تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز ۲۹ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس،  روز دوشنبه، بیت کوین (BTC) میزان ۲.۸۰ درصد کاهش یافت و با معکوس کردن بخشی از افزایش یکشنبه، روز را با قیمت ۲۹,۴۳۷ دلار به پایان رساند. این رمزارز برای اولین بار پس از پنج روز متوالی، با قیمتی زیر ۳۰,۰۰۰ دلار مواجه شد. شروع متفاوت روز باعث شد که قیمت بیت کوین قبل از معکوس کردن روند صعودی، به بالاترین سطح یک ساعته خود یعنی ۳۰,۲۹۰ دلار افزایش یابد.

پادکست تحلیل بیت کوین

امروز صبح، بیت کوین با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۲۹,۴۳۳ دلار رسید. این رمزارز روز خود را با رنج زدن آغاز کرد و از قیمت ابتدایی ۲۹,۴۳۷ دلار به کمترین قیمت ۲۹,۴۳۳ دلار سقوط کرد. در حال حاضر، ارز دیجیتال پیشرو از نظر ارزش بازار با ۱.۵۲ درصد کاهش به ۲۹,۵۴۱ دلار رسیده‌است.

در ادامه، بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه می‌کنید:

نمودار ۱ روزه قیمت بیت کوین
نمودار ۱ روزه قیمت بیت کوین– TradingView

روز پیش رو برای بیت کوین چگونه خواهد بود؟

فعالیت‌های نظارتی، اقدامات قانون‌گذاران آمریکا و صحبت‎‌های فدرال رزرو، روی بازار تاثیر خواهند گذاشت. گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، روز سه شنبه در جلسه استماع کمیته فرعی دارایی‌های دیجیتال شهادت خواهد داد.

شاخص‌های اقتصادی نیز روی قیمت این ارز دیجیتال تاثیر خواهند گذاشت. امروز صبح باید شاهد حساسیت قیمت بیت کوین به اعداد تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول چین باشیم. با این حال، سرمایه‌گذاران باید صحبت‌های فدرال‌رزرو را نیز دنبال کنند؛ زیرا اظهارنظرهای تند و جنگ‌طلبانه این نهاد، تمایل سرمایه‌گذاران را برای ورود به بازار تغییر خواهد داد.  

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل ارائه شده در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، بیت کوین باید از نقطه پیوت (Pivot) در ۲۹,۶۶۳ دلار عبور کند تا موفق شود اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را ۳۰,۰۶۴ دلار و بالاترین قیمت روز دوشنبه ۳۰,۲۹۰ دلار را هدف قرار دهد. لازم به ذکر است که بازگشت به ۳۰,۰۰۰ دلار نشان‌دهنده یک روند صعودی طولانی است. با این حال، اخبار حوزه کریپتو باید از یک رالی طولانی‌تر پشتیبانی کنند. در صورت افزایش طولانی مدت، BTC احتمالاً دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۳۰,۶۹۱ دلار و مقاومت را در ۳۱,۰۰۰ دلار هدف قرار می‌دهد. تداوم این روند، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) را در ۳۱,۷۱۹ دلار وارد بازی خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین در سناریوی نزولی

در صورت عدم عبور از نقطه پیوت، سطح حمایت اصلی اول (S1) یعنی ۲۹,۰۳۶ دلار در بازی باقی خواهد ماند. با این حال، BTC برای خروج از سناریوی نزولی باید از سقوط به زیر ۲۹,۰۰۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۲۸,۶۳۵ دلار اجتناب کند؛ در غیر این‌صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) در ۲۷,۶۰۷ دلار محتمل است.

نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین– TradingView

میانگین‌های متحرک‌ نمایی (EMAs) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته بیت کوین سیگنال‌های گیج کننده‌ای ارائه می‌دهند. بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه یعنی ۲۹,۱۴۰ دلار قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه کاهش یافت؛ در حالی که میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه از متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در جهت صعودی دورتر شد که سیگنال‌های متفاوتی ارائه کرد.

عبور بیت کوین از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه یعنی ۲۹,۱۴۰ دلار و اولین سطح حمایت اصلی، قیمت‌هایی در حدود دومین سطح مقاومت اصلی را وارد بازی می‌کند. شایان ذکر است که  صعود از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی ارائه می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین– TradingView

با توجه به سناریو‌های فوق و تحلیل‌های تکنیکال، به نظر شما قیمت بیت کوین (BTC) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت تحلیل قیمت بیت کوین 29 فروردین
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *