خرید بایننس یو اس دی | فروش بایننس یو اس دی | قیمت BUSD

پایه بازار
undefinedبایننس یو اس دی
تومان
تبدیل

ارز دیجیتال BUSD چیست؟

بایننس یو اس دی (Binance USD / BUSD) استیبل کوین مخصوص صرافی رمزارز بایننس، طراحی‌شده توسط صرافی بایننس و پلتفرم پکسوس (Paxos) است. کمپانی پکسوس با به‌کارگیری فناوری بلاک چین این استیبل کوین را به‌عنوان یک محصول خدماتی به دیگر کمپانی‌ها ارائه می‌دهد. این کمپانی در گذشته یک استیبل کوین با پشتوانه طلا تحت عنوان پکس گُلد (PAX Gold / PAXG) نیز طراحی کرده است و هر دوی استیبل کوین‌های BUSD و PAXG تحت نظارت اداره خدمات مالی نیویورک (NYSDFS) تنظیم شده‌اند. از این رو، خرید ارز دیجیتال BUSD نباید برای یک معامله‌گر جایی برای نگرانی داشته باشد. رمزارز BUSD یک استیبل کوین دلاری است؛ به این معنی که قیمت ارز BUSD همیشه برابر با 1 دلار آمریکا خواهد بود و به میزان عرضه کل توکن‌های BUSD، دلار آمریکا و اوراق بهادار در بانک‌های آمریکا تحت حضانت کمپانی پکسوس قرار دارد. هر زمان که ارزش دلار آمریکا بالا رود، این اتفاق برای بایننس یو اس دی نیز می‌افتد؛ رویکردی رایج و سنتی که در مدل‌سازی استیبل کوین‌ها استفاده می‌شود. ارز دیجیتال BUSD سه ویژگی مهم در انجام تراکنش‌های مالی ارائه می‌کند: تسهیل در دسترسی، انعطاف در انجام امور مالی و سرعت بالا در پردازش تراکنش. همچنین بایننس یو اس دی به کاربران رمزارزها اجازه داده تا بدون خروج از شبکه بلاک چین، دارایی‌های خود را به این استیبل کوین تبدیل کنند. در نهایت، افراد با استفاده از این استیبل کوین می‌توانند به تمام نقاط دنیا و با برخورداری از کارمزدهای، کم پول ارسال کنند.

ویژگی های ارز دیجیتال BUSD

توکنومی (اقتصادی توکنی / Tokenomics) استیبل کوین BUSD بسیار منحصربه فرد بوده که برابری آن با دلار را حفظ می‌کند و مشارکت با کمپانی پکسوس کلید موفقیت این پروژه است. این کمپانی ارائه‌دهنده زیرساخت‌های بلاک چین بوده و برابر با عرضه کل توکن‌های BUSD، دلار آمریکا ذخیره و نگهداری می‌کند. در حال حاضر این رقم 20 میلیارد دلار به ازای 20 میلیارد واحد BUSD برآورد شده است. ارز دیجیتال BUSD جهت برقراری تعادل در این سیستم از یک مکانیزم ضدتورمی (Deflationary) استفاده می‌کند؛ به این صورت که، برای مثال با خرید 50 واحد بایننس یو اس دی، 50 دلار به ذخایر پکسوس نیز پرداخت و افزوده می‌شود و زمانی که شخصی 50 واحد BUSD را به‌فروش می‌رساند، 50 دلار از ذخایر پکسوس برداشته شده و به ازای آن توکن BUSD سوزانده (Burn) می‌شود. از این رو سطح اطمینان در خرید BUSD برای سرمایه‌گذاران بالا است. رمز ارز BUSD به‌دلیل استفاده از این مکانیزم برای صدور توکن‌های خود یک برنامه از پیش‌ تعیین‌شده ندارد. همچنین این یعنی که ارزش بازار استیبل کوین BUSD به‌طور واضح سطح تقاضا برای آن را نشان می‌دهد. در این بین، گاهی اوقات پیش می‌آید که قیمت BUSD تغییری جزئی نسبت به نرخ ثابت خود در 1 دلار داشته باشد. در حال حاضر، استیبل کوین‌های دلاری زیادی وجود دارند، اما ارز BUSD یکی از محبوب‌ترین‌‌ها در بازار رمزارزها است. به گفته بایننس، کاربران می‌توانند با خرید ارز دیجیتال BUSD در امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) فعالیت داشته باشند و از آن به‌عنوان پلی بین بازارهای سنتی و غیرمتمرکز استفاده کنند. به‌طور کل از استیبل کوین‌ها برای پوشش در برابر نوسانات بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. ارز BUSD یک توکن مبتنی بر شبکه‌های ERC-20 اتریوم و BEP2 بایننس است که یعنی توسط پلتفرم‌های بایننس و اتریوم و اپلیکیشن‌های موجود در آن‌ها پشتیبانی می‌شود. این ویژگی علاوه‌بر افزایش امنیت، سطح تعامل‌پذیری استیبل کوین BUSD را بهبود بخشیده و از این رمزارز می‌توان در کیف پول‌ها، صرافی‌ها یا قراردادهای هوشمند مبتنی بر این شبکه‌ها استفاده کرد. به همین دلیل خرید BUSD با توجه به تعداد بالای کاربران در این شبکه‌ها، حجم بالایی را به خود اختصاص داده است.

آینده ارز دیجیتال BUSD

بایننس یو اس دی فعالیت خود را در دنیای واقعی نیز گسترش داده است و از زمان آغاز به‌کار، مشارکت‌های زیادی را با دیگر کمپانی‌ها تشکیل داده است. یکی از مهم‌ترین مشارکت‌های BUSD با کمپانی بیت‌پِی (BitPay)، پلتفرم ارائه‌دهنده سیستم پرداختی برای بیت کوین ، است. این همکاری باعث شد که شرکت‌های تجاری استفاده‌کننده از بیت‌پی، ارز BUSD را نیز بپذیرند؛ برخی از این شرکت‌ها مایکروسافت، آمازون و شعبه کشور سوییس کمپانی Takeaway.com هستند. مشارکت با کمپانی‌های معتبر در دنیا نشانه اعتبار و روشنی آینده ارز دیجیتال BUSD است. نشریه کوین‌بیِرو (CoinBureau) نیز این مسئله را خاطرنشان کرده و از سطح تعامل‌پذیری و اطمینان رمزارز BUSD تعریف کرده است. طبق گزارش رسمی، این نشریه نوشت پیشرفت سریع BUSD در شش ماهه ابتدایی کار خود نشان داد که بازار رمزارزها آماده پذیریش یک جایگزین مناسب برای استیبل کوین‌های فعلی بوده است. با این که بایننس یو اس دی تا کنون پیشرفت‌های زیادی را کسب کرده، همچنان با چالش‌هایی روبرو است. در حوزه استیبل کوین‌ها، رمزارز BUSD در رتبه سوم از لحاظ ارزش بازار پس از استیبل ‌کوین‌های یو اس دی کوین (USDC) و تتر (USDT) قرار دارد. وجه تمایز BUSD در مقایسه با دیگر استیبل کوین‌ها شامل چند مورد مهم است:

  • BUSD یکی از استیبل کوین‌ها با پشتوانه ارزهای فیات (دلار، یورو، . . .) است.
  • یکی دیگر از نکات مهم آن، گزارش‌های حساب‌رسی‌ پکسوس به‌طور منظم در رابطه با برابری ذخایر دلاری با عرضه کل توکن‌های BUSD است.

برای مثال، این مسئله از سوی اداره خدمات مالی نیویورک پیرامون ذخایر تتر صورت گرفت و مشخص شد اظهارات این کمپانی در این مورد دارای تناقض است.

خرید BUSD

مشخصاً ساده‌ترین راه خرید BUSD استفاده از صرافی بایننس است و به‌دلیل اعتبار بالای این استیبل کوین، اکثر پلتفرم‌های معاملاتی معتبر در دنیا، ارز BUSD را در لیست دارایی‌های خود افزوده‌اند. خرید ارز دیجیتال BUSD یا هر رمزارز دیگری در صرافی‌ها، نیازمند ثبت نام و احراز هویت بر اساس قوانین و مقررات جهانی است. اما کاربران کشورهای تحت تحریم مانند ایران، در استفاده از پلتفرم‌های بین‌المللی معتبر با چالش‌هایی روبرو می‌شوند که ممکن است حتی به از دست‌رفتن سرمایه فرد منجر شود. از این رو توصیه می‌شود جهت اطمینان و راحتی بیشتر، کاربران از پلتفرم‌های داخلی مانند او ام پی فینکس برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنند. شایان ذکر است پلتفرم معاملاتی او ام پی فینکس با ساده‌سازی فرآیند‌های ثبت نام و احراز هویت، حساب کاربری را در کمتر از چند دقیقه در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و افراد می‌توانند با مشاهده قیمت لحظه ای BUSD به خرید آن بپردازند.

نحوه خرید BUSD

پس از ثبت نام و احراز هویت در او ام پی فینکس، حساب کاربری شما برای خرید BUSD باید طبق یکی از روش‌های زیر شارژ شود:

  1. واریز ریال از طریق اتصال به درگاه شتاب و استفاده از کارت‌های بانکی
  2. ارسال رمزارزها مانند خرید تتر (USDT) به کیف پول پلتفرم و شارژ مستقیم حساب

لازم به ذکر است خرید ارز BUSD با ریال در بازار ریالی پلتفرم انجام می‌شود و در صورت استفاده از تتر (USDT)، بازار تتری محل انجام معاملات شما خواهد بود.

نکاتی پیش از خرید BUSD و نحوه فروش ارز

خواهشمند است پیش از خرید ارز دیجیتال BUSD به نکات زیر توجه کنید:

  • حداقل خرید BUSD در بازار ریالی/تومانی 100,000 تومان و در بازار تتری به میزان 10 واحد تتر (USDT) است.
  • کارمزد برداشت BUSD در شبکه BEP20 یک واحد است و کمترین میزان برداشت برای آن 11 واحد BUSD تنظیم شده است.

جهت فروش BUSD باید به صفحه معامله این رمزارز در بازار او ام پی فینکس مراجعه کنید؛ همچنین می‌توانید پس از خرید ارز دیجیتال BUSD، آن را به یک کیف پول شخصی انتقال دهید. عملیات خرید و فروش BUSD در او ام پی فینکس با ثبت سفارش سریع یا محدود انجام می‌شوند. در سفارش سریع، قیمت لحظه ای BUSD برای شما در نظر گرفته شده و سفارش به‌صورت آنی تکمیل می‌شود، اما با ثبت سفارش محدود، قیمت ارز BUSD را شما تعیین کرده که باید برای تکمیل سفارش خود، تا رسیدن بازار به قیمت پیشنهادی صبر کنید.

کیف پول ارز دیجیتال BUSD

شما می‌توانید پس از خرید BUSD از کیف پول پلتفرم معاملاتی خود استفاده کنید. به‌طور کل، کیف پول‌های ارز دیجیتال به دو شکل نرم‌افزاری (گرم) و سخت‌افزاری (سرد) موجود هستند. کیف پول‌های نرم‌افزاری با ارائه رابط کاربری ساده مناسب افراد کم‌تجربه و تازه‌کار است و به‌دلیل اتصال آنلاین به اینترنت، سطح امنیتی پایین‌تری نسبت به نمونه‌های سخت‌افزاری دارند. این کیف پول‌ها عموماً رایگان هستند و قابلیت نصب آن‌ها در موبایل‌‌ها و کامپیوترها وجود دارد. نمونه‌های برتر در این زمینه تراست ولت (Trust Wallet)، کوینومی (Coinomi) و اکسودوس (Exodus) هستند. از سویی دیگر، کیف پول‌های سخت‌افزاری بالاترین سطح امنیت را به‌دلیل عملکرد به‌صورت آفلاین داشته که در قالب دستگاه‌هایی شبیه به فلش‌های USB هستند. استفاده از این دستگاه‌ها نیاز به تجربه قبلی دارد و داشتن آن‌ها شامل پرداخت هزینه می‌شود. کیف پول‌های لِجِر (Ledger) و ترزور (Trezor) از میان دیگر برندها شناخته‌شده‌تر هستند. اما کاربران او ام پی فینکس می‌توانند پس از خرید BUSD یا هر ارز دیجیتال دیگری، به‌صورت رایگان و خودکار از کیف پول امن این پلتفرم استفاده کنند. او ام پی فینکس با پیاده‌سازی شبکه‌های بلاک چین رمزارزها و استفاده از دستگاه‌های ذخیره‌سازی سرد، دارایی کاربران را در محیطی بسیار امن نگهداری می‌کند.

سوالات متداول