلیل تکنیکال ارز SNX و بررسی عوامل فاندامنتال این پروژه بپردازید تا بتوانید بهترین نقطه ورود در قیمت سینتتیکس را پیدا کنید. شما می‌توانید در صرافی او ام پی فینکس، به ابزارهای معاملاتی، انواع سفارش‌گذاری و نمودار قیمت سینتتیکس دسترسی داشته باشید تا پس از انجام تحلیل و بررسی، به خرید ارزان ارز سینتتیکس طبق صلاحدید خود بپردازید.


پس از ایجاد حساب کاربری و تکمیل احراز هویت، امکان خرید و فروش سینتتیکس با کمترین کارمزد و مبالغ برای شما امکان‌پذیر خواهد بود.

خرید ارز سینتتیکس در او ام پی فینکس

برای خرید ارز سینتتیکس در او ام پی فینکس، ابتدا باید یک حساب کاربری بسازید و فرآیند احراز هویت خود را تکمیل کنید. این مراحل با ارائه یک شماره تلفن و کارت شناسایی معتبر و با حضور کارشناسان مربوطه، در کمتر از چند دقیقه تکمیل می‌شوند و حساب کاربری شما برای خرید ارز سینتتیکس در او ام پی فینکس آماده خواهد شد. سپس از طریق پرداخت تومان با استفاده از کارت بانکی و یا ارسال تتر (USDT) به کیف پول، باید حساب کاربری خود را جهت خرید ارز دیجیتال شارژ کنید. در این‌جا می‌توانید طبق روش‌های زیر، خرید ارز سینتتیکس در او ام پی فینکس را انجام دهید.


معامله سریع: اگر برای خرید ارز دیجیتال سینتتیکس SNX نیازی به قیمت دقیق و نمودار لحظه ای ارز سینتتیکس ندارید، می‌توانید سفارش خرید خود را از صفحه «داشبورد» در بخش «معامله سریع» ثبت کنید. در این قسمت، ارز پرداختی را تومان (IRT) یا تتر (USDT) و ارز دریافتی را سینتتیکس (SNX) انتخاب کنید و پس از واردکردن مقادیر مربوطه، تنها کافی است روی دکمه «تبدیل» بزنید تا خرید ارز سینتتیکس با قیمت لحظه ای بازار برای شما انجام شود.


معامله در بازار: چنانچه برای خرید توکن SNX نیاز به تحلیل تکنیکال قیمت و یک نقطه ورود دقیق دارید، توصیه می‌شود که به بخش «معامله» این رمزارز از صفحه «بازارها» بروید. در این صفحه، نمودار لحظه ای قیمت سینتتیکس به‌همراه سایر ابزارهای تحلیل و بررسی برای شما موجود است و می‌توانید با ثبت سفارش بازار (Market)، سفارش محدود (Limit)، سفارش با حد ضرر (Stop Limit) یا سفارش حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market)، به خرید ارز سینتتیکس در او ام پی فینکس بپردازید.

فروش ارز سینتتیکس

فروش ارز سینتتیکس فرآیندهایی مشابه با خرید این رمزارز در او ام پی فینکس دارد. به این ترتیب، شما می‌توانید با مراجعه به بخش «معامله سریع» یا «معامله در بازار»، به فروش ارز سینتتیکس بپردازید. در بخش معامله سریع، ارز پرداختی را توکن SNX و ارز دریافتی را تومان یا تتر انتخاب می‌کنید و پس از تعیین مقادیر مد نظر خود، دکمه «تبدیل» را زده تا سفارش فروش سینتتیکس با قیمت لحظه ای و به‌صورت آنی تکمیل شود.


به همین شکل در صفحه معامله این رمزارز، می‌توانید با در اختیار داشتن ابزارهای معاملاتی و نمودار لحظه ای ارز سینتتیکس، یکی از سفارش‌های بازار، محدود، حد ضرر یا حد ضرر با قیمت بازار را برای فروش توکن SNX ثبت کنید.

کیف پول ارز دیجیتال سینتتیکس

کیف پول ارز دیجیتال سینتتیکس

کیف پول ارز دیجیتال سینتتیکس شما باید با شبکه اتریوم و استاندارد ERC-20 سازگاری داشته باشد. از آن جایی که اتریوم، یکی از بزرگترین و پرکاربردترین بلاک چین‌های حال حاضر دنیا است، پیداکردن یک کیف پول ارز دیجیتال سینتتیکس کار دشواری نخواهد بود. همان‌طور که می‌دانید، کیف پول ارز دیجیتال در دو دسته سخت‌افزاری یا سرد (Hardware / Cold Wallet) و نرم‌افزاری یا گرم (Software / Hot Wallet) ارائه می‌شود و استفاده از آن، به اهداف مالی و میزان سرمایه ارز دیجیتال شما بستگی دارد.


کیف پول‌های سخت‌افزاری که بهترین نمونه‌های فعلی آن‌ها، برندهای لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) محسوب می‌شوند، به‌دلیل قابلیت عملکرد آن‌ها به‌صورت آفلاین، بالاترین سطح امنیت را دارند. اما برای استفاده از آن‌ها باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید و یک تجربه پایه در ارسال و دریافت رمزارزها و فعالیت در این بازار داشته باشید. کیف پول ارز دیجیتال سینتتیکس از نوع سرد، برای افراد باتجربه، سرمایه‌های سنگین و نگهداری رمزارز در بازه بلندمدت مناسب است.


اما گزینه آسان‌تر و عموماً رایگان، کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند. این نرم‌افزارها قابلیت دانلود و نصب رایگان روی گوشی‌های هوشمند و کامپیوترها را دارند و از میان برترین نمونه‌های آن‌، می‌توان به تراست ولت (Trust Wallet)، متامسک (MetaMask) و اکسودوس (Exodus) اشاره کرد. در این نوع کیف پول ارز دیجیتال سینتتیکس، رابط کاربری و فرآیند ارسال و دریافت رمزارز راحت‌تر بوده و ویژگی‌هایی نظیر صرافی غیرمتمرکز را در خود دارند؛ اما در مقایسه با کیف پول‌های سرد، به‌دلیل اتصال آنلاین به اینترنت امنیت کمتری داشته و مناسب افراد کم‌تجربه با سرمایه کمتر و نگهداری در کوتاه‌مدت هستند.

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال سینتتیکس

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال سینتتیکس یا هر رمزارزی در پلتفرم او ام پی فینکس، طبق سطح کاربری فرد تعیین می‌شود. به این شکل که مثلاً یک کاربر با سطح «پلاتینیوم»، برای خرید و فروش ارز سینتتیکس 0.2 درصد از حجم سفارش خود را به‌عنوان کارمزد پرداخت می‌کند.


در صورت استفاده از ربات معامله‌گر او ام پی فینکس نیز، کارمزد خرید و فروش ارز سینتتیکس 0.1 درصد در نظر گرفته می‌شود و فعال‌سازی ربات معامله‌گر، شامل هیچ هزینه‌ای نمی‌شود. با مراجعه به صفحه «کارمزدها»، میزان کارمزد خرید و فروش سینتتیکس SNX در تمام سطوح کاربری را مشاهده کنید.

ارز سینتتیکس چیست؟

ارز سینتتیکس چیست

سینتتیکس (Synthetix) یک پروتکل صدور دارایی‌های ترکیبی یا توکن‌های “Synth”، مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. توکن های synth مشابه با دارایی‌های سنتی موجود در بازار مشتقات (Derivatives)، یک نوع ابزار مالی محسوب شده که بر اساس استاندارد ERC-20 اتریوم و در قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) این شبکه، البته در پلتفرم سینتتیکس، مورد استفاده قرار می‌گیرند. توکن های synth در واقع تغییرات قیمت و میزان سود یا زیان یک دارایی را بدون نیاز به خرید آن دارایی، به شما ارائه می‌کنند. توکن های synth متشکل از رمزارزها، شاخص‌ها و دارایی‌های فیزیکی واقعی مانند طلا و . . . هستند که تحت شبکه سینتتیکس و در صرافی غیرمتمرکز (DEX) بومی این پلتفرم به‌نام کونتا (Kwenta) معامله می‌شوند.


تمام این توکن‌ها از طریق استیک (سپرده‌گذاری / Stake) ارز سینتتیکس SNX ساخته شده و برای هرکدام، یک وثیقه 600 درصدی تا 750 درصدی در نظر گرفته می‌شود که این نرخ را جامعه مدیریتی این پروژه مشخص می‌کند. در نهایت، این نرخ توسط فرد سپرده‌گذار و از طریق مینت (Mint) یا سوزاندن (Burn) توکن‌های “sUSD” (توکن دلاری پلتفرم سینتتیکس) تنظیم می‌شود.


زمانی که شما ارز سینتتیکس SNX را استیک کرده و توکن sUSD را مینت می‌کنید، یک بدهی مطابق با میزان توکن‌های sUSD برای شما تعیین می‌شود که با سوزاندن آن‌ها، می‌توانید سرمایه استیک‌شده خود را برداشت کنید. این بدهی که نشان‌دهنده نسبتی از مجموع بدهی تمام کاربران در پلتفرم سینتتیکس نیز است، در قالب توکن sUSD نمایش داده می‌شود و مطابق با میزان عرضه توکن‌های synth و نرخ تبدیل (Exchange Rate) آن‌ها در پلتفرم، کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. فرض کنید نیمی از توکن‌های synth پلتفرم، توکن‌های ترکیبی اتریوم یا sETH هستند و قیمت اتریوم دو برابر شده است؛ به این ترتیب، مجموع تمام بدهی‌ها و میزان بدهی هر سپرده‌گذار، به نسبت یک‌چهارم افزایش پیدا می‌کنند.


به‌دلیل این نحوه توزیع بدهی‌ها در این پلتفرم، نقش سپرده‌گذاران ارز سینتتیکس شبیه به یک «استخر متشکل از طرفین قراردادها و معاملات» در برابر معاملات موجود است. این یعنی که شما در تبادل توکن‌های synth نیازی به یک طرف مقابل جهت انجام معامله خود ندارید و تبدیل این توکن‌ها، مستقیماً توسط یک قرارداد هوشمند انجام می‌شود. در این سیستم، ریسک‌های مرتبط با طرف مقابل معامله (Counterparty) و اسلیپج (تفاوت قیمت سفارش و قیمت انجام‌شده / Slippage) وجود ندارد و نقدینگی لازم شبکه برای انجام معاملات، همیشه به میزان کافی وجود دارد.


ناگفته نماند که شما می‌توانید با استیک ارز سینتتیکس SNX، در صورتی که وثیقه خود را در سطح قابل قبول آن حفظ کنید، دو نوع پاداش دریافت کنید که یکی پاداش استیکینگ شما در قالب ارز دیجیتال SNX و دیگری کارمزدهای صرافی از معاملات توکن های synth در قالب توکن sUSD است.


در شبکه سینتتیکس برای نشان‌دادن قیمت صحیح دارایی مربوط به هر توکن synth، از اوراکل‌های غیرمتمرکز (Decentralized Oracles) استفاده می‌شود که در واقع پروتکل‌هایی مبتنی بر قرارداد هوشمند هستند که به جست‌و‌جو و ارائه قیمت دارایی‌ها در بازارهای جهانی می‌پردازند. به این ترتیب شما با خرید یا تبادل توکن‌هایی synth، گویی دارایی مربوطه را خرید و فروش و معامله می‌کنید. بنابراین، شبکه و ارز سینتتیکس با صدور توکن‌های synth، برای معامله‌گران عادی بازار ارزهای دیجیتال دسترسی به دارایی‌هایی نظیر طلا، نقره و . . . را فراهم کرده و امکان معامله سریع و بهینه آن‌ها مطابق با بازارهای جهانی را به‌وجود آورده است.


توکن های synth با رمزارزها و توکن کالاها مانند پکس گُلد از کمپانی پکسوس (Paxos PAX Gold / PAXG) تفاوت دارند. شما با خرید ارز دیجیتال PAXG که پشتوانه و ذخایر آن با فلز طلا تشکیل شده است، در واقع اقدام به خرید طلا کرده‌اید و کمپانی پکسوس آن طلا را برای شما نگهداری می‌کند؛ در حالی که خرید توکن طلای سینتتیکس که نماد sXAU را به خود می‌گیرد، به این معنی نیست که شما طلا خریده‌اید و صرفاً با محوریت قیمت این دارایی، معاملات خود را انجام می‌دهید.


از آن جایی که توکن های synth پلتفرم سینتتیکس تحت بلاک چین اتریوم صادر می‌شوند، می‌توانید از آن‌ها در دیگر اپلیکیشن‌های دیفای (DeFi) مانند کرو (Curve)، یونی سواپ (Uniswap) و . . . نیز استفاده کنید. شما با به‌کارگیری توکن‌های خود در این پلتفرم‌ها نقدینگی (Liquidity) ایجاد کرده و در ازای آن پاداش دریافت می‌کنید. یکی از مهم‌ترین دستاوردهایی که توسط پلتفرم و ارز سینتتیکس SNX رقم خورده، همین مسئله تامین نقدینگی بین پروتکل‌های دیفای و بلوغ بیشتر بازار رمزارزها است.

وایت پیپر ارز دیجیتال سینتتیکس

وایت پیپر ارز دیجیتال سینتتیکس Synthetix، اصلی‌ترین عملکرد این پلتفرم را تامین نقدینگی برای معامله انواع دارایی‌ها، اعم از سنتی و دیجیتال، معرفی کرده است. تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها و پروتکل‌های مختلف به‌صورت روزافزون از جریان سرمایه و نقدینگی که سینتتیکس ارائه کرده استفاده می‌کنند و در این بین، سپرده‌گذاران (Stakers)، کارمزد این معاملات را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. وایت پیپر ارز دیجیتال سینتتیکس، بخش‌های مختلف پروژه و شبکه Synthetix را به‌شرح زیر عنوان کرده است:

  • پروتکل سینتتیکس (Synthetix Protocol): مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند که با همکاری سیستم مدیریتی سینتتیکس (Synthetix Governance)، اقدام به تامین نقدینگی و ایجاد مشتقات مالی (Derivatives) برای دارایی‌های گوناگون می‌کنند.

  • رابط کاربری استیکینگ سینتتیکس (Synthetix Staking Interface): یک پلتفرم تحت وب که اتصال کاربر به پروتکل استیکینگ سینتتیکس و سایر محصولات مالی موجود را تسهیل کرده است.
  • دائو یا سیستم مدیریتی سینتتیکس (Synthetix Governance): یک انجمن متشکل از نمایندگان منتخب که وظیفه مدیریت شبکه و پلتفرم سینتتیکس را بر عهده دارند. این نمایندگان که در سینتتیکس ارز SNX را استیک کرده، در چهار گروه اسپارتان (Spartan)، خزانه (Treasury)، سفیر (Ambassador) و هیئت اعطای امتیازات (Grants Council) دسته‌بندی شده‌اند.
  • شرکا و همکاران سینتتیکس (Synthetix Partners & Integrators): پروتکل‌هایی که در این بخش از سینتتیکس لیست شده‌اند، با ادغام پلتفرم خود با محصولات و نقدینگی ارائه‌شده توسط سینتتیکس، برای کاربران محصولات و کاربردهایی متنوع ایجاد کرده‌اند.
  • اکوسیستم جامع سینتتیکس (The Greater Synthetix Ecosystem): پروتکل‌هایی زیادی هستند که توسط جامعه پروژه سینتتیکس طراحی شده و یا با این پروژه از نزدیک همکاری دارند. برخی از این پروتکل‌ها شاید مستقیماً با نقدینگی پلتفرم سینتتیکس ادغام نشده باشند، اما عملکرد مرتبط و نزدیکی با این پلتفرم دارند.

در ادامه وایت پیپر ارز دیجیتال سینتتیکس، شبکه سینتتیکس در قالب یک لایه نقدینگی غیرمتمرکز (Decentralized Liquidity Layer) روی بلاک چین‌های اتریوم (Ethereum) و اپتیمیزم (Optimism) معرفی شده که نقش آن، تامین نقدینگی پروتکل‌های دیفای در این شبکه‌ها است. سپرده‌گذاران در سینتتیکس با سرمایه خود اقدام به تامین نقدینگی در شبکه و ارائه وثیقه برای توکن‌های synth می‌کنند که در ازای آن، پاداش‌های استیکینگ و کارمزد تراکنش‌ها را دریافت می‌کنند. از این نقدینگی برای انجام معاملات توکن های synth و معاملات فیوچرز (Perpetual Futures) با قیمت‌هایی ارائه‌شده توسط اوراکل‌ها استفاده می‌شود و به این ترتیب، نیاز برای تابلو سفارشات (Order Book) و حضور یک طرف مقابل برای انجام معامله (Counterparty)، از بین رفته و نقدینگی در تمام این بازارها موجود است که باعث حذف مکانیزم اسلیپج (Slippage) نیز می‌شود.


وایت پیپر ارز دیجیتال سینتتیکس نوشته که نقدینگی موجود در این شبکه برای دو نوع دارایی synth مورد استفاده قرار می‌گیرد: توکن‌های اسپات و فیوچرز synth. توکن‌های اسپات synth قیمت دارایی‌های موجود در تمام بازارها از قبیل رمزارزها، ارزهای فیات (Fiat) و کالاها را نمایش می‌دهند و به کاربر اجازه داده بدون خرید واقعی این دارایی‌ها، بتواند معاملات آن‌ها را در قالب توکن synth انجام دهد. از سویی دیگر، پلتفرم پِرپس (Perps) یک صرافی غیرمتمرکز برای انجام معاملات فیوچرز توکن های synth بوده که با استفاده از نقدینگی موجود در شبکه سینتتیکس، نقش طرف مقابل معاملات کاربران را ایفا کرده و کارمزدهای بسیار کمی را اعمال می‌کند.

آینده ارز دیجیتال سینتتیکس

آینده ارز دیجیتال سینتتیکس

سینتتیکس بخش بزرگی از سال 2019 را جز برترین پروژه‌های حوزه دیفای بود و در انتهای این سال، اعلام کرد که ساختار پروژه خود را به یک مدیریت غیرمتمرکز تغییر خواهد داد. این پروژه سال 2020 را با معرفی استیبل کوین خود با نماد sUSD و با ویژگی‌های لگو پول (Money Lego) در حوزه دیفای آغاز و یک پلتفرم معاملاتی مارجین (Margin) به‌نام “bZx” معرفی کرد. اما مهم‌ترین ویژگی که در آینده ارز دیجیتال سینتتیکس تاثیر زیادی گذاشت، امکان معامله سهام کمپانی‌ها مانند تسلا (Tesla)، اپل (Apple) و . . . تحت شبکه اتریوم بود که فضای دیفای را نیز، کاملاً متحول ساخت.


قراردادهای هوشمند در پروژه سینتتیکس جز پیچیده‌ترین میان نمونه‌های مشابه هستند و طراحی و اجرای چنین فناوری پیشرفته‌ای با سطح امنیت بالا، بدون شک کار آسانی نیست. سینتتیکس از ابتدای آغاز به کار خود در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای)، همیشه مانند یک راهبر و پیشرو عمل کرده و این کار را از طریق توکن‌های synth خود انجام داده که معامله‌گران کریپتو را قادر ساخته تا معاملات ارزهای فیات و دارایی‌های سنتی را نیز انجام دهند. این ویژگی نوآورانه یکی از نقاط قوت این پروژه بوده و ظاهراً در آینده ارز دیجیتال سینتتیکس، تاثیر به‌سزایی می‌گذارد.


با این حال، سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال سینتتیکس SNX و شرکت در فرآیندهای استیکینگ شاید به کمی آموزش، تحقیق و مطالعه، به‌ویژه پیرامون مقررات استیکینگ و نحوه عملکرد بازار مشتقات (Derivatives) نیاز داشته باشد. این پروژه یک موقعیت سرمایه‌گذاری خوب به نظر می‌رسد، اما باید ابتدا با جزئیات پروژه آشنا شده و بر اساس منطق و اهداف شخصی خود، تصمیم مربوطه را بگیرید.

سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال سینتتیکس

سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال سینتتیکس، طی شش دوره جذب سرمایه در این پروژه شرکت کردند و سینتتیکس، موفق به جذب 66.1 میلیون دلار در مجموع رویدادها شد. آخرین دوره جذب سرمایه پروژه در تاریخ 20 مارس 2023 (29 اسفند 1401) برگزار شد.


در رابطه با نحوه توزیع توکن های SNX باید گفت که 60 درصد از عرضه کل این توکن‌ها، به سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال سینتتیکس، 20 درصد به تیم توسعه و مشاوران پروژه، 12 درصد به بنیاد سینتتیکس (Synthetix Foundation) که بعدها به 3 دائو (DAO) مجزا تقسیم شد، 5 درصد توکن‌ها به شرکای پروژه و 3 درصد باقی‌مانده نیز به طرح‌های باگ بانتی (Bug Bounty) و مارکتینگ تعلق گرفت.


از میان برجسته‌ترین سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال سینتتیکس، می‌توان اسامی “DWF Labs”، کوین‌بیس ونچرز (Coinbase Ventures)، پارادایم (Paradigm)، IOSG، فریم‌ورک ونچرز (Framework Ventures) و جورج برک را نام برد.


تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال سینتتیکس

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال سینتتیکس به رهبری کین وارویک با پروژه هاون (Havven) شکل گرفت. وارویک سابقه عضویت به‌عنوان مشاور در انجمن بلاک چین استرالیا و همچنین مجموعه برگر کالکتیو (The Burger Collective) را دارد. در این تیم توسعه، دو فرد دیگر با نام‌های جاستین موزِس و کلینتون اِنیس نیز، جز مهم‌ترین اعضای پروژه محسوب می‌شوند. جاستین موزس در سمت مدیر ارشد فناوری سینتتیکس و کلینتون انیس، برنامه‌نویس ارشد پروژه با 18 سال سابقه فعالیت در حوزه مهندسی نرم‌افزار، در این پروژه حضور دارند.


برای اطلاعات بیشتر در مورد اعضای تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال

سوالات متداول

بنیانگذار ارز سینتتیکس کین وارویک (Kain Warwick) نام دارد.

ارز سینتتیکس در اواسط سال 2018 وارد بازار رمزارزها شد.

خرید ارز سینتتیکس در اکثر صرافی‌های معتبر دنیا امکان‌پذیر است. همچنین می‌توانید این رمزارز را در صرافی او ام پی فینکس با پرداخت تومان یا تتر، خریداری کنید.

بهترین صرافی برای خرید ارز سینتتیکس، پلتفرمی است که اصلی‌ترین ویژگی‌ها مانند کارمزد کم، رابط کاربری آسان، پشتیبانی قوی و اعتبار بالایی میان کاربران خود داشته باشد. پلتفرم او ام پی فینکس در تلاش است تا این ویژگی‌ها را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهد و می‌توانید خرید ارز دیجیتال را از طریق این پلتفرم انجام دهید.

این پروژه تاکنون رویدادی تحت عنوان ایردراپ ارز سینتتیکس برگزار نکرده است.

بله. پس از ساخت حساب کاربری و تکمیل احراز هویت، می‌توانید در صرافی او ام پی فینکس به خرید ارز SNX بپردازید.