اومیسه گو (OMG) OMG Network

پایه بازار
undefinedاومیسگو
تومان
تبدیل

قیمت اومیسه گو

ارز دیجیتال OMG چیست؟

او ام جی نتورک (OMG Network / OMG) یک بلاک چین لایه دو (Layer-2) بدون نیاز به مجوز (Permissionless)، ارائه‌دهنده راه‌کارهای پیرامون مقیاس‌پذیری در شبکه اتریوم است.

درست مانند دیگر پروتکل‌های لایه دو، هدف شبکه OMG بالا بردن توان عملیاتی در انجام تراکنش‌ها و پرداخت کارمزدهای کم، حین استفاده از امنیت شبکه زیرساخت میزبان خود است. فرآیند خرید OMG در بازار ارزهای دیجیتال، تفاوتی با دیگر رمزارزها ندارد.

اومیسه (Omise) یک کمپانی چند ملیتی است که در سال 2013 در کشورهای تایلند، ژاپن و سنگاپور کار خود را آغاز کرد. این کمپانی، ارائه‌دهنده یک راه‌کار پرداختی آنلاین و دارای هزاران مشتری بزرگ و کوچک است.

او ام جی نتورک با نام سابق خود، اومیسه گو (OmiseGO)، به‌عنوان یک شرکت زیرمجموعه کار خود را در سال 2017 آغاز کرد تا با استفاده از فناوری بلاک چین، یک سیستم تمام عیار با هدف تحول در نحوه انجام امور مالی و تبادل و انتقال دارایی بین مردم را به‌وجود آورد و شیوه‌ای امن و آزاد و بدون هیچ محدودیت و استفاده از نهادهای واسطه را در دستور کار خود قرار داد.

قیمت ارز OMG در پی موفقیت این پروژه در ارائه چنین خدماتی، رشدهای چشم‌گیری در تاریخ خود تجربه کرده است. کاربران می‌توانند با استفاده از شبکه OMG از هر نقطه از دنیا، با استفاده از هر کلاس دارایی و اپلیکیشن‌های مختلف عملیات انتقال ارزش را انجام دهند.

ویژگی های OMG

او ام جی نتورک تحت فریم‌وُرک پلاسما فعالیت می‌کند که در واقع، یک نسخه ارتقا یافته از این فریم‌ورک به‌نام “More Viable Plasma” یا “MoreVP” است. MoreVP از الگوریتم اثبات اعتبار (Proof-of-Authority) استفاده می‌کند که به OMG اجازه داده یک لایه مخصوص انتقال ارزش تحت شبکه اتریوم ایجاد کند.

نتیجه به‌کارگیری چنین شیوه‌ای، اعتبارسنجی تراکنش‌ها به‌صورت دسته‌ای و نه تکی طبق اصول شبکه زیرساخت خود است که خروجی آن، شامل کاهش کارمزد و افزایش سرعت پردازش تراکنش‌ها می‌شود.

همانند دیگر شبکه‌های غیرمتمرکز، او ام جی نتورک توکن بومی خود یعنی ارز OMG را دارد. این توکن تحت شبکه ERC-20 اتریوم فعالیت می‌کند و عملکرد اصلی آن در قالب یک توکن کاربردی (Utility Token) است که کاربران از آن به‌عنوان رمزارز پیش‌فرض در انجام امور مختلف و برخورداری از ویژگی های شبکه استفاده می‌کنند.

همین مسئله با افزایش استفاده از این شبکه، بالا رفتن سطح خرید OMG و درنتیجه قیمت ارز دیجیتال OMG را در پی خواهد داشت. او ام جی نتورک به‌طور کل از سه جزء به‌هم پیوسته تشکیل شده است که در نهایت، اطمینان و شفافیت در انجام تراکنش‌ها را به ارمغان می‌آورند.

اولین بخش او ام جی نتورک را قراردادهای هوشمند تشکیل می‌دهند که رابط کاربری مد نظر را برای ورودی و خروجی‌ها از شبکه ارائه می‌کنند.

اپلیکیشن زنجیره زیرمجموعه / کودک (Child Chain Application) در او ام جی نتورک، بخش دوم این شبکه است که توسط تیم اصلی این پروژه اجرا شده و مسئولیت دسته‌بندی تراکنش‌ها جهت اعتبارسنجی و انتشار آن‌ها در قراردادهای هوشمند را بر عهده دارد؛ سپس فرآیند تکمیل عملیات در این قراردادها در لایه اصلی انجام خواهد شد.

استفاده بیشتر از این قراردادهای هوشمند رابطه مستقیم با خرید ارز دیجیتال OMG Network دارد. بخش سوم او ام جی نتورک شامل اپلیکیشن واچِر (Watcher Application) می‌شود که نودهای ناظر این شبکه هستند و نظارت بر عملیات اپلیکیشن Child Chain را در دستور کار قرارداده و همچنین، به‌عنوان پروتکل امنیتی ثانویه در این شبکه عمل می‌کنند.

ارز اومیسه گو چیست

آینده ارز دیجیتال OMG

بخشی از آینده ارز دیجیتال OMG به اقدامات دولت تایلند پیوند خورده است. وزارت اقتصاد این کشور در برنامه‌های ملی خود قصد ارتقای پرداخت‌های الکترونیک خود را دارد که هدف نهایی آن ایجاد یک جامعه بدون پول نقد و کاغذی است.

در حال حاضر ربط دادن این موضوع با ملاقات ویتالیک بوترین، خالق ارز دیجیتال اتریوم، و کمپانی اومیسه با بانک مرکزی تایلند، چیزی جز حدث و گمان نیست؛ اما مسئله مهم در این‌جا، این است که کشور مادر کمپانی اومیسه این هدف را اعلام کرده که OMG می‌تواند برترین ارائه‌دهنده چنین راه‌کاری باشد و این که روابط بین این کمپانی و وزارت تایلند در شرایط خوبی به‌سر می‌برد.

همچنین، وزارت اقتصاد تایلند فناوری فِیس‌پِی اومیسه (Omise FacePay) را با موفقیت راه‌اندازی کرده است که طبق آن، عملیات پرداخت از طریق تشخیص چهره انجام می‌شوند. این مسئله در خرید OMG و قیمت ارز OMG تاثیر زیادی داشت.

در رابطه با پیش بینی قیمت رمز ارز OMG ، وب‌سایت “PricePrediction.net” آینده ارز دیجیتال OMG را روشن می‌بیند و حداکثر قیمت OMG را در ماه ژوئیه 2022 (تیر 1400)، 2.76 دلار تخمین زده است و معتقد است که قیمت ارز دیجیتال OMG تا پایان سال به 3.23 دلار خواهد رسید.

همچنین این پلتفرم برای سال‌های 2023 و 2024، قیمت OMG را به‌ترتیب 4.64 و 6.68 دلار پیش‌بینی کرد. پلتفرم “TradingBeasts” نیز با بررسی نمودار ارز OMG ، پیش بینی کرد که قیمت این توکن در ماه‌های پایانی سال 2022 نزدیک به 4 دلار، با حداکثر قیمت 5 دلار و حداقل 3.4 دلار، خواهد رسید.

خرید OMG

خرید ارز OMG در اکثر صرافی‌های رمزارز معتبر دنیا امکان‌پذیر است و شما باید پلتفرمی را انتخاب کنید که امن است و شیوه‌های پرداختی و کارمزدهای مدنظر شما را ارائه می‌کند.

اولین قدم شما جهت خرید ارز دیجیتال OMG ثبت نام در یک صرافی و وارد کردن اطلاعات و مدارک خود جهت ثبت نام و احراز هویت است که در انتها، به شما یک حساب کاربری در پلتفرم مربوطه تعلق خواهد گرفت.

از بین صرافی‌های معتبر می‌توان بایننس (Binance)، کوین‌بیس (Coinbase) و کوکوین (KuCoin) را نام برد. البته گاهی اوقات انجام عملیات ثبت نام و احراز هویت در صرافی‌های خارجی زبان برای برخی افراد مشکل یا غیرممکن است که انتخاب بهتر برای این افراد، استفاده از پلتفرم‌های داخلی مانند او ام پی فینکس است.

صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس عملیات ثبت نام و احراز هویت را در کمترین زمان ممکن انجام داده و در کمتر از چند دقیقه، حساب کاربری شما برای خرید OMG آماده می‌شود.

نحوه خرید OMG

پس از تکمیل ثبت نام و احراز هویت، حساب کاربری شما طبق یکی از روش‌های زیر شارژ می‌شود:

  1. واریز ریال با اتصال به درگاه پرداختی شبکه شتاب و استفاده از کارت‌های بانکی
  2. ارسال رمزارزها مانند تتر (USDT) به کیف پول پلتفرم و شارژ مستقیم حساب کاربری

شایان ذکر است، با واریز ریال خرید OMG در «بازار اصلی» او ام پی فینکس انجام می‌شود و در صورت ارسال تتر (USDT)، «بازار حرفه‌ای» محل خرید و فروش OMG خواهد بود.

نکاتی قبل از خرید OMG و نحوه فروش

خواهشمند است پیش از خرید و فروش OMG نکات زیر را در نظر گیرید:

  • کمترین میزان خرید ارز OMG در بازار اصلی 100,000 تومان و در بازار حرفه‌ای 10 واحد تتر (USDT) است.
  • کارمزد برداشت OMG در شبکه ERC-20 به میزان 6 واحد OMG و حداق برداشت آن 30 واحد از ارز دیجیتال OMG در نظر گرفته شده است.

برای فروش OMG در کیف پول پلتفرم روی نام ارز کلیک کرده و گزینه سفارش فروش را انتخاب کنید؛ شما می‌توانید ارز OMG خود را به کیف پول دیگری نیز ارسال کنید. جهت فروش OMG و تبدیل به ریال، در بازار اصلی رو گزینه فروش ارز کلیک کنید و سپس مقدار و قیمت ارز دیجیتال OMG را وارد کنید.

در پلتفرم او ام پی فینکس، عملیات خرید و فروش OMG طبق ثبت سفارش به‌صورت سریع یا محدود انجام می‌شود که با ثبت یک سفارش سریع، قیمت ارز OMG به‌صورت لحظه‌ای برای شما محاسبه می‌شود و در صورت ثبت یک سفارش محدود، قیمت رمز ارز OMG را به‌صورت دلخواه وارد کرده و تا رسیدن بازار به قیمت مدنظر، برای تکمیل سفارش باید صبر کنید.

خرید ارز اومیسه گو

کیف پول OMG

شما برای نگهداری امن ارز OMG به یک کیف پول رمزارز نیاز دارید که این کیف پول‌ها دارای نمونه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هستند. همچنین، انتخاب اول شما پس از خرید ارز OMG استفاده از کیف پول همان صرافی است.

کیف پول‌های‌ سخت‌افزاری در قالب دستگاه‌هایی هستند که به‌دلیل ذخیره آفلاین توکن‌ها تحت عنوان کیف پول‌های «سرد» نیز شناخته می‌شوند. این کیف پول‌ها شامل هزینه می‌شوند و بالاترین سطح امنیت و حریم خصوصی را ارائه می‌دهند.

کیف پول‌های لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) جزء گزینه‌های برتر در این زمینه به‌شمار می‌آیند. کیف پول‌های نرم‌افزاری، همان‌طور که از نامشان پیدا است، نرم‌افزارهایی هستند که در کامپیوتر و گوشی‌های موبایل قابلیت نصب دارند.

این کیف پول‌ها عموماً رایگان و دارای رابط کاربری ساده‌تری هستند. تراست ولت (Trust Wallet)، کوینومی (Coinomi) و اکسودوس (Exodus) از نمونه‌های مطمئن این نرم‌افزارها هستند. اما کاربران او ام پی فینکس با خرید ارز دیجیتال OMG یا هر رمزارز دیگری، به‌صورت خودکار و رایگان از کیف پول امن این صرافی استفاده خواهند کرد.

پلتفرم معاملاتی او ام پی فینکس با پیاده‌سازی چندین شبکه بلاک چین و استفاده از کیف پول‌های سرد، دارایی شما را در امن‌ترین شرایط ممکن نگهداری می‌کند.

سوالات متداول

شما می‌توانید در دو بازار تومانی و تتری به دو شیوه سریع و محدود، ارز دیجیتال اومیسگو را خریداری کنید. حداقل مبلغ خرید در بازار تومانی معادل 100 هزار تومان و در بازار تتری معادل 10 USDT است.

در سفارش سریع می‌توانید در لحظه مقدار مدنظر ارز دیجیتال خود را با توجه به قیمت لحظه‌ای بازار بخرید یا بفروشید، اما در سفارش محدود فقط در صورتی سفارش خرید یا فروش شما انجام می‌شود که قیمت رمزارز مورد نظر به قیمت ثبت‌ شده شما برسد و شخصی سفارشی در آن قیمت ثبت کند.

حداقل برداشت اومیسگو در صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس معادل 30 OMG می‌باشد. همچنین در نظر داشته باشید که کارمزد برداشت آن نیز معادل 6 OMG است.