ارز کوانت (QNT) Quant

پایه بازار
undefinedکوانت
تومان
تبدیل

قیمت ارز کوانت QNT

ارز دیجیتال کوانت با نماد QNT، توکن بومی بلاک چین کوانت (Quant)، مبتنی بر استاندارد ERC-20 اتریوم است؛ با این حال، کوانت تنها به این شبکه‌ها محدود نشده و به‌راحتی در دیگر بلاک چین‌ها قابل انتقال و استفاده است. سازمان نظارت بر بازار مالی سوییس (FINMA) از ارز دیجیتال کوانت در قالب یک توکن کاربردی (Utility Token) با هدف ارائه دسترسی به کاربران به خدمات و اپلیکیشن‌های آنلاین استفاده می‌کند که این اتفاق دستاورد بزرگی برای این پروژه و ارزش و قیمت ارز کوانت QNT محسوب می‌شود.

ارز کوانت QNT


توسعه‌دهندگان تحت پلتفرم اورلجر (Overledger) که در واقع دفتر کل توزیع شده (DLT) ویژه شبکه کوانت است، برای ساخت اپلیکیشن به توکن QNT نیاز دارند. البته، توسعه‌دهندگان هزینه مجوز (License) استفاده از سرویس‌های شبکه کوانت را از طریق ارز فیات پرداخت می‌کنند که سپس توسط خزانه کوانت (Quant Treasury) به توکن QNT تبدیل می‌شوند. این یعنی که کمپانی‌های متقاضی بدون نیاز به خرید ارز کوانت از صرافی‌ها، می‌توانند محصولات و خدمات این شبکه را خریداری کنند. به این ترتیب، یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارز کوانت QNT، افزایش فعالیت توسعه‌دهندگان و کمپانی‌ها در این بلاک چین است.


در همین راستا، تمامی پرداخت‌ها در شبکه کوانت و پلتفرم اورلجر از طریق ارز دیجیتال کوانت QNT تسویه می‌شوند. علاوه‌بر این، درصورتی که توسعه‌دهندگان قصد کسب درآمد از طریق ایجاد اشتراک در برنامه خود را داشته باشند، این هزینه را در قالب رمزارز کوانت QNT دریافت می‌کنند. کاربران نیز جهت استفاده از اپلیکیشن‌های این بلاک چین و اکوسیستم اورلجر، باید مقداری از این رمزارز را در اختیار داشته باشند که این مسئله هم، موجب افزایش سطح تقاضا برای خرید و متعاقباً قیمت ارز کوانت QNT می‌شود.

قیمت لحظه ای ارز کوانت QNT

هدف بلاک چین کوانت، ایجاد راهکار برای چالش تعامل‌پذیری (Interoperability) میان بلاک چین‌ها از طریق پلتفرم اورلجر است. اورلجر یک رابط کاربردی برنامه‌نویسی یا همان API است که از چندین بلاک چین و دفتر کل توزیع شده پشتیبانی می‌کند. API به زبان ساده، ابزاری جهت برقراری ارتباط میان دو یا چند سیستم کامپیوتری است. اورلجر این قابلیت را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده که اپلیکیشن‌هایی را طراحی کنند که با بلاک چین‌های برتر دنیا سازگاری داشته باشند. از آن جایی که تمام این فرآیندها و فعالیت‌ها از طریق توکن QNT انجام می‌شوند، افزایش یا کاهش آن‌ها تاثیر مستقیم بر قیمت لحظه ای ارز کوانت QNT خواهد گذاشت.


همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، پلتفرم اورلجر کوانت ،کمپانی‌ها را ملزم کرده که هزینه‌های مجوز استفاده از خدمات را از طریق ارز دیجیتال کوانت QNT پرداخت کنند. از این رو، سازمان‌ها برای پرداخت مخارج خود، اقدام به خرید کوانت QNT می‌کنند. همچنین، افرادی که API های سازمانی ویژه اتصال به چندین دفتر کل را یک محصول ارزشمند می‌بینند، ممکن است به خرید ارز کوانت QNT علاقه‌مند شوند که با توجه به این موارد، افزایش خرید سازمان‌ها و سرمایه‌گذاران قیمت لحظه ای ارز کوانت QNT را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین، کوانت به‌دلیل ساختار شبکه و توانایی تسهیل ارتباطات میان بلاک چین‌های خصوصی و عمومی، ممکن است در تولید ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی (CBDC) مورد استفاده قرار گیرد.

خرید ارز کوانت QNT

خرید ارز کوانت QNT

برای خرید ارز کوانتQNT می‌توانید به صرافی‌های معتبر دنیا نظیر بایننس (Binance)، کوکوین (KuCoin) و یونی سواپ (Uniswap) مراجعه کنید؛ گرچه خرید و فروش ارز دیجیتال در این صرافی‌ها ممکن است با چالش‌هایی نظیر تحریم‌ها و پیچیدگی فرآیندها برای کاربران ساکن ایران همراه باشد.


از این رو پیشنهاد می‌شود که برای خرید ارز کوانت QNT پس از انجام تحقیقات کامل خود، یک پلتفرم داخلی را انتخاب کنید.

خرید ارزان ارز کوانت QNT

برای خرید ارزان ارز کوانتQNT ، بهتر است به تحلیل تکنیکال و فاندامنتال این پروژه بپردازید و پس از بررسی شرایط کلی بازار، یک نقطه ورود مناسب برای خرید کوانت QNT پیدا کنید. در صرافی او ام پی فینکس می‌توانید با مراجعه به صفحه «معامله» این رمزارز، به ابزارهای معاملاتی مختلف و همچنین نمودار لحظه ای ارز کوانت QNT دسترسی داشته باشید و بر اساس تحلیل خود، بهترین قیمت کوانت QNT را پیدا کرده و برای آن سفارش ثبت کنید.


پس از ایجاد حساب کاربری و تکمیل احراز هویت، امکان خرید و فروش ارز کوانت QNT با کمترین مبلغ برای شما امکان‌پذیر خواهد بود.

خرید ارز کوانت QNT در او ام پی فینکس

در صورتی که قصد خرید ارز کوانت QNT در او ام پی فینکس را دارید، ابتدا باید یک حساب کاربری تشکیل دهید و سپس احراز هویت خود را تکمیل کنید. ثبت نام شما در صرافی تنها با یک شماره تلفن و احراز هویت با ارائه یک مدرک شناسایی در کمتر از چند دقیقه انجام خواهد شد. به همین راحتی، حساب کاربری شما برای خرید ارز کوانت QNT در او ام پی فینکس آماده می‌شود. در ادامه، فرآیند خرید کوانت از طریق شارژ حساب کاربری انجام خواهد شد که نیازمند پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی و یا ارسال رمزارز مانند تتر (USDT) به کیف پول حساب شما است. خرید ارز کوانت QNT در او ام پی فینکس، طبق روش‌های زیر امکان‌پذیر است:


معامله سریع: چنانچه قصد تحلیل و بررسی و پیداکردن نقطه ورود در قیمت کوانت QNT را ندارید، به‌راحتی می‌توانید در صفحه «داشبورد» حساب خود، به بخش «معامله سریع» رجوع کنید و با واردکردن مقادیر مربوطه به خرید ارز کوانت QNT با قیمت لحظه ای بپردازید. در این قسمت پس از انتخاب تومان یا تتر به‌عنوان ارز پرداختی و توکن QNT در فیلد ارز دریافتی، کافی است روی دکمه «تبدیل» کلیک کنید تا خرید این رمزارز در لحظه برای شما تکمیل شود.


معامله در بازار: در صورتی که می‌خواهید پس از تحلیل و بررسی نمودارها و با استفاده از ابزارهای معاملاتی مختلف خرید ارز کوانت QNT در صرافی او ام پی فینکس را انجام دهید، می‌توانید به صفحه «معامله» این رمزارز در بخش بازارها رجوع کنید. در این صفحه با در اختیار داشتن نمودار لحظه ای قیمت کوانت QNT، می‌توانید طبق 4 روش سفارش خرید خود را ثبت کنید: سفارش بازار (Market)، سفارش محدود (Limit)، سفارش با حد ضرر (Stop Limit) و سفارش حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market).

فروش ارز کوانت QNT

فرآیند فروش ارز کوانت QNT در او ام پی فینکس، مشابه با عملیات خرید از طریق «معامله سریع» و «معامله در بازار» صورت می‌گیرد؛ به این ترتیب که جهت فروش ارز کوانت QNT در بخش «معامله سریع»، ارز پرداختی را QNT و ارز دریافتی را تومان یا تتر انتخاب می‌کنید و پس از واردکردن مقادیر مد نظر خود، تنها کافی است روی دکمه «تبدیل» کلیک کنید تا سفارش شما با قیمت لحظه ای کوانت QNT انجام شود.


به همین شکل، فروش ارز کوانت QNT در صفحه «معامله» این رمزارز، از طریق چهار نوع سفارش بازار، سفارش محدود، سفارش با حد ضرر و حد ضرر با قیمت بازار صورت می‌گیرد.

کیف پول ارز دیجیتال کوانت QNT

ارز دیجیتال کوانت QNT

کیف پول ارز دیجیتال کوانت QNT یک نرم‌افزار یا دستگاه سخت‌افزاری است که در واقع کلید خصوصی (Private Key) حساب شما را ذخیره کرده و به شما اجازه داده تا تحت شبکه کوانت، به ارسال و دریافت این رمزارز بپردازید. هنگام انتخاب کیف پول ارز دیجیتال کوانت QNT، باید مواردی نظیر امنیت، راحتی استفاده، قابلیت‌های کیف پول و کارمزدهای مربوطه را در نظر بگیرید. البته که هر کیف پولی، معایب و مزایای خود را دارد.


در حقیقت، انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کوانت QNT به اولویت‌ها و اهداف سرمایه‌گذاری شما بستگی دارد که باید پیش از اقدام، تمام جوانب را در نظر بگیرید. به‌طور کل، کیف پول های ارز دیجیتال به دو دسته سخت‌افزاری یا سرد (Cold Wallet) و نرم‌افزاری یا گرم (Hot Wallet) تقسیم می‌شوند. کیف پول سخت‌افزاری که بهترین نمونه‌های حال حاضر آن را کمپانی‌های لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) تولید می‌کنند، شامل هزینه بوده و نیاز به تجربه نسبی جهت استفاده دارند. این نوع کیف پول ارز دیجیتال کوانت QNT، به‌دلیل عملکرد آفلاین بالاترین سطح امنیت را داشته و برای نگهداری سرمایه‌های سنگین در بلندمدت مناسب هستند.


از طرفی دیگر، کیف پول‌های نرم‌افزاری ارز دیجیتال کوانت QNT عموماً رایگان بوده و استفاده از آن‌ها به مراتب ساده‌تر است. بهترین نمونه‌ها در این زمینه، کیف پول‌های تراست ولت (Trust Wallet)، متامسک (MetaMask) و اکسودوس (Exodus)، طبق دیدگاه کاربران هستند. این کیف پول‌ها به‌صورت آنلاین فعالیت می‌کنند و از این رو، در مقایسه با نمونه‌های سخت‌افزاری امنیت کمتری دارند. کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال، برای نگهداری کوتاه‌مدت و معاملات روزمره مناسب هستند.

کارمزد خرید و فروش ارز کوانت QNT

کارمزد خرید و فروش ارز کوانت QNT و سایر ارزهای دیجیتال در او ام پی فینکس بر اساس سطح کاربری شما تعیین می‌شود. برای مثال در سطح کاربری «پلاتینیوم»، خرید ارز کوانت QNT با کمترین کارمزد در سطح 0.2 درصد از حجم سفارش شما انجام می‌شود.


در صورت استفاده از ربات معامله‌گر او ام پی فینکس نیز، کارمزد خرید و فروش ارز کوانت QNT به میزان 0.1 درصد از معامله در نظر گرفته می‌شود و فعال‌سازی ربات معامله‌گر شامل هیچ هزینه‌ای نخواهد بود. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه «کارمزدها»، کارمزد خرید و فروش ارز کوانت QNT در تمام سطوح کاربری را مشاهده فرمایید.

ارز دیجیتال کوانت Quant چیست؟

ارز دیجیتال کوانت چیست

ارز دیجیتال کوانت Quant، توکن بومی و تنها روش پرداختی در بلاک چین کوانت و پلتفرم اورلجر (Overledger) است. استفاده کمپانی‌ها و سازمان از این پلتفرم، یکی از عوامل اصلی رشد ارزش و قیمت کوانت QNT محسوب می‌شود. کوانت یک محصول ویژه شرکت‌ها است که گردش کار و مدیریت اطلاعات در کسب‌وکارها را بهبود می‌بخشد. کوانت در واقع یک ارائه‌دهنده خدمات فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) است که به سازمان‌ها اجازه داده اپلیکیشن‌هایی تعامل‌پذیر با چندین شبکه بلاک چین را طراحی و اجرا کنند.

پروژه و ارز دیجیتال کوانت Quant توسط گیلبرت وردیان در سال 2015 پایه‌گذاری و این رمزارز پس از مدتی وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. پروتکل کوانت با این هدف طراحی شده که فرآیند تبادل اطلاعات در سراسر دنیا را بهینه‌تر کند. وردیان زمانی که برای دولت بریتانیا و سپس استرالیا کار می‌کرد، با این چالش روبه‌رو شد و به این آگاهی رسید که فناوری دفتر کل توزیع شده می‌تواند بهترین راهکار برای مقابله با این مسئله باشد.


امروزه، پروتکل و ارز دیجیتال کوانت Quant یکی از بهترین روش‌ها برای حل مسئله تعامل‌پذیری (Interoperability) در صنعت بلاک چین و رمزارزها به‌شمار می‌آید و برقراری ارتباط میان شبکه‌های مختلف را از طریق درگاه اورلجر خود تسهیل کرده است؛ به این ترتیب، بلاک چین‌های برتر دنیا نظیر بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، ریپل (XRP)، کانسنسیس (Consensys Quorum) و هایپرلجر (Hyperledger Fabric)، از طریق بلاک چین کوانت قابلیت تعامل و برقراری ارتباط با یکدیگر را پیدا کرده‌اند.


کوانت در این راستا، یکی از اهداف اصلی خود را ارتباط بی‌نقص میان شبکه‌ها با حفظ ویژگی تمرکززدایی (Decentralization) قرار داده است. به همین دلیل، بسیاری از کارشناسان به شبکه و ارز دیجیتال کوانت Quant لقب «سیستم عامل یا نرم‌افزار ارتباط میان بلاک چین‌ها» را داده‌اند. به‌علاوه، شبکه کوانت این قابلیت را به توسعه‌دهندگان داده که توکن‌های بلاک چینی خود را با استاندارد QRC-20 این شبکه راه‌اندازی کنند. این استاندارد درست مانند ERC-20 اتریوم بوده که جهت تولید رمزارزهای مختلف سازگار با این بلاک چین استفاده می‌شود.


همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، از ارز دیجیتال کوانت Quant برای پرداخت هزینه‌های مجوز استفاده از پلتفرم اورلجر استفاده می‌شود. همچنین، تمامی کارمزدهای توسعه‌دهندگان و کاربران نیز از طریق ارز کوانت QNT پرداخت می‌شوند. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ساخته‌شده تحت این بلاک چین به‌دلیل قابلیت ارتباط با شبکه‌های مختلف تحت عنوان “Multi-DLT DApp “ یا “mDApp” شناخته می‌شوند و برای ساخت یا استفاده از آن‌ها، ارز دیجیتال کوانت Quant مورد نیاز است.


عرضه کل ارز دیجیتال کوانت Quant به‌طور دقیق 14,612,493 واحد تنظیم شده که بیش از 80 درصد آن‌ها به گردش در بازار درآمده است و بخش کوچکی از این عرضه، تحت مالکیت تیم توسعه‌دهنده کوانت قرار دارد. به‌علاوه به‌منظور ضدتورمی (Deflationary) کردن عرضه توکن QNT و حفظ ارزش آن، عرضه در گردش بازار ارز دیجیتال کوانت Quant از طریق روش‌های متنوعی مانند استیکینگ (سپرده‌گذاری / Staking)، قفل و غیر قابل استفاده می‌شود.


وایت پیپر ارز دیجیتال کوانت Quant

طبق نوشته وایت پیپر ارز دیجیتال کوانت Quant، سیستم عامل اورلجر به توسعه‌دهندگان اجازه ساخت اپلیکیشن‌هایی را داده که توسط بلاک چین‌های برتر دنیا پشتیبانی می‌شوند؛ شبکه کوانت به لطف ساختار لایه‌ای پروتکل اورلجر، به این دستاورد رسیده است. وایت پیپر ارز دیجیتال کوانت Quant لایه‌های این پروتکل را به‌شرح زیر عنوان کرده است:


لایه تراکنش (Transaction Layer): تراکنش‌هایی که توسط دفتر کل توزیع شده کوانت مورد تایید قرار می‌گیرند، در این لایه ذخیره می‌شوند. این یعنی که یک بلاک چین یا دفتر کل دیگر، قادر به اعتبارسنجی تراکنش‌های تاییدشده نخواهد بود. اورلجر از طریق انجام تمام عملیات مربوط به تراکنش‌ها در یک لایه، فرآیند رسیدن به اجماع (Consensus) در بلاک چین‌های مختلف را ساده‌سازی کرده است.


لایه پیام رسانی (Messaging Layer): لایه پیام رسانی یک کانال ارتباطی مشترک بوده که تراکنش‌های تمام بلاک چین‌ها در آن ثبت می‌شوند. این لایه، تمام اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها مانند داده‌های قراردادهای هوشمند و پیام‌های مربوطه از هر بلاک چین را از لایه تراکنش استخراج می‌کند. لایه تراکنش از محتوای لایه پیام رسانی اطلاعی ندارد؛ چراکه این اطلاعات به‌صورت دسته‌بندی شده و ترکیبی از تمام اطلاعات ارسال‌شده از شبکه‌های دیگر است.


لایه فیلترینگ و ترتیب‌ بندی (Filtering & Ordering Layer): پیام‌های مربوط به لایه پیام رسانی که از سایر بلاک چین‌ها گرفته شده، در این لایه فیلتر و ترتیب‌گذاری می‌شوند. همچنین، این لایه اطمینان حاصل می‌کند که هر پیام با نیازها و اصول هر اپلیکیشن مطابقت داشته باشد. مثلاً، یک اپلیکیشن برای انتقال یک رمزارز به حداقل مشخصی از آن رمزارز احتیاج دارد و یا تنها تراکنش‌های مربوط به یک آدرس به‌خصوص را قبول می‌کند.


لایه اپلیکیشن (Application Layer): لایه اپلیکیشن یک اشراف کلی به سایر لایه های اورلجر دارد و این کار را از طریق دستورالعمل‌ها و شیوه‌های مورد نیاز برای تعامل با بلاک چین‌های دیگر انجام می‌دهد. هر اپلیکیشن چندشبکه‌ای (mDApp)، از سایر اپلیکیشن‌ها در این لایه جدا می‌شود. اپلیکیشن‌ها برای استفاده از پلتفرم اورلجر به رعایت دو قانون نیاز دارند که یکی از آن‌ها اجباری و دیگری اختیاری است. این قوانین مشخص می‌کنند که یک اپلیکیشن چگونه با سایر کاربران و برنامه‌ها و سیستم اورلجر ارتباط برقرار کند. اپلیکیشن‌ها از طریق لایه پیام رسانی با یکدیگر تعامل برقرار کرده و پیام ارسال می‌کنند. این پیام‌ها درصورت مطابقت با اصول و قوانین لایه فیلترینگ و ترتیب‌بندی مربوط به اپلیکیشن دیگر، به لایه اپلیکیشن ارسال می‌شوند.


وایت پیپر ارز دیجیتال کوانت Quant محتویات و ویژگی‌های اصلی این پروژه را شبکه اورلجر (Overledger Network)، درگاه دفتر کل توزیع شده اورلجر (Overledger DLT Gateway)، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز چند‌شبکه‌‎ای (mDApps) و قراردادهای هوشمند سازگار با شبکه‌های مختلف (multi-DLT Smart Contracts) معرفی کرده است. شبکه اورلجر با استفاده از درگاه‌های اورلجر، قابلیت تعامل‌پذیری بلاک چین‌های مختلف اعم از شبکه‌های تجاری، عمومی و خصوصی را به‌وجود آورده است. درگاه دفتر کل توزیع شده لجر نیز این قابلیت را به‌وجود آورده که اپلیکیشن‌های بلاک چین‌های مختلف، بدون نیاز به ارتباط لایه اپلیکیشن آن بلاک چین‌ها با یکدیگر، بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. mDApp ها نیز ویژگی‌های بلاک چین‌های مختلف را در یک اپلیکیشن جمع‌آوری کرده و قراردادهای هوشمند چندشبکه‌ای، قابلیت ارسال تراکنش‌ها و تبدیل رمزارزهای شبکه‌های مختلف را به‌وجود آورده‌اند.

آینده ارز دیجیتال کوانت Quant

آینده ارز کوانت

ارز دیجیتال کوانت Quant، مد نظر سرمایه‌گذارانی است که یک API یکپارچه سازمانی با قابلیت اتصال به شبکه‌های بلاک چین مختلف را ارزشمند می‌بینند. از این رو، سازمان‌های متقاضی چنین محصولی، اقدام به دریافت مجوز اورلجر با خرید کوانت QNT می‌کنند. همچنین ساختار شبکه کوانت و توکن QNT، گزینه‌ای ایده‌آل برای صدور ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی (CBDC) است. هرگونه پیشرفتی در این زمینه‌ها، می‌تواند پذیرش و افزایش خرید ارز دیجیتال کوانت Quant را در پی داشته باشد. سابقه عملکرد این شبکه و بنیانگذار کوانت، احتمال ایجاد مشارکت این کمپانی با بانک مرکزی انگلستان را به‌وجود آورده که این مسئله، آینده ارز دیجیتال کوانت Quant و این پروژه را متحول خواهد ساخت.


کارشناسان با بررسی عملکرد پروژه کوانت Quant از زمان آغاز به کار تاکنون و روند توسعه فعلی این شبکه، معتقدند که آینده ارز دیجیتال کوانت Quant روشن و سرمایه‌گذاری بلندمدت در این پروژه اقدام خوبی خواهد بود. علی‌رغم شرایط منفی حال حاضر در صنعت و بازار رمزارزها، شبکه کوانت همچنان به توسعه اکوسیستم قدرتمند خود ادامه داده و راهکارهای نرم‌افزاری نوآورانه‌ای در سطح سازمانی ارائه می‌کند. کوانت در مارس 2022 (فروردین 1401) پلتفرم اورلجر را طی یک به‌روزرسانی با شبکه‌ پالیگان (Polygon) ادغام کرد و موفق شد عملیات اورلجر در شبکه اتریوم را تحت پلتفرم پالیگان، به‌صورت آنی و با کارمزدهای کم انجام دهد. همچنین در مارس 2023 (فروردین 1402)، کوانت یک مشارکت هدفمند را با بلاک چین آوالانچ (Avalanche) آغاز و آخرین نسخه اورلجر را با این شبکه نیز ادغام کرد. این‌گونه مشارکت‌ها به احتمال فراوان در عملکرد آینده ارز دیجیتال کوانت Quant و افزایش سطح استفاده از این رمزارز تاثیرگذار خواهند بود.


ویژگی‌های منحصربه‌فرد شبکه کوانت مانند قابلیت ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز سازگار با شبکه‌های مختلف، تعامل‌پذیری چندین بلاک چین با یگدیگر و پشتیبانی از چندین زبان برنامه‌نویسی، این پروژه را در صنعت رمزارزها به یک گزینه جذاب تبدیل کرده است. البته تعامل‌پذیری با چندین شبکه، مسئله‌ای است که گریبان سازمان‌ها و کمپانی‌های کریپتویی زیادی را گرفته است و از این رو، هرگونه سرمایه‌گذاری باید با تحقیقات کامل در مورد پروژه مد نظر انجام شود. بررسی دقیق ویژگی‌ها و کاربردهای شبکه و توکن QNT، می‌تواند دیدگاه بهتری در مورد عملکرد آینده ارز دیجیتال کوانت Quant به شما بدهد. همچنین، تعیین اهداف مالی و پخش‌کردن سبد سرمایه نیز در بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال بسیار حائز اهمیت هستند.

سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال کوانت Quant

سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال کوانت Quant، برای اولین بار طی یک دوره عرضه اولیه (ICO) در می 2018 (اردیبهشت 1397) با این پروژه آشنا شدند. عرضه کل کوانت QNT در ابتدا 45.5 میلیون واحد تعیین شد که 68.2 درصد از آن برای فروش ارائه شد. این کمپانی پس از دوره ICO خود موفق به جذب 11 میلیون دلار سرمایه شد. چهار ماه پس از این رویداد، شبکه کوانت یک مکانیزم توکن سوزی (Burn) جهت کاهش عرضه این رمزارز راه‌اندازی کرد.


طبق آمار وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap) از جزئیات فعالیت سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال کوانت Quant در این رویداد ICO، نزدیک به 10 میلیون واحد توکن QNT فروخته شد و 2.6 میلیون واحد کوانت برای فعالیت‌های آینده پروژه Quant ذخیره شد، 1.3 میلیون واحد به بنیان‌گذاران کوانت تعلق گرفت و 651,000 واحد از این رمزارز به مشاوران پروژه اختصاص یافت.


از میان برترین سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال کوانت Quant می‌توان کمپانی سرمایه‌گذاری “A195 Capital”، آنتونیو فورتادو، فلوریان هیل، الکساندر رافین، آلفا سیگما کپیتال (Alpha Sigma Capital)، دلتاهاب کپیتال (DeltaHub Capital) و مستر ونچرز (Master Ventures) را نام برد.

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال کوانت Quant

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال کوانت Quant به رهبری گیلبرت وردیان در سال 2015 تشکیل شد. گیلبرت وردیان رئیس انجمن بلاک چین بریتانیا و عضو مرکز کنترل و نظارت بلاک چین منطقه اروپا نیز است. از دیگر اعضای تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال کوانت Quant می‌توان به نام‌های کالین پترسون و پائولو تاسکا اشاره کرد که در سال 2017 به‌عنوان هم‌بنیان‌گذاران پروژه کوانت، به‌ترتیب در سمت‌های مدیر ارشد فناوری و تحلیل‌گر ارشد در این کمپانی مشغول به کار شدند.


پائولو تاسکا مدتی بعد به مشاور این کمپانی تبدیل شد و پس از آن، سمت‌های مختلفی را بر عهده گرفت. کالین پترسون هم متخصص امنیت سایبری بوده و سابقه فعالیت در دویچه بانک (Deutsche Bank) و وکالینک (Vocalink) را دارد. جزئیات اعضای تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال کوانت Quant را می‌توان از وبسایت رسمی پروژه و صفحه‌های رسمی کوانت در شبکه‌های اجتماعی مشاهده کرد.

سوالات متداول

بنیانگذار ارز کوانت گیلبرت وردیان (Gilbert Verdian) نام دارد.

ارز کوانت در اواسط سال 2018 وارد بازار ارزهای دیجیتال شد.

شما می‌توانید با ایجاد حساب کاربری و تکمیل احراز هویت، در صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس ارز کوانت QNT را بخرید.

بهترین صرافی برای خرید ارز کوانت، پلتفرمی است که اصلی‌ترین ویژگی‌ها مانند کارمزد کم، رابط کاربری آسان، پشتیبانی قوی و اعتبار بالایی میان کاربران خود داشته باشد.

این پروژه تاکنون رویدادی تحت عنوان ایردراپ ارز کوانت برگزار نکرده است.

بله. قابلیت خرید ارز دیجیتال کوانت در صرافی او ام پی فینکس با تومان یا تتر (USDT) از طریق انواع روش‌های سفارش‌گذاری وجود دارد.