undefinedتتر
تومان
تبدیل

قیمت لحظه ای تتر

قیمت تتر

ارز دیجیتال تتر در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال به عنوان پایه بازار در نظر گرفته می‌شود و معامله‌گران می‌توانند بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها را بر پایه تتر (USDT) خرید و فروش کنند. از آن‌جایی که تتر یک استیل کوین با پشتوانه دلار است، قیمت تتر نیز در هر لحظه با قیمت یک دلار آمریکا (با اختلاف بسیار جزئی) برابری می‌کند.

قیمت لحظه ای تتر

از آنجا که ارز تتر (USDT) ماهیت دیجیتالی داشته و میزان عرضه و تقاضای آن هر لحظه در حال تغییر است، قیمت لحظه ای تتر نیز همواره نسبت به قیمت لحظه ای دلار اختلافی 1000-200 تومانی دارد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید نیز این است که قیمت لحظه ای تتر در صرافی‌های ایرانی نیز کاملا یکسان نیست. علت در این است که حجم معاملات خرید و فروش تتر در صرافی‌های مختلف متفاوت است و این معاملات خرید و فروش در بازار هر صرافی هستند که قیمت لحظه ای تتر را مشخص می‌کنند. با مراجعه به وبسایت صرافی‌های گوناگون می‌توانید قیمت لحظه ای تتر در آن صرافی را مشاهده کنید.

 خرید تتر

خرید تتر

خرید تتر احتمالا اولین قدمی است که معامله‌گران در زمان ورود به بازار ارز دیجیتال طی می‌کنند. برخی افراد ممکن است تصمیم بگیرند بر روی دلار سرمایه‌گذاری کنند و ترجیح می‌دهند به جای خرید دلار کاغذی به خرید تتر بپردازند. دسته دیگری از افراد نیز ممکن است ارز تتر را خریداری کرده و از آن برای خرید سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

در هر دو حالت چه برای خرید تتر به قصد سرمایه‌گذاری و چه به عنوان ارز پایه برای خرید و فروش سایر رمزارزها شما می‌بایست در یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی ثبت نام کرده، حساب کاربری خود را با پرداخت اینترنتی شارژ کنید و به خرید تتر بپردازید. به منظور انتخاب بهترین صرافی برای خرید تتر نیز کافیست به چند مورد مهم توجه کنید:

نرخ لحظه ای تتر، قیمت تتر در صرافی‌های مختلف عموما یکسان نیست و به دلیل کاربرد بالای تتر در صنعت کریپتو و بلاکچین، ارائه بهترین نرخ تتر نوعی مزیت رقابتی برای صرافی‌ها محسوب می‌گردد. با مشاهده تفاوت قیمت تتر در صرافی‌های مختلف ممکن است این اختلاف قیمتی از نظر شما بسیار ناچیز باشد. اما زمانی که قصد دارید مقادیر بالایی از تومان را به تتر تبدیل کنید، این اختلاف جزئی به مقداری قابل توجه تبدیل خواهد شد.

کارمزد خرید تتر، کارمزد خرید تتر نیز یکی دیگر از مواردیست که در هنگام خرید این ارز دیجیتال باید به آن توجه داشته باشید. عموما صرافی‌هایی که مقادیر کارمزد کمتری دارند، کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کنند.

کارمزد انتقال تتر، کارمزد انتقال تتر برای آن دسته از معامله‌گرهایی که در صرافی‌های بین المللی فعالیت می‌کنند، اهمیت بالایی دارد. انتقال تتر همچون سایر ارزهای دیجیتال بر بستر شبکه‌های بلاکچینی انجام می‌شود و میزان کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف نیز متفاوت است. بنابراین کاربران در صرافی‌هایی که از شبکه‌های مختلف پشتیبانی می‌کنند آزادی عمل بیشتری دارند.

خرید ارز تتر در او ام پی فینکس

صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس یکی از برترین پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال در ایران است که امکان خرید و فروش تتر با بهترین نرخ را برای کاربران فراهم کرده‌است. برای خرید تتر در او ام پی فینکس می‌بایست ابتدا از طریق وبسایت یا اپلیکیشن ثبت نام کرده و احراز هویت خود را تکمیل کنید.

پس از آن می‌توانید از طریق اتصال به درگاه بانکی یا شناسه واریز، حساب کاربری خود را شارژ کنید و به دو روش "معامله سریع" و "معامله در بازار" به خرید تتر بپردازید.

معامله سریع تتر در او ام پی فینکس

برای خرید تتر به این روش کافیست در قسمت "پرداخت می‌کنم" گزینه تومان و در قسمت "دریافت می‌کنم" ارز تتر را انتخاب کنید و پس از تعیین مقدار تومانی، روی گزینه تبدیل بزنید. به این ترتیب ارز دیجیتال تتر به صورت آنی به قیمت لحظه ای بازار برای شما خریداری خواهد شد.

معامله تتر در بازار او ام پی فینکس

با ورود به بازار معاملات و انتخاب بازار "تتر - تومان" نیز می‌توانید ضمن مشاهده نمودار قیمت لحظه ای تتر به تومان و تابلو سفارشات صرافی، سفارش‌های خرید تتر را به چهار روش سفارش محدود (لیمیت)، سفارش بازار (مارکت)، سفارش حد ضرر (استاپ لیمیت) و سفارش حد ضرر با قیمت بازار (استاپ مارکت) ثبت کنید.

همچنین می‌توانید با فعالسازی ربات معامله‌گر او ام پی فینکس بر روی بازار "تتر - تومان" به کسب سود از نوسانات قیمت ارز دیجیتال تتر بپردازید و از این طریق بدون نیاز به آنلاین بودن و حضور در حساب کاربری به خرید و فروش تتر بپردازید.

فروش تتر

فروش تتر در او ام پی فینکس نیز مشابه با فرایند خرید به دو روش "معامله سریع" و "معامله در بازار" امکان‌‌پذیر است. برای فروش تتر به روش معامله سریع کافیست در قسمت "پرداخت می‌کنم" ارز تتر را انتخاب کرده و در قسمت "دریافت می‌کنم" نیز گزینه تومان را انتخاب کنید. با ورود به بازار معاملات نیز می‌توانید نمودار قیمت ارز دیجیتال تتر را مشاهده کرده و سفارش‌های فروش تتر را به چهار روش مختلف ثبت کنید و برای معاملات خود حد ضرر قرار دهید.

کیف پول ارز تتر

برای نگهداری تتر می‌توانید از کیف پول اختصاصی حساب کاربری خود در او ام پی فینکس استفاده کنید. صرافی او ام پی فینکس تمام دارایی کاربران را به صورت آفلاین و درون کیف پول‌های سرد نگهداری می‌کند. بنابراین هیچ خبری مبنی بر هک یا از دست رفتن دارایی، سرمایه شما را تهدید نمی‌کند. همچنین لازم به ذکر است که کیف پول کاربران در او ام پی فینکس به صورت اختصاصی پیاده‌سازی شده‌اند.

ارز تتر چیست؟

تتر با نماد USDT یکی از برترین استیبل‌کوین‌های شناخته شده در بازار کریپتوکارنسی بوده که تقریبا در تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال در سطح دنیا به عنوان یک ارز پایه برای خرید و فروش سایر دارایی‌ها استفاده می‌شود. قیمت USDT نیز فارغ از نوسان‌های جانبی بازار همواره با قیمت دلار آمریکا (با اختلافی جزئی) برابری می‌کند.

تتر چیست

وایت پیپر ارز تتر

"جریان سرمایه در تتر" و "اثبات ذخایر" دو عنوان مهمی هستند که در وایت پیپر ارز تتر از آن‌ها به عنوان عواملی کارآمد در ساختار این استیبل کوین یاد شده که مسائل و مشکلات موجود در بازار ارز دیجیتال را به خوبی حل می‌کنند.

آینده ارز تتر

تتر ارزی با پشتوانه دلار آمریکاست که پیشبینی می‌شود تا سال 2026 میلادی ارزش آن در برابر دلار آمریکا نزدیک به 5 درصد افزایش یابد. نکته مهمی که در آینده ارز تتر تاثیرگذار است، میزان استفاده کاربران و سازمان‌های مختلف از این استیل کوین است. تبعا هر چه میزان مشارکت در شبکه Tether افزایش یابد، آینده روشن‌تری نیز در انتظار تتر خواهد بود.

سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال تتر

کمپانی‌های بیترفیل (Bitrefill)، اکسوردیوم (Exordium) و سلسیوس نتورک (Celsius Network) سه سرمایه‌گذار اصلی پروژه تتر هستند که در حیطه ارائه انواع خدمات رمزارزی فعالیت می‌کنند.

تیم توسعه دهنده پروژه ارز دیجیتال تتر

بنیان‌گذاری شبکه تتر برای اولین بار در سال 2014 و توسط گروهی از علاقمندان بیت‌کوین بازمی‌گردد. در حال حاضر جی ال ون در ولده (JL van der Velde) و جانکارلو دواسینی (Giancarlo Devasini) مدیران مالی ارشد کمپانی تتر بوده و پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) نیز مدیر ارشد فناوری در شبکه تتر است.

سوالات متداول

تتر (USDT) یک استیبل کوین پرکاربرد در بازار ارز دیجیتال است که قیمت آن فارغ از نوسانات بازار همواره با قیمت دلار برابری می‌کند و در بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی به عنوان ارز پایه در نظر گرفته می‌شود.

بنیان‌گذاری تتر به جمعی از علاقمندان به بیت‌کوین به نام‌های ریو کالینز، کریگ سلرز و براک پیرس نسبت داده می‌شود.

ارز دیجیتال USDT اولین بار در سال 2014 به بازار کریپتوکارنسی عرضه شد.

برای خرید تتر کافیست ابتدا در صرافی او ام پی فینکس ثبت نام کرده و احراز هویت کنید. پس از آن می‌توانید حساب کاربری خود را شارژ کرده و به خرید تتر بپردازید.

کارمزد تمام معاملات در او ام پی فینکس بر اساس سطح کاربری افراد بین 0.35 درصد تا 0.2 درصد متغیر است. کارمزد معاملاتی که با استفاده از ربات معامله گر ثبت می‌شوند نیز برای تمامی کاربران برابر با 0.1 درصد است.