سوالات متداول

بيت کوين چيست؟

بيت کوين نخستين رمزارز دنياست و شخصي با نام مستعار ساتوشي ناکاموتو از آن در سال 2009 پرده برداشت.
همچنين کسي مالک شبکه بيت کوين نيست و درست مثل پست الکترونيک، اين کاربران هستند که آن را کنترل مي کنند. کاربردهاي بيت کوين در هيچ کدام از ديگر سامانه هاي پرداخت وجود ندارد.

ارز هاي ديجيتال چيستند؟

ارزهاي ديجيتال به هر گونه دارايي گفته مي­ شود که ماهيت فيزيکي ندارد؛ به صورت الکترونيکي وجود دارد و براي استفاده از آن به اينترنت نياز است. برخي از ارزهاي ديجيتال، توسط دولت­ ها و سازمان ­ها، کنترل و صادر مي­ شوند (ارز ديجيتال کنترل شده مانند وب ماني و پي پال)، اما برخي ديگر، کنترل نشده هستند و هيچ دولت و سازماني نمي­ تواند آنها را دستکاري و کنترل کند. به اين نوع از ارزها، کريپتوکارنسي يا رمزارز گفته مي­ شود که جهت تضمين امنيت معاملات از رمزنگاري استفاده مي کند (ارز ديجيتال کنترل نشده مانند بيت کوين) .
بسياري از رمزارزها از سيستم; هاي غيرمتمرکز مبتني بر فناوري بلاکچيناستفاده مي کنند؛ بلاکچين يک دفترچه ثبت سوابق است که بين تمام اعضاي شبکه پخش شده است و همه شبکه به اطلاعات اين دفترچه دسترسي دارند .

بلاکچين چيست؟

بستري براي ثبت اطلاعات است. اين اطلاعات ممکن است مثلا تراکنش هاي بانکي باشند يا اسناد مالکيت، قرارها، پيام هاي شخصي يا ديگر اطلاعات. ويژگي منحصر به فرد بلاکچين اين است که کار ذخيره اين اطلاعات بدون وجود يک مدير و صاحب اختيار مرکزي امکان پذير است و عملا غير متمرکز است.
همچنين نمي توان با تخريب يک نقطه مرکزي اطلاعات ذخيره شده را تحريف يا نابود کرد. معروف ترين کاربرد بلاکچين، رمز ارز بيت کوين است.

چگونه مي توانم ارز ديجيتال خريداري کنم؟

شما مي توانيد با ثبت نام در سايت و احراز هويت خود، ارز ديجيتال دلخواه خود را خريد و فروش کنيد .

چه کيف پولي بهتر است انتخاب کنم؟

بايد هميشه کيف پولي انتخاب کرد که ارز مورد نظر پشتيباني کند، اما به طور کلي در بين کيف پول هاي نرم افزاري، کيف پول trust - electrum - my celium - atomic - exodus - coinomi از ساير کيف پول هاي نرم افزاري بهتر هستند .
لازم به ذکر است که تمام موارد فوق تنها، پيشنهاد بوده و گروه OMP هيچ مسئوليتي در قبال کيف پول کاربران و مشکلات احتمالي بعدي آن­ها نخواهد داشت. لذا لازم است کاربران، قبل از انتخاب کيف پول تمام جزئيات ولت خود را مورد بررسي قرار دهند .

رمز ارز چيست ؟

رمز ارز درست شبيه نسخه ديجيتال پول است که ميتوان آن را به دوستان و خانواده هديه داد و يا بدهي هاي خود را با آن پرداخت کرد ؛ اما با کمي جذابيت بيشتر !
بر خلاف پول هاي رايج که توسط دولت ها توليد و پشتيباني مي شوند ( پول هاي متمرکز ) ؛ در مورد رمز ارز ها هيچ سازماني وجود ندارد ( پول هاي نا متمرکز ) . در اصل ؛ شما ؛ دوستانتان و هزاران نفر ديگر به عنوان بانک عمل مي کنيد و مستقيما انتقال ها را انجام ميدهيد. بدون هيچ واسطه اي !
پس رمز ارز نوعي پول ديجيتال است به گونه اي که توليد هر واحد آن و تأييد اصالت هر تراکنش با کمک الگوريتم هاي رمزگذاري کنترل مي شود و عموما نامتمرکز کار ميکند.

چه رمز ارزهايي در او ام پي فينکس موجودند؟

بيت کوين، اتريوم، لايت کوين ، بيت کوين کش، تتر، ريپل، بايننس کوين، ترون، دوج کوين و ريال.

از چه طريقي ميتوانيم کيف پول خود را شارژ کنيم؟

واريز به کيف پول از دو طريق واريز از درگاه آنلاين و و کارت به کارت صورت ميگيرد و کاربرها تنها ميتوانند با کارتي که تاييد شده است عمليات را انجام دهند.

چطور ميتوانيم از کيف پول خود برداشت کنيم؟

برداشت به صورت آني مطابق با مبلغ درخواستي کاربر صورت ميگيرد و زمان دريافت مبلغ توسط کاربر بعد از برداشت بستگي به سيستم پاياي بانک مرکزي دارد .

چه رمز ارزهايي دراو ام پي فينکس معامله ميشوند؟

اکنون در او ام پي فينکس امکان تبديل ريالي به بيت کوين، اتريوم، لايت کوين ، بيت کوين کش، تتر، ريپل، بايننس کوين، ترون، دوج کوين و بالعکس وجود دارد و نيز شرايط تبديل رمز ارزهاي موجود به رمز ارز تتر و بالعکس نيز وجود دارد.

احراز هويت

چرا بايستي احراز هويت کرد؟

براي جلوگيري از پولشويي و جلوگيري از سو استفاده کلاهبرداران از کارت هاي بانکي ديگران احراز هويت الزامي است.

براي احراز هويت در سايت به چه مدارکي نياز است ؟

تلفن ثابت - تلفن همراه - اطلاعات شخصي - اطلاعات حساب بانکي - عکس سلفي به همراه کارت ملي و کارت بانکي و متن درخواست بصورت دست نويس بر روي کاغذ.

تلفن ثابت و همراه به چه صورتي احراز هويت مي شوند ؟

تلفن ثابت و همراه بصورت اتوماتيک احراز هويت مي شوند و براي تلفن ثابت شما بصورت اتوماتيک تماسي گرفته شده و کد مربوطه براي شما خوانده مي شود که بايستي در بخش مربوطه وارد کنيد. همچنين براي تلفن همراه شما نيز پيامکي همراه با کد تاييد جهت احراز تلفن همراه ارسال مي گردد .

چه مدت زماني طول مي کشد تا احراز هويت من تاييد شود ؟

پس از ثبت نام و پر کردن تمام فيلد هاي مورد نياز، در صورت درست بودن آن ها و در صورتي که شماره تلفن تاييد شود، حداکثر چند ساعت طول مي کشد تا احراز هويت شما تاييد شود.

در صورتي که اطلاعات حساب کاربري و بانکي را در اختيار ديگران قرار دهيم چه اتفاقي ممکن بيافتد؟

در صورت قرار دادن اطلاعات حساب کاربري سايت و حساب بانکي خود نزد افراد سودجو و کلاهبردار و سواستفاده از حساب شما، مراجع قضايي شما را مقصرخواهند شناخت و بايستي پاسخگو باشيد .