تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت امروز، ۱۰ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، امروز صبح، بیت کوین (BTC) با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۲۸,۳۴۱ دلار رسید. این رمزارز روز خود را با رنج زدن در یک محدوده آغاز کرد و ابتدا به بالاترین حد ۲۸,۳۵۵ دلار رسید و سپس کاهش یافت. قیمت بیت کوین در حال حاضر با ۰.۷۵ درصد افزایش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۲۸,۵۸۴ دلار رسیده است.

پادکست تحلیل بیت کوین

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه کنید:

روند قیمت بیت کوین

اخبار گری گنسلر و افزایش امیدها به پیروزی ریپل، بیت کوین را به ۲۹,۰۰۰دلار رساند

روز چهارشنبه یکی دیگر از روزهای شلوغ بازار بود و سخنان قانون‌گذاران ایالات‌متحده از افزایش قیمت بیت کوین پشتیبانی کرد. روز گذشته، «مک‌هنری» رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که گری گنسلر رئیس کمیسیون بورس آمریکا باید برای اولین بار در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا شهادت دهد و در رابطه با رویکرد خود نسبت به اکوسیستم ارزهای دیجیتال پاسخگوی سؤالات زیادی باشد.

سرمایه گذاران به این خبر واکنش مثبتی نشان دادند. این اعلام همزمان با افزایش خوش‌بینی‌ها نسبت به پیروزی ریپل در پرونده SEC v Ripple بود. همانطور که می‌دانید تاریخ ثابت کرده که گنسلر از کاپیتول هیل گریزان است. لازم به یادآوری است که قانون‌گذاران آمریکا در مارس ۲۰۲۲ نامه‌ای به گری گنسلر ارسال کردند که در آن رویکرد هدفمند SEC در قبال شرکت‌های رمزنگاری را زیر سوال برد.

روز جاری برای بیت کوین چگونه خواهد بود؟

فعالیت‌های نظارتی و صحبت‌های قانون‌گذاران ایالات‌متحده همچنان به عنوان نقاط کانونی و تاثیرگذار باقی خواهند ماند. کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) به درخواست‌های کاخ سفید برای تشدید نظارت بر فضای دارایی‌های دیجیتال پاسخ می‌دهند. با این حال، قانون‌گذاران آمریکایی همچنان مقررات SEC را در زمینه رویکرد اجرایی آن زیر سوال می‌برند. نظارت‌ها و بررسی‌های دقیق رگولاتورهای آمریکا، پشتیبانی از بیت کوین و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال را به همراه خواهد داشت.

با وجود اینکه رایزنی‌های نظارتی همچنان نقطه کانونی تاثیرگذار بر بازار کریپتو و بیت کوین است، به‌روزرسانی‌های مربوط به پرونده ریپل و اخبار مربوط به بایننس و کوین بیس نیز روی قیمت‌ها تاثیرگذار خواهد بود. سرمایه‌گذاران باید منتظر به‌روزرسانی‌های پرونده ریپل باشند؛ چراکه این امر تأثیر زیادی بر بازار خواهد داشت. پیروزی ریپل در این پرونده برای بازار ارزهای دیجیتال یک خبر مثبت مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

دسترسی آسان: خرید شیبا اینو

از طرف دیگر، شاخص‌های اقتصادی ایالات‌متحده می‌توانند معاملات امروز بعدازظهر را تحت تاثیر قرار دهند. نرخ بیکاری ایالات متحده و اعداد و ارقام تولید ناخالص داخلی در راس عوامل تاثیرگذار بر بازار امروز خواهند بود. شایان ذکر است که افزایش غیرمنتظره در نرخ بیکاری می‌تواند تمایل خریداران را برای سرمایه‌گذاری تغییر دهد.

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

بیت کوین برای هدف قرار دادن اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۲۸,۹۱۱ دلار و مقاومت بعدی در ۲۹,۰۰۰ دلار باید از چرخش به زیر نقطه پیوت (Pivot) یا ۲۸,۰۸۲ دلار اجتناب کند. لازم به ذکر است که حرکت به سمت بالاترین سطح روز چهارشنبه یعنی ۲۸,۶۴۹ دلار نشان‌دهنده یک روز معاملاتی صعودی است. با این حال، اخبار مربوط به صنعت کریپتو باید از  این رالی طولانی پشتیبانی کنند. در صورت تداوم روند افزایشی، BTC احتمالاً دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۲۹,۴۷۸ دلار و مقاومت بعدی را در ۲۹,۵۰۰ دلار هدف قرار خواهد داد. تداوم صعود، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) را در ۳۰,۸۷۴ دلار وارد بازی می‌کند.

تحلیل قیمت بیت کوین در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۲۷,۵۱۵ دلار وارد بازی می‌کند. با این حال، بیت کوین برای پایان دادن به سناریوی نزولی باید از سقوط به زیر سطح ۲۷,۰۰۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۲۶,۶۸۶ دلار اجتناب کند. در غیر این‌صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) در ۲۵,۲۹۰ دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین

میانگین‌های متحرک نمایی (EMA) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده سیگنالی‌های صعودی ارائه می‌دهند. بیت کوین در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه که ۲۷,۵۱۶ دلار است قرار دارد. مطابق تصویر زیر، میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در جهت صعودی فاصله گرفته و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه از متحرک نمایی ۲۰۰ روزه بیشتر شد که همه این موارد سیگنال‌های صعودی ارائه کردند.

دسترسی آسان: فروش تتر

در صورت باقی ماندن بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، این امر از عبور قیمت از اولین سطح مقاومت اصلی، هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی و رسیدن به ۳۰,۰۰۰ دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه و اولین سطح حمایت اصلی، قیمت‌هایی پایین‌تر از ۲۷,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه یا ۲۶,۶۹۴ دلار را به همراه خواهد داشت. شایان ذکر است که سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه سیگنالی نزولی ارسال خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین با EMA

همانطور که مشاهده کردید، بیت‌کوین در حال حاضر در محدوده سبز معامله می‌شود و تحلیل‌های تکنیکال این رمزارز نیز از این روند پشتیبانی می‌کنند. پیش‌بینی شما از روند قیمتی پادشاه ارزهای دیجیتال چیست؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *